Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Chlapíci z tatami na opäť spravili radosť

Bronzovú medailu získal na otvorenom šampionáte ČR v džude masters Mikuláš Maník. Jeho kolega Vladimír Homola si zas vybojoval miestenku na majstrovstvá sveta.

MARTIN. Martinskí džudisti sa dokázali presadiť aj na Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky v džude masters, na ktorých sa predstavilo 150 pretekárov zo šiestich krajín. Najlepšie umiestnenie dosiahol Mikuláš Maník, ktorý skončil v kategórii M2 do 81 kg na fantastickej tretej priečke. Smolu mal Martin Bielák v kategórii M2 do 90 kg, keď nešťastne prehral súboj o bronz a nakoniec obsadil 5. miesto. V kategórii M4 do 73 kg všetci čakali či Vladimír Homola potvrdí výbornú formu a dobrým výsledkom si definitívne zaistí miestenku na svetovom šampionáte v Abu Dhabi.

„Už v prvom zápase som si nešťastne zranil rameno. V druhom meraní síl sa mi napriek zdravotným komplikáciám podarilo vybojovať remízu. Ďalší duel som už radšej vypustil a dokončil len z povinnosti. Bolo z toho bodované štvrté miesto a potvrdený postup na MS, ktoré začínajú 26. novembra. Dúfam, že sa dám dovtedy do poriadku a budem schopný konkurovať svetovej špičke,“ vyslovil želanie Vladimír Homola.

1. Dominantou západného námestia v Martine bol najskôr Glückstahlov dom a neskôr Prior 1 826
  2. Zdanlivo hluché ženy drankajú od Martinčanov peniaze na falošnú zbierku 1 316
  10. Vrútocké kúpalisko má nové bazény, Mošovce zas recepciu 256

Jednou z dominánt západnej strany martinského námestia bola určite aj budova Prioru, teraz OC Galéria. Kedysi však na tomto mieste pútal pozornosť Martinčanov dom obchodníka s textilom Jonáša Glückstahla.

Zdanlivo hluché ženy drankajú od Martinčanov peniaze na falošnú zbierku

​​​​​​​Hluchonemé ženy zbierajú po Martine podpisy na zriadenie zvláštneho centra. Od ľudí si nepríjemným spôsobom pýtajú peniaze a keď sa majú legitimovať, dajú sa na útek.

O tom, že Turčania milujú šport, svedčí aj včerajšia hojná účasť na bežeckých pretekoch s názvom Martinský polmaratón – 53. ročník Behu k srdcu SNP.

Víkendový sumár: Výsledky všetkých turčianskych futbalových tímov

V štvrtoligovom derby Žabokreky vyhrali v Diviakoch. V prvej aj v druhej triede zakopli lídri tabuliek.

Ak v kroví číhajú šelmy, roztláčať auto nie je dobrý nápad

Radoslav Coufal z Turčianskeho Ďura fotí zvieratá.

Strečno padá. Bralo sa bude opäť sanovať

Vláda bude rozhodovať o vybudovaní galérie.

V nedeľu sa v Bobrovci nerobí, zakázali kosačky a píly

Kosačky, motorové píly ani vŕtačky v nedeľu v Bobrovci nepočuť. Obec si urobila s hlučnými prácami poriadok. Schválila nariadene, ktoré robí z nedele deň oddychu a pokoja od hluku.

Pod kostolom v Trstenej môžete nazrieť do útrob záhrobia. Otvorili kryptu

Pán Boh dal, Pán Boh vzal. Tak ľudia v 18. storočí vnímali smrť. O úcte k zomretým svedčia aj zdobené rakvy, ktoré dávali svojim príbuzným vyrobiť. Niektoré môžeme obdivovať aj po viac ako dvesto rokoch.

Jazda autom z pivného festivalu skončila nešťastne

Auto nabúralo do stromu, maturantka leží v nemocnici s ťažkými zraneniami.

Kúpele v Korytnici pred storočím

Nielen vzácna minerálna voda, ale aj prostredie prispelo ku tomu, že kúpele v Korytnici patrili medzi najvychytenejšie v Uhorsku.

Pre nové pravidlá v prvých dňoch prejdú STK len vyvolení

Stanice technickej kontroly museli prejsť zmenami, hovoria, že sa ešte musia učiť. Štát tiež zníži pokuty a umožní rozšíriť počet staníc.

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo odmieta verejnú diskusiu, poukazuje dlhoročný dôstojník.

Saganov rival má unikátny štýl. Chce sa odlíšiť od ostatných

Čakajú celé preteky. Potom nastáva ich chvíľa. O triumfe v šprinte nerozhoduje iba aktuálna forma či taktika.