Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL, I. TRIEDA

Dynamo šliape na plný plyn

Turčanom sa vo 4. kole darilo iba doma, pred vlastnými divákmi naplno bodovali Diviaky i Kláštor. Kľačany i Dražkovce vyšli na súperových ihriskách naprázdno, hoci horší od súperov neboli. Doplatili však na zahodené šance.

Ľubomír Horváth úvodným gólom otvoril Diviakom cestu k víťazstvu.Ľubomír Horváth úvodným gólom otvoril Diviakom cestu k víťazstvu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Diviaky – Bobrov 4:0 (2:0)

DIVIAKY. Domáci mali od úvodu jasnú prevahu, hostia sa len bránili a brankára Topora v prvom polčase vôbec neohrozili. Na druhej strane bolo oveľa rušnejšie. V 9. min v dobrej pozícii minul tesne bránu Privitzer, potom gólman Bobrova kryl nádejnú strelu J. Kolena, ktorá smerovala k pravej žrdi. V 23. min to spoza šestnástky skúsil Horváth. Brankára sa mu síce podarilo prekonať, ale toho na čiare nakoniec stihol zastúpiť spoluhráč.

Dynamo sa gólu dočkalo v 36. min, tentoraz Horváthov pokus z hranice veľkého vápna bol už z kategórie nechytateľných. V 44. min zahrmelo druhý raz, keď po štandardnej situácii sa zblízka hlavou presadil Privitzer.

V druhom dejstve strelili domáci rýchly gól, keď po vyšachovaní súperovej obrany mohol opäť ruky nad hlavu zdvihnúť Privitzer. Od tohto momentu sa zápas prakticky iba dohrával, domáci ho v pokojnom tempe doviedli do úspešného konca. Navyše v 85. min ich jednoznačné víťazstvo ešte prikrášlil Domin, ktorý po Horváthovej ideálnej prihrávke dokonale obstrelil brankára.

Góly: 36. Horváth, 44. a 46. Privitzer a 85. Domin. DIVIAKY: Topor – Letrich, R. Ursíny, Cíger – Gaurík (85. Šefraník), Horváth, T. Koleno, Domin – J. Koleno (80. Klein), Privitzer, Hríbik (75. Š. Kviatkovský).

Likavka - T. Kľačany/MT B 2:0 (0:0)

LIKAVKA. Hostia mali v prvom dejstve réžiu stretnutia pevne v rukách, ale svoju hernú prevahu napriek dobrým príležitostiam gólovo nevyjadrili. Smoliarom bol najmä Nosák, ktorý mohol minimálne trikrát skórovať, avšak brankár Sabaka preukázal svoje kvality. Okrem neho mal gól na kopačke i Ďanovský, ani ten však nenašiel v koncovke potrebný pokoj.

V druhom polčase prevzali aktivitu domáci, ale dlho sa nevedeli presadiť. V 64. min sa to však podarilo Sališovi, ktorý z nevinnej akcie prekonal Skaláka. Turčania inkasovaný gól poznačil, najmä pri črtajúcich sa brejkoch stratili istotu a presnosť. Napriek tomu sa v 82. min dostali do sľubného prečíslenia, Ďanovský však v dobrej pozícií trafil iba brániaceho hráča. Trest prišiel vzápätí, po rýchlej kontre poistil vedenie Likavky Sališ.

Góly: 64. a 82. Sališ. T. KĽAČANY/MT B: Skalák – Liháň, S. Gregor, Botoš, Francúz – Peržeľ, Bukovčan, Kello, Bačík – Nosák, R. Ďanovský (83. Rúrik).

Kláštor – Demänová 2:0 (0:0)

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM. V úvode stretnutia to dvakrát skúšali Saniga s Jeťkom, ale gólman Bačik si s ich strelami poradil. V 21. min po rohovom kope L. Mravca nebezpečne hlavičkoval Jeťko, lopta však tesne minula cieľ. Liptáci brankára Halahiju vyskúšali v 33. a 35. min, no pokusy Kanderu a Húsku spoza šestnástky mu starosti nenarobili.

Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Ladňák, ktorý však po centri P. Šmičeka na päťke loptu dobre netrafil a hostia si tak mohli vydýchnuť.

Aj po prestávke pokračovali domáci v dobýjaní súperovej brány. V 46. min Saniga zblízka trafil len brankára, pričom šťastie neprialo v 65. min ani P. Šmičekovi, ktorý chvíľkovým zaváhaním pokazil črtajúci sa nájazd. Hostia však neprišli iba brániť a párkrát Kláštorčanov vystrašili, no našťastie bez úspechu.

Rozhodnutie prišlo v 80. min, keď po centri Ladňáka vyhral súboj s brankárom Jeťko a hlavičkou strelil vytúžený gól. V samom závere trojbodovú poistku pridal presne mierenou strelou k žrdi P. Smiček.

Góly: 80. Jeťko a 86. P. Smiťček. KLÁŠTOR: M. Halahija – Cabada (46. Móric), Chmúrny, Černák, Ladňák – T. Mravec (87. J. Černák), L. Mravec, J. Lukášik – P. Smiček, Saniga (87. Maroš), Jeťko.

Palúdzka – Dražkovce 2:0 (2:0)

PALÚDZKA. V súboji posledných tímov tabuľky začali lepšie Turčania. Už v 3. min dostal dobrú prihrávku do pokutového územia Žilák, avšak jeho následný pokus o prehodenie brankár Palúdzky prečítal. V 6. min si priestor medzi obrancami domácich robil Čiljak, aj sa mu podarilo vystreliť, no trafil len brankára.

Nevyužité príležitostí zamrzeli hostí v 12. min, keď po skrumáži pred Šustekom pretlačil loptu do siete Uličný. V 22. min zahrával priamy kop z dobrej pozície Pleško, ale k vyrovnaniu to neviedlo. Naopak, v 32. min po rohovom kope vzdialenejšej žrdi Dražkovčania zabudli na Zeleňáka, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu.

Po prestávke zverenci trénera Drljaču bojovali o lepší výsledok. Hru mali v rukách, šance, ktoré ale prišli, žiaľ, nevyužili. V 59. min domáci gólman Žilákov pokus o prehodenie vytlačil na brvno. Posila zo Sklabine mala potom ďalšiu šancu, v 73. min, ale opäť bez úspechu. Najväčšia tutovka hostí prišla o päť minút neskôr. Po peknej akcii Pisch napálil loptu do žrde, v následnej skrumáži Liptáci črtajúci sa požiar aj so šťastím uhasili. Keďže záver zápasu už žiadnu zmenu výsledku nepriniesol, odchádzali hostia domov bez bodu.

Góly: 12. Uličný a 32. Zeleňák. DRAŽKOVCE: Šustek – Jesenský, Siekeľ, Hornák, Murček – Vajda, Pleško, Pisch, Nezdoba (60. Rapan) – Čiljak, Žilák.

Ostatné výsledky 4. kola: Černová – Vavrečka 2:0, Zubrohlava – Bešeňová 0:2. Zápas Lisková – Dúbrava bol odložený na 18. septembra.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?