Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário
II. QUICK TRIEDA

V nervóznom kole padali okrem gólov aj červené karty

V šlágri kola medzi Košťanmi a Necpalmi sa zrodila remíza, no duel poznačil nervózny záver. Nedohralo sa ani stretnutie v Slovanoch, kde hráč Hornej Štubne inzultoval rozhodcu.

V súboji prvého z druhým sa vedenia ujali Necpaly, keď po rýchlom brejku otvoril skóre Ritkuf. Domácim sa podarilo vyrovnať až v 60. min vďaka vydarenej strele Kotlára. Päť minút pred koncom však hosťom vrátil vedenie Pádej, ktorý po peknom centri od rohovej zástavky hlavou napol sieť. V nadstavenom čase unikol obrane protivníka Mucha a tá ho nedovolene zastavila až vo vlastnej šestnástke. Loptu si na biely pod postavil sám faulovaný a vyrovnal na konečných 2:2. V nervóznej koncovke ešte rozhodca ukázal trom futbalistom Necpál červené karty.

Tepličania privítali na svojom ihrisku rezervu Mošoviec a neboli veľmi dobrými hostiteľmi. Protivníkovi, ktorý nastúpil len s desiatimi hráčmi už v prvom polčase strelili tri góly a jasne smerovali za ziskom troch bodov. Po zmene strán pridali domáci ešte ďalších osem presných zásahov a vyhrali vysoko 11:0.

Vo Valči už po štvrťhodine hry viedlo Trebostovo 2:0, keď sa najskôr ujala pekná rana Golského a potom i hlavička Porubčanského. Domáci následne zvýšili obrátky a snažili sa zvrátiť nepriaznivý stav kvalitného stretnutia. V 81. však pridal tretí presný zásah hostí Marguš a bolo prakticky rozhodnuté. Minútu pred koncom Dubovec strelil aspoň čestný gól svojho tímu.

Futbalisti Slovenského Pravna mali od začiatku stretnutia proti Podhradiu výraznú prevahu. Z viacerých šancí sa im však gól streliť nepodarilo, a tak udrel ich protivník. Tesne pred prestávkou sa k zakončeniu odhodlal Švec a i s prispením teču protihráča otvoril skóre. Po zmene strán domáci pokračovali v nápore a zaslúženého vyrovnania sa dočkali v 72. min, keď sa peknou strelou presadil Menich. Potom už napriek enormnej snahe súpera hostia remízu ubránili.

Skóre zápasu Slovany – Horná Štubňa otvoril vydarenou strelou z priameho kopu domáci Sabol. O desať minút neskôr dostal červené kartu hosťujúci Tomahogh a po druhej žltej musel ísť pod sprchy i jeho spoluhráč Garaj. Po zmene strán premenil dva pokutové kopy Sabol a upravil na 3:0. V 60. min hosťujúci Weis fyzicky atakoval hlavného arbitra a ten stretnutie predčasne ukončil.

Súboji medzi Turčekom a Skleným bol od začiatku opticky vyrovnaný, no hostia jednoznačne predčili svojho protivníka v efektivite. Po rýchlych kombináciách strelil štyri góly a zaslúžene si domov odniesli všetky body.

Výsledky 11. kola: Košťany – Necpaly 2:2 (0:1) – 60. Kotlár a 90.+ Mucha, resp. 15. Ritkuf a 85. Pádej, Turčianske Teplice – Mošovce 11:0 (3:0) – Šolc 3, M. Jelluš a Biščák po 2, Lehotzký, Lukášik, Vladár, Tkaczyk, Valča – Trebostovo 1:3 (0:2) – 89. Dubovec, resp. 6. Golský, 14. Porubčanský a 81. Marguš, Slovenské Pravno – Podhradie 1:1 (0:1) – 72. Menich, resp. 45. Švec, Slovany – Horná Štubňa 3:0 (1:0) nedohrané – 20. 49. a 55. Sobol, Turček – Sklené 0:4 (0:2) – 18. M. Masaryk, 33. Zelenec, 77. Kováč a 84. J. Masaryk.

1. Košťany 10 8 2 0 28:9 26

2. Turč. Teplice 10 6 1 3 34:13 19

3. Trebostovo 10 6 1 3 18:10 19

4. Necpaly 10 5 3 2 23:15 18

5. Slov. Pravno 10 5 1 4 13:10 16

6. Valča 10 4 3 4 23:16 15

7. Slovany 10 4 1 5 17:17 13

8. Horná Štubňa 10 4 1 5 13:14 13