Z kolónky prehrier sa gumovali nuly

Lipovec sa po víťazstve nad Hájom, ktorý prehral svoj prvý zápas v súťaži, dostal do mierneho trháku. Premiérovo sa bez bodu musela zaobísť aj Sklabiňa, ktorá nečakane zakopla s Blatnicou. Podobný osud stihol i Ďanovú, ktorú v rozlete pribrzdili Mošovčani

Ľ. Hromada (v bielom) výrazným spôsobom prispel k víťazstvu M. Čepčína nad Príbovcami.Ľ. Hromada (v bielom) výrazným spôsobom prispel k víťazstvu M. Čepčína nad Príbovcami. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

a.

Lipovec – Háj 2:0 (1:0)

V šlágri kola domáci vymazali hosťom nulu z kolónky prehier a sami si ju zároveň udržali. Lipovčanov vyšiel úvod stretnutia a už v 2. min sa ujali vedenia, keď chybu futbalistov Hája tvrdou strelou k žrdi z hranice šestnástky potrestal Korda. V prvom dejstve sa hralo otvorene a šance sa striedali na obidvoch stranách. Kellerovci ich mali čistejšie, trafili aj žrď, avšak skóre sa už do prestávky nezmenilo.

Nováčik, ktorý hral od 29. min bez vylúčeného T. Ižipa, sa musel na začiatku druhého polčasu zmieriť s ďalšou červenou kartou. V 51. min ju po strete s Vlčekom dostal brankár Bágel, navyše Lipovčania kopali ešte aj penaltu, ktorú bezpečne premenil Kijonka. Po gólovej poistke domáci v dvojnásobnej presilovke dobýjali hosťujúcu bránu, ale Hájčania bojovali statočne a už neinkasovali. Naopak, snažili sa o zdramatizovanie zápasu. Niektoré ich brejky vyzerali nádejne, ale domáci si s nimi nakoniec poradili.

Góly: 2. Korda a 52. Kijonka (pok. kop). LIPOVEC: Hübner – Rapčan (Bútora), Rybárik, Raček, Kijonka, Both (D. Homola), V. Gorgosz, Kosinka, Ertl, Korda, Vlček. HÁJ: Bágel – Petránek (Brisuda), T. Ižip, R. Ižip, Lejtrich, R. Svitač, Hus, Nemec (M. Chovanec), Palovčík, Mračko.

Turany – Bystrička 0:4 (0:2)

Domáci začali nebojácne a už v 2. min nevyužil šancu Bochnička, pričom zakrátko ani Gettova nádejná hlavička neskončila v sieti. Hostia sa postupne vymanili z defenzívy a v 17. min Jaško, ktorý šikovne obišiel obrancu, krížnou strelou otvoril skóre. Slovan v závere polčasu udrel ešte raz, na Hanuliakovu strelu spoza šestnástky bol brankár Gajdošech prikrátky.

Po prestávke sa Turany snažili vrátiť do zápasu, ale gólman Bystričky Cupan svoj tím viackrát podržal. Definitíva prišla v 60. min, keď sa z rýchleho brejku presadil Hanuliak. V 77. min vypili kalich horkosti domáci do dna, keď ich do kolien gólom z ostrého uhla poslal ešte aj Jaško.

Góly: 17. a 77. Jaško a 43. a 60. Hanuliak. TURANY: Gajdošech – Mišuta, M. Majerík, P. Meliš, Getta, Golier, M. Meliš, Bárdy, Garaj, Pavelica (Hudec), Bochnička. BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Truban, Kovanič, Marko (Dolník), Huličiar, Kosič, Barčin, Jesenský (Sirek), Hanuliak, Jaško.

Sklabiňa – Blatnica 2:3 (1:1)

Prví išli do vedenia domáci, keď v 26. min skóroval z trestného kopu Vitek. Hostia však odpovedali bleskovo a už o štyri minúty aj so šťastím vyrovnal T. Bada.

