Majstra zdolali, na východe však nezabodovali

Po domácej výhre nad Zvolenom mohli Martinčania zabodovať aj v Poprade. V prvej tretine však nedokázali poistiť svoj jednogólový náskok a tak sa šance chytili Podtatranci. Následne naši neuspeli ani na ľade favorizovaných Košíc.

MARTIN. Mountfield v prvom domácom zápase sezóny porazil doma Zvolen. Počas väčšej časti zápasu bol lepší ako úradujúci majster a keby po dvoch tretinách viedol rozdielom troch alebo štyroch gólov, nemohol by nikto nič povedať. Na druhú prestávku však odchádzali Martinčania len s chudobným náskokom 2:1 a všetko tak zostávalo otvorené. Posledné dejstvo ale zvládli na výbornú a najmä vďaka takticky vyspelému výkonu bez väčších problémov dokráčali za víťazstvom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Divákom sme chceli dokázať, že tento tím vie hrať kvalitný hokej a myslím, že sa nám to podarilo. Fanúšikovia nás prišli podporiť vo veľmi slušnom počte, bolo ich stále počuť a v takom prípade sa nedá hrať inak len nadoraz,“ nechal sa počuť obranca Andrej Novotný.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Po dvoch kolách tak mali zverenci Daniela Babku na svojom konte plný počet bodov a v piatok cestovali do Popradu. Ich protivníka trápili úplne opačné problémy, pretože najskôr prehral doma s Košicami a následne neuspel ani v Nitre.

Spomínanému psychickému rozpoloženiu oboch celkov zodpovedal aj začiatok duelu. Martinčania diktovali tempo a po peknom pase od Berana, otvoril bezchybným blafákom skóre Themár.

„Škoda, že ďalšie tri výborné šance sa nám nepodarilo premeniť. Zápas sa mohol vyvíjať inak,“ myslí si Andrej Novotný.

Popradčanom sa v priebehu druhej tretiny podarilo dvomi presnými zásahmi otočiť priebeh stretnutia a začali preberať iniciatívu. Keď v úvode tretej časti skúsený Kroták zvýšil na 3:1 domáci získali potrebnú istotu a začali kontrolovať priebeh.

SkryťVypnúť reklamu

„Súpera posadila na koňa naša nedisciplinovanosť. Keď sa Poprad na domácej pôde dostane do vedenia, hrá o triedu lepší hokej, ako keď prehráva,“ tvrdí hráč, ktorý obliekal dres kamzíkov pred dvomi sezónami.

V záverečných fázach stretnutia sa ešte presadili A. Lapšanský a po ňom i A. Novotný, ktorý skorigoval na konečných 4:2.

„Mišo Beran a Andrej Themár si pekne vymenili puk a pripravili mi výbornú pozíciu na zakončenie. Ak by môj presný zásah prišiel o niečo skôr, možno by sa ešte dalo niečo robiť,“ zamyslel sa skúsený bek.

Strelec dvoch gólov domáceho celku Adam Lapšanský bol po zápase spokojný. Priznal však, že najmä v prvej tretine boli hostia lepší. „Nezačali sme dobre a Martinčania mali viacero šancí, pri ktorých nám pomohlo i šťastie. Postupne sa ale mužstvo dostalo do správnej prevádzkovej teploty a približne od polovice stretnutia sme už prebrali iniciatívu,“ povedal krídelník prvej formácie Popradu.

SkryťVypnúť reklamu

Solídny výkon podali Martinčania aj v nedeľu na ľade favorizovaných Košíc.

„Celé mužstvo hralo veľmi poctivo v defenzíve, čo je pri širokom ihrisku v Steel aréne a kvalitnom kádri súpera vždy dôležité. Veľká istota sršala aj z Miša Dzubinu. Škoda len, že sa už v prvej časti hry zranil M. Beran a do stretnutia nemohol nastúpiť ani P. Galamboš,“ začína hodnotenie posledného zápasu minulého týždňa Andrej Novotný.“

Za stavu 1:1 si zverenci trénera Daniela Babaku verili, že môžu papierovo silnejšieho protivníka zaskočiť. Oceliari však nakoniec potvrdili väčšiu skúsenosť a duel zlomili vo svoj prospech.

