Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

V Žabokrekoch sa na futbale skandovalo, desať, desať ...

Po slabšej úvodnej polhodine Fomat naplno naštartoval ofenzívne motory a Lipany deklasoval pomerom 8:1. Dosiahol tak najvyššie víťazstvo v sezóne.

Fomat Martin – Lipany 8:1 (3:0)

ŽABOKREKY. V úvode zápasu diváci veľa pekných futbalových akcií nevideli, pretože obidvom súperom dôležitosť zápasu akoby zväzovala nohy. Za zmienku tak stáli len dve zakončenia Ďungela a prienik Mareka Facunu. Hostia boli v ofenzíve absolútne neškodní a za svoju pasivitu mohli byť potrestaní v 24. min, keď po centeri Mareka Facunu trafil tyč vlastnej brány dezorientovaný Šimko. O jedenásť minút neskôr založil Fomat rýchly protiútok, na ktorého konci defenzíva Lipian faulovala Sapietu. Realizáciu priameho kopu zvládli domáci na výbornú. Po nacvičenom signále tria Peter Koleno - Thomka – Romančík, posledný menovaný presnou ranou prestrelil múr a otvoril skóre. V 38. min Sapieta uvoľnil Ďungela, ten sa pohral s obranou súpera a bolo 2:0. Štyri minúty pred koncom prvého polčasu našiel Marek Facuna v šestnástke voľného Petra Kolena, ktorý strelou z otočky poistil náskok Fomatu. V závere prvého dejstva ešte publikum roztlieskali dva vydarené ofenzívne výpady Thomku.

Tesne po zmene strán unikol po ľavej strane Škuta, nahral rozbehnutému Sapietovi a po jeho vydarenej koncovke bolo už 4:0. V 51. min domáci zbytočne stratili loptu na vlastnej polovici a Kamenčík znížil. Vzápätí Thomka strelou takmer z polovice ihriska nachytal na hruškách gólmana Lipian a vrátil svojmu tímu štvorgólový náskok. V 62. min sa po peknej kombinácii ocitol v čistej šanci Peter Koleno, no tentoraz Bartoš svoje mužstvo podržal. Následne po spolupráci striedajúcich hráčov Kuciana s Ďanovským, druhý menovaný využil nezištnú ponuku od kolegu a zakončením do opustenej brány zvýšil na 6:1. Následne Kucian opäť predviedol cit pre prihrávku, nádhernou kolmicou vysunul Mateja Facunu a po jeho koncovke sa zas menilo skóre. V 77. min si po faule na Mareka Facunu postavil loptu na biely bod Pronaj a rutinérsky premenenou penaltou upravil na konečných 8:1.

Góly: 35. Romančík, 38. Ďungel, 41. Peter Koleno, 48. Sapieta, 53. Thomka, 65. Ďanovský, 71. Matej Facuna a 77. Pronaj (pok. kop) resp. 51. Kamenčík. Rozhodcovia: Krivošík – Tomčík, Sluk. ŽK: 0:2. Diváci: 300. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Peter Koleno, Bízik – Marek Facuna, Thomka, Sapieta, Ďungel (53. Matej Facuna) – Škuta (50. Ďanovský), Kollár (62. Kucian). Tréner: Peter Kurek. LIPANY: Bartoš – Janič, Šimko (48. Kolpák), Gomoľa, Imrich – Figura, Drobňák, Pončák, VargaKamenčík, Mruz. Tréner: Emil Jacko.

Peter Kurek, tréner Martina: - Chalanov musím za dnešný výkon pochváliť i keď to v prvých tridsiatich minútach nebolo z našej strany ideálne. Nastúpili sme však v improvizovanej zostave a v inom rozostavení, a tak chvíľu trvalo, kým sa mužstvo dostalo do tempa. Po trojgólovej smršti na konci prvého polčasu sa súperovi úplne rozpadla koncepcia a mňa teší, že to moji zverenci dokázali využiť. V doterajších dvanástich zápasoch sa nám podarilo streliť 15 gólov a dnes hneď osem. Takisto Lipany doteraz inkasovali len 15 krát, takže defenzívu nemajú najhoršiu. Aj spomínané čísla nasvedčujú tomu, že futbal nemá logiku. Našťastie, my sme to tentoraz pocítili z tej pozitívnejšej stránky. Teraz sa ale už musíme sústrediť na budúci týždeň, keď doma privítame Námestovo. Ten duel totiž opäť začne od stavu 0:0.

Ostatné výsledky 13. kola: Námestovo – Ružiná 1:1, Vranov – Dolný Kubín 0:1, Moldava – Kremnička 3:1, Žilina B – Poprad 3:2, Prešov B – Trebišov 0:2, Bardejovská Nová Ves – Lokomotíva Košice 1:0, Košice B – Humenné 3:0.

1. Moldava 13 8 4 1 28:11 28

2. Dolný Kubín 13 8 3 2 22:15 27

3. Žilina B 13 8 1 4 28:16 25

4. Ružiná 13 6 5 2 30:19 23

5. Lok. Košice 13 6 4 3 17:13 22

6. Trebišov 13 7 0 6 18:17 21

7. Martin 13 5 3 5 23:17 18

8. Košice B 13 5 3 5 19:16 18