Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica
HOKEJ, EXTRALIGA

Martin zabral aj doma, porazil majstra zo Zvolena

V domácej premiére sa Martinčania prezentovali výborným výkonom. Zverenci trénera Babku Zvolenčanov prevýšili dobre organizovanou defenzívou a v útočnej činnosti aj streleckou efektivitou.

Martinčania mali dôvod na radosť, v domácej premiére porazili Zvolen.(Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

MHC Mountfield Martin - HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

MARTIN. V prvej časti Martinčania za majstrom v ničom nezaostávali. Domáci dobre korčuľovali, dokázali prehusťovať stredné pásmo a v obrannej tretine vytláčať súpera zo streleckých pozícií. Zvolenčania síce pár striel na Šúreka vyslali, ale martinský brankár s nimi nemal vážnejšie problémy.

Zverenci trénera Babku sa však nezamerali len na bránenie a aj v ofenzíve predviedli niekoľko sľubných akcií. Jedna z nich sa ujala v 15. min, keď prihrávkami na jeden dotyk domáci rozobrali hosťujúcu defenzívu a Važan spomedzi kruhov švihovkou nad lapačku nedal Šimkovi šancu zasiahnuť.

V prostrednej časti mali domáci viac z hry a majstrovi veľa nedovolili. V úvode tretiny sa pred Šimka pretlačil Themár, ale tiesnený nemieril presne. Potom nepríjemne od modrej pálil Matejka, Šimko iba puk vyrazil, avšak Galamboš na dorážku nedočiahol. Neskôr nasledovala presilovka hostí, počas ktorej Šúrek vyriešil strely Juraška a Puliša. Početnú výhodu mali aj domáci a divákov zo sedadiel zdvihol Matejkov pokus, ktorý z uhla len tesne minul bránu hostí.

V 32. min mal po skrumáži druhý gól na hokejke Murček, no Šimko vytiahol čarovný zákrok a prekazil tak radosť martinskému útočníkovi. O dve minúty už ale štadión burácal. Počas druhej presilovky, krátko pred jej koncom, Markovič s Tupým pripravili tutovku Važanovi a ten v dobrej pozícií opäť nezaváhal.

V závere druhej tretiny domáci hokejisti po prvý raz prepadli v strednom pásme a Zvolen to hneď využil. Pri prečíslení dvoch na jedného síce Šúrek vyrazil Podkonického strelu, no na následnú dorážku Škvaridla už nemal nárok.

Posledné dejstvo odohrali Martinčania vo veľkom štýle. Zvolen sa podľa očakávania snažil viac tlačiť dopredu, ale jeho hráči sa zamotávali v obrannej pavučine domácich. Turčania už na súperovej modrej napádali rozohrávku hostí, pohybom a agresivitou mu nedovolili rozvinúť súvislejšiu akciu. Majster dlho nemal žiadnu šancu, naopak Mountfield hrozil z brejkov a Šimko sa musel stále obracať. Najviac však pri Tupého príležitosti v presilovke a potom aj pri Markovičovom úniku.

Hostia sa do väčšieho tlaku dostali až v záverečných sekundách pri presilovke podporenej hrou bez brankára, ale Šurek dve ťažké strely Zvolenčanov od modrej čiary vyriešil.

Góly: 14:30 Važan (Markovič, Galamboš), 33:26 Važan (Tupý, Markovič), resp. 37:04 Škvaridlo (Podkonický, Puliš). Vylúčení: 4:4 na 2 min. Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc – Gavalier, Tornay. Diváci: 2 700.

MARTIN: Šúrek – Tupý, Matejka, Ďatelinka, Novotný, Brcko, Imrich, Fillo, Pacalaj – Važan, Galamboš, Markovič – Jurášek, Beran, Themár – Pokrivčák, Fujerík, Perniš – Dírer, Murček, Žáčik.

ZVOLEN: Šimko – Pokovič, Juraško, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pichnarčík, Pospíšil – Baláž, Brabenec, Zuzin – Ďaloga, Podkonický, Škvaridlo – Sikela, Jurík, Zuzin – Puliš, Huňady, Čanky – Brabenec, Juraško, Podkonický.

Daniel Babka, tréner Martina: Spočiatku sme nepôsobili úplne istým dojmom, chalani sa potrebovali pred domácim publikom trošku oťukať. V druhej tretine sme ale mali viac z hry i šancí a okrem poisťovacieho gólu mohli hráči pridať aj ďalšie. Škoda, že sme v závere tretiny inkasovali a na chvíľu vrátili súpera do hry. V tretej tretine moje mužstvo na čele s pozorným Šúrekom obetavým výkonom tesné vedenie ustrážilo.

Lubomír Oslizlo, tréner Zvolena: Chceli sme v Martine bodovať, ale to sa nám nepodarilo. Nebolo to jednoduché stretnutie, viazla nám kombinácia, hráči sa nevedeli vôbec presadiť. Aj preto sme dali len jeden gól, čo je na úspech málo.

1. Od nového roku sa v martinskej nemocnici parkuje bezplatne, ale nie všetci 2 489
  2. Ťažká dilema: Rekonštruovať starý alebo postaviť úplne nový štadión 442
  3. Anketa: Ako sa nám páčia vianočné trhy v Martine? 284