Zdolateľnému súperovi darovali Martinčania všetky body

Vďaka slabej efektivite a profesorskému výkonu prišli Martinčania o všetky body v Humennom. Súperovi na víťazstvo stačili dva presné zásahy v priebehu piatich minút.

Humenné - Fomat Martin 2:1 (0:0)

HUMENNÉ. Hneď v úvode stretnutia sa na polovici ihriska pekne uvoľnil Škuta. Dravo prenikol stredom ihriska, našiel voľného Ďungela, ten však vo výbornej šanci trafil len do nôh brankára. V 17. min ten istý hráč využil svoju rýchlosť, no jeho prízemná strela tesne minula tyč. O dve minúty neskôr pohrozili i domáci. V skrumáži sa najlepšie zorientoval Ljubarskij, ale pri jeho zakončení potvrdil svoje kvality Pronaj. Potom tempo hry mierne upadlo. Obidvom súperom viazla kombinácia, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:0.

V 48. min trojica Ďungel – Garaj – Škuta pripravila výbornú pozíciu Jadroňovi, no ten len vyprášil rukavice súperovho gólmana. O dve minúty neskôr Marek Facuna prihral nekrytému Ďungelovi a martinský krídelník tentoraz prestrelil bránu protivníka. V 64. min Jadroňov súboj na hranici šestnástky posúdil rozhodca ako faul a ukázal na biely bod. Prísne nariadený pokutový kop premenil Hreško a domáci sa dostali do vedenia. O päť minút neskôr nepokryl v šestnástke Kollár aktívneho Hreška a po jeho hlavičke bolo 2:0. V 77. min musel ísť po druhej žltej karte pod sprchy Dysko a Fomat dostal výhodu presilovky. Vzápätí zahrali roh nakrátko Thomka s Garajom a následná hlavička Romančíka skončila v sieti. Päť minút pred koncom obranca Humenného zrazil v šestnástke Mateja Facunu, píšťalka rozhodcu však po tomto hraničnom zákroku zostala nemá.

Góly: 64. a 69. Hreško (prvý z pok. kopu), resp. 83. Romančík. Rozhodcovia: Perašín – Kubačka, Ondruš. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Diváci: 300. HUMENNÉ: Bálint – Peter Šuľák, Hreško, Pavol Šuľák, Dysko, Legdan, Karnaj (75. Demčák), Macej (70. Babin – 89. Ragan), Ljubarskij, Harvila, Popik. Tréner: Jozef Štafura. FOMAT MARTIN: Pronaj – Sapieta, Romančík, Peter Koleno, Letrik – Thomka, Jadroň (65. Kucian) – Marek Facuna (71. Matej Facuna), Garaj, Ďungel – Škuta (60. Kollár). Tréner: Peter Kurek.

Ostatné výsledky 6. kola: Lipany – Žilina B 0:1, Lokomotíva Košice – Ružiná 6:2, Poprad – Kremnička 4:0, Prešova B – Moldava 2:3, Bardejovská Nová Ves – Vranov 2:1, Košice B – Námestovo 1:2, Trebišov – Dolný Kubín 2:0.

1. Lok. Košice 6 4 2 0 14:6 14

2. Ružiná 6 3 2 1 16:9 11

3. Poprad 6 3 2 1 13:6 11

4. Moldava 6 3 2 1 10:7 11

5. Martin 6 3 1 2 9:8 10

6. Prešov B 6 2 3 1 10:7 9

7. Žilina B 6 3 0 3 11:9 9

8. Trebišov 6 3 0 3 6:5 9