Kľačanci pri horúcom prameni úplne vyhoreli

Mužstvo spod Magury prišlo po piatich kolách o svoju neporaziteľnosť. Stalo sa tak spôsobom, ktorý nie je hodný tímu z čela tabuľky. Povinné tri body získali Diviaky, Kláštor i Dražkovce vyšli naprázdno.

Zubrohlava – Diviaky 1:3 (0:3)

ZUBROHLAVA. Hostia svoje trojbodové ambície prakticky naplnili už v prvom polčase. V 10. min zahrávalo Dynamo v krátkom slede druhý roh a Ursíny perfektnou hlavičkou poslal svoj tím do vedenia. Potom na chvíľu pohrozili aj domáci, avšak ani jedna z ich striel nešla do priestoru brány. Presnejšiu mušku mal v 23. min Privitzer, ktorý krížnou strelou spoza šestnástky parádne napol sieť. V 35. min favorit vyhrával už 3:0, na konci rýchlej kombinačnej akcie J. Koleno umne prehodil domáceho brankára. Do prestávke ešte mohli náskok Turčanov zvýrazniť Kempný, Horvát i T. Koleno, avšak ich šance ostali nevyužité.

Aj po zmene strán mali loptu častejšie na kopačkách hostia, no najmä v úvode druhého dejstva zahadzovali jednu príležitosť za druhou. Potom sa o slovo prihlásili aj Oravčania. V 63. min Toporovi po strele domáceho hráča pomohla žrď, no na ďalší pokus Mordela zo 66. min už nestačil zareagovať.

Dynamo sa po inkasovanom góle nedalo vykoľajiť z konceptu, nepripustilo žiadnu drámu a zápas doviedlo bezpečne do víťazného konca.

Góly: 66. Mordel, resp. 10. Ursíny, 23. Privitzer a 35. J. Koleno. DIVIAKY: Topor – Lettrich, Ursíny, Cíger – T. Koleno, Horváth, J. Koleno, Mišata (60. Turčány), Kempný – Hríbik (75. Kviatkovský), Privitzer.

Bešeňová – T. Kľačany/Martin B 6:0 (2:0)

BEŠEŇOVÁ. Šláger kola sa stal jednoznačnou záležitosťou lídra. Hostia, hoci neboli kompletní a pár hráčov zo základnej zostavy im chýbalo, sklamali na celej čiare.

Liptáci mali od začiatku jasne navrch. Aktívnou hrou zatlačili Turčanov pred vlastnú šestnástku a dôrazným napádaním ich prinútili robiť chyby. V 8. min sa po Vyšného strele pred Skalákom najlepšie zorientoval Kurila a zblízka dorážkou otvoril skóre. V 25. min už bolo 2:0, keď sa po rohovom kope hlavou presne trafil Vyšný.

Do druhého polčasu zverenci trénera Göröga nastupovali s odhodlaním zabojovať o lepší výsledok. Ich nádej však definitívne pochoval po prísne neriadenej jedenástke Vyšný, ktorý krátko po prestávke pridal svoj druhý presný zásah. Tento moment Kľačancov definitíve položil na lopatky, čo Bešeňová využila na prikrášlenie svojho náskoku. V 58. min strelou z 25 m dovŕšil hetrik Vyšný, pričom v 64. min osamotený Kurila nemal problém prekonať Skaláka. Konečnú podobu výsledku dal v 68. min po vyšachovaní obrany hostí strelou do prázdnej brány mimoriadne produktívny Vyšný.

Góly: 8. a 64. Kurila, 25., 52., 58. a 68. Vyšný (druhý z pok. kopu). T. KĽAČANY/MT B: Skalák – Botoš, Mažári, Gregor, Hykl – Odlevák, Bukovčan, Kello, Bačík (67. Rúrik) – Ďanovský, Nosák.

