Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan
IV.LIGA - SKUPINA SEVER

Ofenzívne manévre vystrelili T. Štiavničku na čelo pelotónu

Turč. Štiavnička strelila doma Lipt. Hrádku päť gólov a môže sa vyhrievať na čele tabuľky. Opačné problémy majú pod Lyscom, keď ich o cenný bod z vonku pripravila sporná penalta. Vrútky doma len remizovali so Stráňavami.

Turč. Štiavnička – Lipt. Hrádok 5:3 (3:2)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Domáci vstúpili do stretnutia výborne. Už v 3. min Kostra pekne vysunul Gregora a jeho pokusu odrazený od tyče dopravil do siete Kostra. O sedem minút neskôr si však obrana turčianskeho tímu vybrala oddychový čas a jej slabšiu chvíľku využil na vyrovnanie Žiška. V 15. min sa svojim typickým spôsobom predviedol Kačák. Dobrou zasekávačkou si vylepšil streleckú pozíciu a ľavačkou namieril presne k tyči. Vzápätí sa po veľmi podobnej akcii presadil Kačák ešte raz a bolo 3:1. V 26. min ale zas futbalisti Turč. Štiavničky zbytočne stratili loptu a Olejár znížil.

Zverencom trénera Tibora Rataja vyšiel aj úvod druhého dejstva. V 51. min si pekne spracoval loptu Kačák, ktorý našiel Gregora a domáci opäť viedli o dva góly. O tri minúty neskôr i zahrávali Liptáci roh a po nacvičenom signále na prvú tyč vrátil hostí do zápasu Žiška. V 66. min musel ísť po druhej žltej karte pod sprchy Kačák, ale Turčania oslabenie zvládli. Dvanásť minút pred koncom pekne unikol po krídle Gregor, na šestnástke našiel voľného Kostru a ten nechytateľnou strelou stanovil konečný výsledok duelu na 5:3.

Góly: 3. a 78. Kostra, 15. a 22. Kačák a 51. Gregor, resp. 10. a 54. Žiška a 26. Olejár. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – P. Nosek, Štefaničiak, Krištofík, Fleško – Koťka, Kostra, Tomka, Rendko – Gregor (87. Žingor), Kačák.

Vrútky – Stráňavy 0:0

VRÚTKY. Obidve mužstvá sa pomalšie rozbiehali, ich vyčkávacia taktika futbalu veľmi neprospela. Domáci prvý raz roztlieskali svojich priaznivcov až v 21. min, keď po centri P. Gorgosza nádejne hlavičkoval Mazúr, avšak brankár Kollár loptu spod brvna bravúrne vytlačil na roh. Super zákrok v 28. min predviedol na druhej strane i brankár Vrútok, ktorý zneškodnil tutovku Ceterovi. Tú mal v 38. min po Gorgoszovej strele aj Rohoň, no jeho gólovú dorážku zastavila pravá tyč. V 44. min sa sám zoči-voči Veselovskému objavil v šanci ešte Čuraj, ale domáci gólman opäť skvele zasiahol.

Po prestávke začali Janigovi zverenci živšie a v priebehu 50. min mohli ísť dvakrát do vedenia. Najprv sa za obranu hostí dostal P. Gorgosz, ale vo výhodnej pozícii zaváhal a nakoniec ani nevystrelil, potom po centri mladého Šulíka hlavičkoval osamotený Mazúr zblízka nad bránu. Aj ďalšie minúty sa Vrútočania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak Gorgoszova strela i hlavička z dobrých pozícií neviedli k úspechu. Poslednou nádejou Turčanov bol v 86. min priamy kop Rohoňa, no jeho technická strela smerovala len do stredu brány a Kollár s ňou nemal problémy.

VRÚTKY: Veselovský – Šulík, Volna, Kúdelka, Brveník (65. Klačan) – Havran, Rohoň, Letrik, Šibík (46. Petrovič) – P. Gorgosz, Mazúr.

Predmier – Belá-Dulice 4:3 (2:0)

PREDMIER. Hostia pricestovali vďaka dopravnej zápche do Predmiera neskoro, a tak duel začal s hodinovým meškaním. Domáci dokázali využiť to, že súper musel nastúpiť na zápas prakticky rovno z autobusu a po presných zásahoch Husára a Sluku viedli v 16. min už 2:0. S pribúdajúcimi minútami sa však Beľania dokázali dostať do tempa a i Keď pred polčasovou prestávkou gól nestrelili bolo jasné, že kožu len tak ľahko nepredajú.

Hernú prevahu vyjadrili Turčania v 59. min, keď si na kvalitný pas nabehol Vajagič a hlavou znížil. O tri minúty neskôr už bolo vyrovnané, tentoraz Vajagič usmernil kvalitný center do siete nohou. V 77. min však rozhodca po druhej žltej karte prísne vylúčil Brzáka a domáci začali hrať presilovku. Početnú výhodu vzápätí využil Praženica a vrátil svojmu tímu vedenie. Dve minúty pred koncom ale skompletizoval svoj hetrik mladoženáč Vajagič a zdalo sa, že zápas skonči deľbou bodov. Všetko sa zmenilo v štvrtej minúte nadstaveného času. Súboj bez lopty v rohu šestnástky posúdil na pokyn postranného rozhodcu hlavný arbiter ako faul a kopala sa jedenástka. Penaltu premenil brankár Uríček a rozhodol o víťazstve Predmiera.

Góly: 5. Husár, 16. Sluka, 80. Praženica a 90+4. Uríček, resp. 59., 61. a 88. Vajagič. BELÁ-DULICE: Gonšor – A. Kováčik, J. Kováčik, Ondrla, Páleš (73. Delton) – Hulej, Šulan – Brzák, M. Kováčik (80. Grusmann), Vajagič – Debnár (63. Valášek).

Ostatná výsledky 4. kola: Rosina – Kysucký Lieskovec 3:2, Bytčica – Oravská Jasenica 6:0, Trstená – Tvrdošín 2:1, Oravské Veselé – Lietavská Lúčka 2:2.

14. Belá-Dulice 3 0 1 2 3:6 1

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?
  10. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť 3 457

Bola to dráma, ktorá sa len tak nevidí. O majstrovskom titule sa rozhodlo až v piatom zápase a po samostatných nájazdoch. Víťazný pohár sa po dvoch rokoch vracia do Turca, prvýkrát si ho užívajú hráči Kométy.

Prvé kolo Turčianskej hasičskej ligy, zoskok parašutistov, útok policajných psov, ukážky vojenskej techniky, policajných aut. To všetko i viac videli účastníci Akčného dňa v Kláštore pod Znievom.

Záturčie sa čoskoro zazelená

Na vyčistených
a upravených plochách
v  Záturčí vysadia
borovice, jedle a smreky.

Pri Medokýši v Jahodníckych hájoch možno zahrajú aj kapely

Priestor určený na oddych by mali monitorovať kamery mestskej polície.

Futbalový program: Dnes derby Žabokreky - Belá

Na jeseň Žabokreky prekvapujúco vyhrali v Belej, vráti im Družstevník požičané? To je jedna z hlavných otázok pred sobotnajším susedským derby. Výkop je už o štvrtej.