Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

V Žabokrekoch sa na futbale skandovalo, desať, desať ...

Po slabšej úvodnej polhodine Fomat naplno naštartoval ofenzívne motory a Lipany deklasoval pomerom 8:1. Dosiahol tak najvyššie víťazstvo v sezóne.

Fomat Martin – Lipany 8:1 (3:0)

ŽABOKREKY. V úvode zápasu diváci veľa pekných futbalových akcií nevideli, pretože obidvom súperom dôležitosť zápasu akoby zväzovala nohy. Za zmienku tak stáli len dve zakončenia Ďungela a prienik Mareka Facunu. Hostia boli v ofenzíve absolútne neškodní a za svoju pasivitu mohli byť potrestaní v 24. min, keď po centeri Mareka Facunu trafil tyč vlastnej brány dezorientovaný Šimko. O jedenásť minút neskôr založil Fomat rýchly protiútok, na ktorého konci defenzíva Lipian faulovala Sapietu. Realizáciu priameho kopu zvládli domáci na výbornú. Po nacvičenom signále tria Peter Koleno - Thomka – Romančík, posledný menovaný presnou ranou prestrelil múr a otvoril skóre. V 38. min Sapieta uvoľnil Ďungela, ten sa pohral s obranou súpera a bolo 2:0. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu našiel Marek Facuna v šestnástke voľného Petra Kolena, ktorý strelou z otočky poistil náskok Fomatu. V závere prvého dejstva ešte publikum roztlieskali dva vydarené ofenzívne výpady Thomku.

Tesne po zmene strán unikol po ľavej strane Škuta, nahral rozbehnutému Sapietovi a po jeho vydarenej koncovke bolo už 4:0. V 51. min domáci zbytočne stratili loptu na vlastnej polovici a Kamenčík znížil. Vzápätí Thomka strelou takmer z polovice ihriska nachytal na hruškách gólmana Lipian a vrátil svojmu tímu štvorgólový náskok. V 62. min sa po peknej kombinácii ocitol v čistej šanci Peter Koleno, no tentoraz Bartoš svoje mužstvo podržal. Následne po spolupráci striedajúcich hráčov Kuciana s Ďanovským, druhý menovaný využil nezištnú ponuku od kolegu a zakončením do opustenej brány zvýšil na 6:1. Následne Kucian opäť predviedol cit pre prihrávku, nádhernou kolmicou vysunul Mateja Facunu a po jeho koncovke sa zas menilo skóre. V 77. min si po faule na Mareka Facunu postavil loptu na biely bod Pronaj a rutinérsky premenenou penaltou upravil na konečných 8:1.

Góly: 35. Romančík, 38. Ďungel, 41. Peter Koleno, 48. Sapieta, 53. Thomka, 65. Ďanovský, 71. Matej Facuna a 77. Pronaj (pok. kop) resp. 51. Kamenčík. Rozhodcovia: Krivošík – Tomčík, Sluk. ŽK: 0:2. Diváci: 300. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Peter Koleno, Bízik – Marek Facuna, Thomka, Sapieta, Ďungel (53. Matej Facuna) – Škuta (50. Ďanovský), Kollár (62. Kucian). Tréner: Peter Kurek. LIPANY: Bartoš – Janič, Šimko (48. Kolpák), Gomoľa, Imrich – Figura, Drobňák, Pončák, VargaKamenčík, Mruz. Tréner: Emil Jacko.

Peter Kurek, tréner Martina: - Chalanov musím za dnešný výkon pochváliť i keď to v prvých tridsiatich minútach nebolo z našej strany ideálne. Nastúpili sme však v improvizovanej zostave a v inom rozostavení, a tak chvíľu trvalo, kým sa mužstvo dostalo do tempa. Po trojgólovej smršti na konci prvého polčasu sa súperovi úplne rozpadla koncepcia a mňa teší, že to moji zverenci dokázali využiť. V doterajších dvanástich zápasoch sa nám podarilo streliť 15 gólov a dnes hneď osem. Takisto Lipany doteraz inkasovali len 15 krát, takže defenzívu nemajú najhoršiu. Aj spomínané čísla nasvedčujú tomu, že futbal nemá logiku. Našťastie, my sme to tentoraz pocítili z tej pozitívnejšej stránky. Teraz sa ale už musíme sústrediť na budúci týždeň, keď doma privítame Námestovo. Ten duel totiž opäť začne od stavu 0:0.

Ostatné výsledky 13. kola: Námestovo – Ružiná 1:1, Vranov – Dolný Kubín 0:1, Moldava – Kremnička 3:1, Žilina B – Poprad 3:2, Prešov B – Trebišov 0:2, Bardejovská Nová Ves – Lokomotíva Košice 1:0, Košice B – Humenné 3:0.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 151

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.