Černová – Kláštor 3:1 (1:1)

ČERNOVÁ. Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia, ktorí po vyhraných hlavičkových súbojoch často ohrozovali domáceho gólmana. V 7. min tesne minul bránu Černák, vzápätí Jeťko mieril do brvna a v 13. min nemieril presne L. Mravec. Kláštorčania sa ale nakoniec dočkali a v 23. min po Ladňákovom centri zblízka poslal loptu do siete Jeťko. Druhá polovica polčasu patrila domácim. V 25. min Chovanec najprv z priameho kopu minul bránu, no v 39. min už pálil do brvna. V samom závere si brankár Halahija nerozumel s obrancami a ich zaváhanie potrestal gólom do šatne Milan.

Vstup do druhého polčasu hosťom nevyšiel, domáci ich aktívnou hrou a dobrým pohybom dostali pod tlak. Ten vyvrcholil v 58. min, keď Chovanec z priameho kopu nádherne obstrelil múr a Halahija nemal šancu zasiahnuť. V 72. min sa do výhodnej streleckej pozície dostal Pindura a jeho zakončenie pod brvno bolo pre gólmana neriešiteľné.

Turčania sa potom ešte snažili, Saniga dal po nacvičenom signále dokonca aj gól, no po chybnom autovom vhadzovaní ho arbitri neuznali. V závere sa ešte triasli brvná. V 86. min ho opečiatkoval striedajúci Maroš a za domácich tesne pred koncom Moravčík.

Góly: 45. Milan, resp. 23. J. Jeťko. KLÁŠTOR: Halahija – Lukášik, Chmúrny, Ladňák (80. Maroš), Černák – T. Mravec, Krutek, L. Mravec, P. Smiček (76. Saniga) – Móric, Jeťko.

Dražkovce – Demänová 2:1 (0:1)

DRAŽKOVCE. Domáci začali nádejne a už v úvodnej minúte po Šipošovom centri Jacobsen - Morten z uhla trafil brankára, vzápätí gólman Bačík zmaril tutovku Šípošovi. Trest za premárnene šance nenechal na seba dlho čakať a v 10. min Kandera padáčikom prekonal Šusteka.

Inkasovaný gól domácich na chvíľu pribrzdil a ich ďalšie možnosti prišli až v 29. min. Murček polovysokou strelou narobil starosti Bačíkovi, ktorý loptu vyrazil na roh a po ňom si poradil aj s nebezpečnou Siekelovou hlavičkou.

Hneď po prestávke nepríjemne z priameho kopu pálil Húska, no Šustek si s jeho strelou poradil a vyrazil ju na roh. V 56. min sa cez obranou Liptákov predral Šípoš a pri Bačíkovi potom stálo šťastie, keď mu pomohlo brvno. Po hodine hry sa už diváci dočkali, keď po sérii striel nakoniec aj so šťastím vyrovnal Jacobsen - Morten. Turčania sa však dlho neradovali, už o štyri minúty osamotený Janega sám zoči-voči Šustekovi vrátil svojmu tímu vedenie.

Gól: 61. Morten – Jacobsen, resp. 10. Kandera a 65. Janega. DRAŽKOVCE: Šustek – Siekel, Štefanides (73. Hornák), Jurč, Egrecký – Murček (46. Kvietok), Pleško, Nezdoba (57. Pisch), Jacobsen-Morten – Čiljak, Šípoš.

Ostatné výsledky 10. kola: Palúdzka – Likavka 2:3, Lisková – Vavrečka 0:4, Dúbrava – Bobrov 0:1.

1 OŠK Bešeňová 10 8 1 1 32:7 25
2 ŠK Dynamo Diviaky 10 7 1 2 23:10 22
3 Máj Ružomberok - Černová 10 6 3 1 22:10 21
4 MŠK Fomat Martin B 10 6 1 3 22:14 19
5 ŠK Demänová 10 5 2 3 13:10 17
6 OŠK Likavka 10 5 1 4 18:13 16
7 FC TVS Kláštor pod Znievom 10 5 1 4 13:12 16
8 ŠK Agro Baník Dúbrava 10 5 5 13:12 15