Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix
IV.LIGA - SKUPINA SEVER

Ofenzívne manévre vystrelili T. Štiavničku na čelo pelotónu

Turč. Štiavnička strelila doma Lipt. Hrádku päť gólov a môže sa vyhrievať na čele tabuľky. Opačné problémy majú pod Lyscom, keď ich o cenný bod z vonku pripravila sporná penalta. Vrútky doma len remizovali so Stráňavami.

Turč. Štiavnička – Lipt. Hrádok 5:3 (3:2)

TURČ. ŠTIAVNIČKA. Domáci vstúpili do stretnutia výborne. Už v 3. min Kostra pekne vysunul Gregora a jeho pokusu odrazený od tyče dopravil do siete Kostra. O sedem minút neskôr si však obrana turčianskeho tímu vybrala oddychový čas a jej slabšiu chvíľku využil na vyrovnanie Žiška. V 15. min sa svojim typickým spôsobom predviedol Kačák. Dobrou zasekávačkou si vylepšil streleckú pozíciu a ľavačkou namieril presne k tyči. Vzápätí sa po veľmi podobnej akcii presadil Kačák ešte raz a bolo 3:1. V 26. min ale zas futbalisti Turč. Štiavničky zbytočne stratili loptu a Olejár znížil.

Zverencom trénera Tibora Rataja vyšiel aj úvod druhého dejstva. V 51. min si pekne spracoval loptu Kačák, ktorý našiel Gregora a domáci opäť viedli o dva góly. O tri minúty neskôr i zahrávali Liptáci roh a po nacvičenom signále na prvú tyč vrátil hostí do zápasu Žiška. V 66. min musel ísť po druhej žltej karte pod sprchy Kačák, ale Turčania oslabenie zvládli. Dvanásť minút pred koncom pekne unikol po krídle Gregor, na šestnástke našiel voľného Kostru a ten nechytateľnou strelou stanovil konečný výsledok duelu na 5:3.

Góly: 3. a 78. Kostra, 15. a 22. Kačák a 51. Gregor, resp. 10. a 54. Žiška a 26. Olejár. TURČ. ŠTIAVNIČKA: Chalupka – P. Nosek, Štefaničiak, Krištofík, Fleško – Koťka, Kostra, Tomka, Rendko – Gregor (87. Žingor), Kačák.

Vrútky – Stráňavy 0:0

VRÚTKY. Obidve mužstvá sa pomalšie rozbiehali, ich vyčkávacia taktika futbalu veľmi neprospela. Domáci prvý raz roztlieskali svojich priaznivcov až v 21. min, keď po centri P. Gorgosza nádejne hlavičkoval Mazúr, avšak brankár Kollár loptu spod brvna bravúrne vytlačil na roh. Super zákrok v 28. min predviedol na druhej strane i brankár Vrútok, ktorý zneškodnil tutovku Ceterovi. Tú mal v 38. min po Gorgoszovej strele aj Rohoň, no jeho gólovú dorážku zastavila pravá tyč. V 44. min sa sám zoči-voči Veselovskému objavil v šanci ešte Čuraj, ale domáci gólman opäť skvele zasiahol.

Po prestávke začali Janigovi zverenci živšie a v priebehu 50. min mohli ísť dvakrát do vedenia. Najprv sa za obranu hostí dostal P. Gorgosz, ale vo výhodnej pozícii zaváhal a nakoniec ani nevystrelil, potom po centri mladého Šulíka hlavičkoval osamotený Mazúr zblízka nad bránu. Aj ďalšie minúty sa Vrútočania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak Gorgoszova strela i hlavička z dobrých pozícií neviedli k úspechu. Poslednou nádejou Turčanov bol v 86. min priamy kop Rohoňa, no jeho technická strela smerovala len do stredu brány a Kollár s ňou nemal problémy.

VRÚTKY: Veselovský – Šulík, Volna, Kúdelka, Brveník (65. Klačan) – Havran, Rohoň, Letrik, Šibík (46. Petrovič) – P. Gorgosz, Mazúr.

Predmier – Belá-Dulice 4:3 (2:0)

PREDMIER. Hostia pricestovali vďaka dopravnej zápche do Predmiera neskoro, a tak duel začal s hodinovým meškaním. Domáci dokázali využiť to, že súper musel nastúpiť na zápas prakticky rovno z autobusu a po presných zásahoch Husára a Sluku viedli v 16. min už 2:0. S pribúdajúcimi minútami sa však Beľania dokázali dostať do tempa a i Keď pred polčasovou prestávkou gól nestrelili bolo jasné, že kožu len tak ľahko nepredajú.

Hernú prevahu vyjadrili Turčania v 59. min, keď si na kvalitný pas nabehol Vajagič a hlavou znížil. O tri minúty neskôr už bolo vyrovnané, tentoraz Vajagič usmernil kvalitný center do siete nohou. V 77. min však rozhodca po druhej žltej karte prísne vylúčil Brzáka a domáci začali hrať presilovku. Početnú výhodu vzápätí využil Praženica a vrátil svojmu tímu vedenie. Dve minúty pred koncom ale skompletizoval svoj hetrik mladoženáč Vajagič a zdalo sa, že zápas skonči deľbou bodov. Všetko sa zmenilo v štvrtej minúte nadstaveného času. Súboj bez lopty v rohu šestnástky posúdil na pokyn postranného rozhodcu hlavný arbiter ako faul a kopala sa jedenástka. Penaltu premenil brankár Uríček a rozhodol o víťazstve Predmiera.

Góly: 5. Husár, 16. Sluka, 80. Praženica a 90+4. Uríček, resp. 59., 61. a 88. Vajagič. BELÁ-DULICE: Gonšor – A. Kováčik, J. Kováčik, Ondrla, Páleš (73. Delton) – Hulej, Šulan – Brzák, M. Kováčik (80. Grusmann), Vajagič – Debnár (63. Valášek).

Ostatná výsledky 4. kola: Rosina – Kysucký Lieskovec 3:2, Bytčica – Oravská Jasenica 6:0, Trstená – Tvrdošín 2:1, Oravské Veselé – Lietavská Lúčka 2:2.

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  4. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  5. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  6. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  7. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  9. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  10. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  1. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  2. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  3. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
  4. Vyberáme správny názov firmy
  6. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  7. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  8. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Povinné body vrátili Martin na čelo tabuľky

Hokejbalisti Martina bez väčších problémov zdolali posledný celok tabuľky z Třinca. Vrútky si svoj zápas v Nitre odložili.