HÁDZANÁ, EXTRALIGA MUŽOV

Svetielko nádeje zhaslo hádzanárom po prestávke

Dlho to vyzeralo nádejne, ale napokon naši zo zabehaných koľají nevybočili.

MHáK Martin – Košice 31:42 (16:18)

MARTIN. Súboj s východniarmi ukončil prvú polovicu základnej časti. Aj po ňom majú Martinčania na svojom konte len dva body za domácu výhru nad slabým Pezinkom. V tabuľke im patrí predposledné desiate miesto.

Zápas s Košicami Turčania veľmi dobre rozohrali a celý prvý polčas sa fanúšik mohol nádejať na dobrý výsledok. Domáci vyhrávali v 10. min 6:3 a v 16. min ešte 9:8. Vpredu sa dokázal presadiť Franko, svoje pridal Buvala a tradične i Bíro.

Košičania sa však postupne spamätali a najmä zásluhou strelecky disponovaného Pekára sa chytili a v 25. min už viedli 16:13. Zverenci trénera Horku však tento náskok zmazali, v 28. min Malík vyrovnal na 16:16. Do prestávky ale skúsenejší súper stihol dať ešte dva góly a to sa napokon ukázalo ako zlomové.

„Pred domácim publikom sme sa chceli ukázať v dobrom svetle a aj sa nám to celkom darilo. Obrana pracovala na solídnej úrovni, darilo sa nám získavať lopty a ťažiť z rýchlych kontier. Žiaľ, potom ale opäť prišli naše hluché pasáže, ktoré postavili súpera na nohy. Keď postupne z nášho náskoku sťahoval, naša psychika išla dolu,“ hodnotil prvý polčas jeden z najlepších martinských hráčov Ladislav Bíro.

Druhý polčas už bol jednoznačnou záležitosťou favorita. Prvých desať minút sa naši ešte držali, ale potom inkasovali z každej akcie Košičanov, a tak ich náskok rapídne narastal. V 51. min východniari vyhrávali už o 10 gólov – 36:26.

„Zlyhali sme v defenzívnej činnosti. Každý z nás spravil väčšiu či menšiu chybu, ktorú protivník nekompromisne trestal. Obrana nám prakticky nefungovala. Hosťom sme nechali veľa priestoru, mali čas na prihrávku i streľbu,“ nehľadal výhovorky Ladislav Bíro.

Košičania priestor pred martinskou bránou dokonale ovládli. Ľahko prechádzali cez stred obrany – nebezpečný bol vysoký Pekár i robustný Maguška, na krídle sa presadzoval Fuňák.

„Neviem, čo sa stalo. V obrane sme jednoducho vybuchli a pre skúsenejšieho súpera sa napokon stali ľahkým sústom. Mrzí ma to, lebo zápas sme naozaj veľmi dobre rozbehli. Prehry sú frustrujúce, podlamujú vám sebavedomie, ale aj tak sa musíme pozerať dopredu. I v tom to zápase boli niektoré jeho úseky z nášho pohľadu sľubné, musí ich však byť viac,“ myslí si Ladislav Bíro.

Zostava a góly Martina: Kamien, Horský, Môc – Buvala 9, Franko 7, Bíro 7/3, J. Briatka 2, Adamé 1, Klementovič 1, Štrbák 1, Macák, Mudrák, Saitz. Najviac gólov – hostia: Pekár 12, Fuňák 9, Boris a Maguška 5. Vylúčení: 4:5 na 2 min. Pokutové hody: 3/3 – 4/3. Rozhodcovia: Beňo, Veselka. Diváci: 200.

Ostatné výsledky 9. kola: Nové Zámky – ŠKP Bratislava 24:23, Modra – Hlohovec 21:31, Topoľčany – P. Bystrica 37:26, Pezinok – Prešov 24:54.

11 ŠKH Agrokarpaty Pezinok 10 10 246:385 -139

1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  5. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  6. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  9. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  10. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
  2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?

Martin Bučko.

Odchovanec martinského hokeja Martin Bučko sa prvýkrát vo svojej kariére predstaví na seniorskom šampionáte.

2 h
Možnosť očkovania využil aj Tepličan Rastislav Karas.

Telocvičňa teplického gymnnázia sa v sobotu premenila na vakcinačné centrum, kde zdravotný personál Univerzitnej nemocnice Martin zaočkoval takmer 500 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech.

2 h
Ilustračná foto

Volebná miestnosť je otvorená do 22. hodiny.

8 h

Do známej celoslovenskej súťaže sa zapojilo rekordných 29 obcí zo siedmich krajov.