Po prestávke misky váh na stranu favorita naklonil v 50. min Poláček, ktorý sa presadil strelou z diaľky. Domáci sa však z bodov nakoniec netešili. Prispel k tomu aj Jančovič, ktorý po protestoch videl od rozhodcu červenú kartu. Hostia presilovku využili v 72. min, keď teč Martinského skončil za chrbtom brankára Majerčíka. V závere ratajovci riskovali, chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu. Risk im však nevyšiel, naopak, v 90. min sa Blatničanom vydarila rýchla kontra a na jej konci Štefunda zabezpečil svojmu tímu prvé víťazstvo v súťaži.

Góly: 26. Vitek a 50. Poláček, resp. 30. T. Bada, 72. Martinský a 90. Štefunda. SKLABIŇA: Majerčík – Markovič, Bambušek, Poláček, Blizniak, Wehle (Fučela), Šupena (Enderla), Lacek (Jančovič), Truchlík, Flešo, Vitek. BLATNICA: Francúz – Marček, Popluhár, Škuta, Baranček, Zajasenský (Sklenár), Hideg, Martinský (Štefunda), Hajčík, T. Bada, L. Bada.

Mošovce – Ďanová 4:1 (0:1)

Od začiatku bolo vidno, že obidve mužstvá hrajú na víťazstvo. Po góle domácich v 16. min, ktorý však neplatil pre ofsajd, udreli Ďanovčania v 25. min, keď priamo z rohu zaskočil Pleša skúsený J. Šavol.

Na začiatku druhého polčasu poslal rozhodca pod sprchy za protesty práve strelca gólu hostí a Mošovčania sa chytili svojej šance. Presilovku využili v priebehu desiatich minút hneď trikrát. V 50. min vyrovnal exportným gólom z trestného kopu Schmidt, potom v skrumáži preukázal čuch na góly Páleš a nakoniec klinec do truhly zabil nováčikovi M. Ertel. Gólostroj domácich sa ale ešte nezastavil, v 64. min po ideálnej prihrávke Páleša pečatil konečný výsledok tvrdou ranou Miškóci.

Góly: 50. Schmidt, 55. Páleš, 60. M. Ertel a 64. Miškóci, resp. J. Šavol. MOŠOVCE: Plešo – J. Ertel, Schmidt, Straka, Ludík (Reťkovský), M. Ertel. Lehotský, Magoč, P. Zubáň, Páleš (Rišian), Miškóci. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Buocik, M. Ďanovský, A, Ďanovský, Fičko, J. Šavol, Štancel (Vlas), Bohuš, Rusnák, Švábik, P. Boďa.

M. Čepčín – Príbovce 5:3 (0:2)

Favorit začal náporom a už v 10. min pálil do brvna R. Boďa. Potom mal tutovku na kopačke Ľ. Hromada, ale zblízka trafil iba brankára. Hostia boli v koncovke efektívnejší. V 28. min Šmatlák nešťastne sklepol loptu pred Kmeťa a ten ju strelou k žrdi poslal do siete. V 35. min sa po rohu v skrumáži presadil Styk a bolo 0:2.

V 52. min sa k odrazenej lopte dostal T. Dianovský a z hranice šestnástky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Následne prišli chvíle Ľ. Hromadu, ktorý najprv po rohu v 53. min vyrovnal a o ďalšie štyri minúty rutinérsky z rohu päťky ideálne trafil vzdialenejší kút brány. Príbovčania sa na chvíľu prebrali a v 68. min im z veľkej diaľky vrátil nádej na remízu Stráňay. Všetky body však nakoniec ostali doma. V 76. min po faule na Kubatku premenil pokutový kop T. Dianovský a desať min pred koncom po rýchlej kombinačnej akcii na jeden dotyk zavŕšil svoj hetrik Ľ. Hromada.

