Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Fomat síce v Kremničke strelil gól, no len do vlastnej brány

V Kremničke nepodali Martinčania optimálny výkon, a preto nemohli pomýšľať na zisk bodov. Poctivo hrajúci domáci tím tak bez výraznejších problémov dokráčal za víťazstvom.

Kremnička - Fomat Martin 2:0 (1:0)

KREMNIČKA. Hostia začali aktívne a v úvodných minútach nedotiahli do úspešného konca niekoľko sľubných prečíslení. V 10. min pekne prenikol Marek Facuna, no ani z tohto mráčika nezapršalo. O osem minút neskôr si dobrou zasekávačkou urobil priestor na zakončenie Škuta, ale jeho následnú nedôraznú strelu Gašperan bez väčších problémov zlikvidoval. V 19. min domáci zahrávali priamy kop a Letrik si hlavičkou strelil vlastný gól. Potom sa futbalisti Fomatu snažili vyrovnať a najväčšiu príležitosť na to mali v 30. min. Po centri Garaja výborne zlikvidoval hlavičku Petra Kolena zo šiestich metrov Gašperan a následne si i s pomocou obrany poradil s dvojitou dorážkou Škutu. Desať minút pred koncom predviedla peknú akciu dvojica Garaj – Ďungel, z ktorej však Martinčania vyťažili len roh.

Po zmene strán sa futbalistom Kremničky darilo kontrolovať hru. Hostia pohrozili až v 74. min, keď vystrašil Gašperana strelou spoza šestnástky Romančík. Deväť minút pred koncom mohol po dobrej robote Mareka Facunu skórovať Sapieta, ale zakončenie z vnútra šestnástky nezvládol. V 84. min tak udreli domáci. Nakopnutú loptu priťukol jeden z útočníkov nabiehajúcemu Palutkovi a ten tvrdou strelou po zemi prekonal bezmocného Pronaja.

Góly: 19. Letrik vlastný a 84. Palutka. ŽK: 1:3. Rozhodcovia: Chudá – Roszbeck, Ščury. Diváci: 100.

KREMNIČKA: Gašperan – Sádovský, Menich, Kolofík, Kiššák (78. Schober), Kočan, H. Kollár, Laksík, Loučka (55. Palutka), Ševčík, Gombala (75. Starší). Tréner: Ladislav Lupták. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Peter Koleno, Letrik – Sapieta, Thomka (67. Kucian) – Marek Facuna, Garaj, Ďungel (57. Bízik) – Škuta (46. J. Kollár). Tréner: Peter Kurek.

Ostatné výsledky 10. kola: Lipany – Bardejovská Nová Ves 2:1, Lokomotíva Košice – Moldava 0:0, Poprad – Námestovo 1:2, Košice B – Prešov B 0:0, Humenné – Žilina B 1:1, Trebišov – Vranov 3:1, Dolný Kubín – Ružiná 3:1.

16. Bard. N. Ves 10 2 1 7 9:21 7

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  6. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  7. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  8. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  9. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  10. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  1. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  5. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  6. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  7. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  8. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  9. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  10. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Pre deti je dnes jazda autobusom viac raritou

​​​​​​​Veľa detí pozná autobus skôr zvonka, sú i také, ktoré sa v ňom ešte neviezli. V Martine mohli nahliadnuť do jeho starej i modernej verzie.

Turčianska galéria opäť na križovatke, riaditeľka zložila funkciu

Historici umenia Kristína Zvedelová a Adam Galko dali počas leta do obehu výzvu výtvarnej obce (MY Turčianske noviny sa ňou zaoberali v č. 30/31.7.2018), ktorej obsahom bol apel za odvolanie riaditeľky Turčianskej galérie v Martine a za nastavenie nových podmienok pri výbere vedúcich pracovníkov kultúrnych inštitúcií kraja. Podpisovali ju ľudia z kultúry z celého Slovenska.

Zastať autom pred bytovkou – úloha pre kúzelníka

V mestskej časti Stred nie je dostatok parkovacích miest aj preto, že ľudia tu nemajú záujem o ich prenájom.