„Keď sa dostali do vedenia 3:1 už sa proti nim hralo ťažko. My sa ale za svoj výkon hanbiť nemusíme, škoda len, že nebol okorenený nejakým prekvapivým výsledkom. Nechýbalo k tomu veľa,“ dodala na záver martinská štyridsaťštvorka.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  2. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  3. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  4. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  5. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  6. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  7. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  8. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  1. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť
  2. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok.
  3. Máš jedno euro navyše? Pripoj sa do potravinovej zbierky
  4. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym
  5. S appkou Fumbi zvládneš do krypta investovať do pol hodiny
  6. Rýchla právna pomoc šetrí čas, nervy aj peniaze
  7. Slovenská značka získala Obal roka 2025
  8. Hudba, ktorá rozžiari váš event: Stavte na Abba show
  1. Ak máte ťažkosti s trávením, aj toto môže byť príčina 8 775
  2. Ako zohnať lístok na biznis event roka s Waynom Gretzkym 4 614
  3. Hanba bokom, je čas tancovať. Tieto karnevaly Európy treba zažiť 4 442
  4. Prečo sa Kallo opäť rozhodol pre franšízu Kinekusu 4 073
  5. Technológiám z Nitry dôveruje Tesla aj TikTok. 3 747
  6. Slovenská značka získala Obal roka 2025 3 088
  7. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 2 611
  8. Výnimočný víkend v Košiciach: Biela noc priniesla umenie aj chuť 1 949
  1. Juraj Sališ: Terén riadia tí, ktorí k terénu nikdy neprivoňali
  2. Samuel Križan: MEDIÁCIA V KAŽDODENNOM ŽIVOTE: AKO ZOSTAŤ V POKOJI AJ MEDZI KONFLIKTNÝMI ĽUĎMI
  3. Jana Reková: Sťahujem sa do Paríža
  4. Peter Hroško: Tvoje telo si pamätá všetko
  5. Gustáv Murín: Čítanie na nedeľu: Španielsko vzdialené i blízke
  6. Marian Letko: Z denníka chrapúňa
  7. Andrea Podešvová: Mnohí hľadajú senzáciu o Elene Podzámskej, nie to, čo jej príbeh hovorí o nás...
  8. Monika Albertiová: A zasa o p*či. Matovičov diabolský plán
  1. Rastislav Puchala: Konečne dobrá správa o slovenskej ekonomike a spoločnosti vôbec 24 258
  2. Ivan Čáni: „Matovič, Lipšic a Naď už dávno mali sedieť v base.“ 19 457
  3. Jozef Černek: André Rieu – muž, umelec, megaloman, otec. Kráľ gýču. Alebo človek, ktorý spravil vážnu hudbu zábavnou. 13 869
  4. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika! 12 291
  5. Martin Fronk: Slovenský "Mordor": Podzemný labyrint plný vína, bosoriek a atómových krytov, o ktorom vedel len málokto 11 476
  6. Jozef Maťaše: Toto si Martin Benka nezaslúži! 8 174
  7. Ivan Čáni: Súdruh Blaha nie je rozhodne žiadne neviniatko, ale toto si ani on nezaslúži. 7 520
  8. Rado Surovka: Rómska otázka ? Huliak to vyrieši. 6 264
  1. Radko Mačuha: Viete čo má spoločné Róbert Fico a Benito Mussolini?
  2. Věra Tepličková: Podobnosť čisto náhodná alebo Čo sa ti to deje, národ slovenský?
  3. Anna Brawne: Drahý Peter, v každej normálnej krajine, by ste vy, tým vedcom, nemohli robiť ani vrátnika!
  4. Věra Tepličková: Otvárajte kasíno, Huliak nie je diliiino
  5. Radko Mačuha: Ficove vlastenectvo je ako riedené mlieko.
  6. Karol Galek: Kto nič nerobí nič nepokazí - heslo ministerky Sakovej nás stálo miliardy
  7. Monika Nagyova: V lete som ešte nevedela, či som feministka
  8. Radko Mačuha: "Najväčšia hrozba pre EU nieje Rusko".
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Druhá trieda pokračovala 9. kolom.

Blatnica potvrdzuje progres, takmer celý druhý polčas hrala v oslabení, no aj tak zabodovala na ihrisku súpera.


Ján Rumpel v hre Starý zaľúbenec z roku 1999 v réžii Štefana Mišovica.

Zažil ešte javisko v obecnej škole.


Žabokrecké ochotnícke divadlo
Marek Zuziak sa predviedol hetrikom.

Niekto si to už musel odniesť, Kysucké Nové Mesto v Martine poriadne tvrdo narazilo.


Pavol Húšťava – po oznámení o ukončení výroby sa nevzdával a burcoval zamestnancov k protestom.

Zažil vyhrážky i búchanie po stole.


13

Už ste čítali?