Góly: 52. a 76. T. Dianovský (druhý z pok. kopu), 53., 57. 80. Ľ. Hromada, resp. 28. Kmeť, 35. Styk a 68. Stráňay. M. ČEPČÍN: Píš – Líner, T. Dianovský, Šmatlák, Prokain, R. Boďa (Ch. Chovanec), M. Boďa, Koleník, Rešetár, Ľ. Hromada (Baruník), Kubatka (Rybár). PRÍBOVCE: Sopkuliak – Stráňay (Košút), Mucha, Ľ. Mazurák, Styk (Civojka), Karlovský (Aizmar), Koželuha, Garlík, D. Lukášik, Kmeť, Štrbák.

Dubové – Sučany 3:0 (1:0)

Príťažlivý súboj, v ktorom sa obidve mužstvá snažili hrať otvorene, rozhodli pokutové kopy. V 25. min po faule na Petra Vereša si loptu na biely bod postavil Karas a nariadenú penaltu tradične premenil Karas. Domáci mali po góle viac z hry, no ďalšie šance už do polčasu nevyužili. Hostia ohrozovali brankára Lettricha najmä strelami z diaľky.

Aj druhý polčas začali aktívnejšie hráči Dubového a v 54. min po faule na J. Hrivnáka druhý pokutový kop premenil P. Vereš. Pri tomto zákroku prišli hostia o dvoch hráčov, Bella bol vylúčený za druhú žltú kartu a Majerčík za protesty, čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Domáci z množstva šancí v presilovke využili už len jednu, keď v 64. min po vyšachovaní obrany sa druhý raz v stretnutí presadil P. Vereš. V 80. min mohol Tatran znížiť, no pokutový kop Zelienka nepremenil.

Góly: 25. Karas (pok. kop), 54. a 64. P. Vereš (prvý z pok. kopu). DUBOVÉ: P. Lettrich – Páleš, Ďatko, M. Daubner (Simonides), Jelenčík (L. Lettrich), D. Hrivnák, Očkaj, J. Šmiček, Karas, P. Vereš, J. Hrivnák. SUČANY: Dubašák – Kučma, Vrchlík, Majerčík, Frkáň (Avram), Bella, Zelienka, Ďugel (Kališ), Vojvoda, Vajdel, Vaňo.

Žabokreky – Krpeľany 0:2 (0:0)

Slovan mal celý prvý polčas prevahu, prakticky celých 45 min odohral na polovici hostí, avšak z tlaku nič nevyťažil. Domácich brzdili nepresnosti, nedokončené akcie, ale aj dobrý výkon súperovho brankára.

Druhý polčas sa dlho podobal prvému. Hostia sa však občas púšťali aj do útočenie, čo sa im vyplatilo v 62. min, keď sa krížnou strelou presadil Časár. Domácich gól zaskočil, no naďalej útočili. V 69. min však prišla ďalšia studená sprcha. Trestný kop zahrával Mačto, parádne obstrelil múr a loptu poslal presne pod brvno.

Góly: 62. E. Časár a 69. Mačto. ŽABOKREKY: Štefánik - Líška, Jesenský, Bielický (P. Kalnický), Pravňan, Hulej, Maruniak (Štefanides), Fučela, S. Kalnický, Horník, Ján Jariabka (Juraj Jariabka). KRPEĽANY: Raffaj – D. Časár, Dérer, R. Vojt, P. Špirko, Fečko (Jančo), Mačto, Klobučník, Badáň, Huťka (E. Časár), M. Vojt.

KANONIERI

1. M. Jaško (Bystrička) – 8 gólov

2. T. Ižip (Háj), I. Švábik (Ďanová) a T. Dianovský (Malý Čepčín) – po 4 góly

4. P. Boďa (Ďanová), A. Fleško, M. Truchlík, A. Žilák a V. Vitek(všetci Sklabiňa), M. Páleš (Mošovce), R. Karas (Dubové) a M. Hanuliak (Bystrička) – po 3 góly