Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila
II. QUICK TRIEDA

Košťany si postrážili neporaziteľnosť a zimujú na čele

Na prvých troch miestach tabuľky sa vzorne zoradili kluby, ktoré v minulej sezóne hrali vyššiu súťaž. Na opačnom konci priebežného poradia prezimujú Mošovce B.

V súboji mošovskej rezervy proti Košťanom nebolo na ihrisku vidno, že hrá posledný celok tabuľky s prvým. Hostia boli síce futbalovejší a vytvorili si i viac šancí, ale príkladne bojujúci domáci im boli rovnocenným protivníkom. O víťazstve favorita 3:1 nakoniec rozhodla väčšia skúsenosť a najmä strelecká potencia kanoniera Muchu, ktorý dosiahol hetrik.

V zápase proti Turčianskym Tepliciam malo Trebostovo raketový nástup a už v 11. min viedlo 2:0. Potom sa síce hosťom podarilo hru vyrovnať, ale v 55. min si strelili nešťastný vlastný gól a na zisk bodov mohli zabudnúť. Následne ešte domáci pridali ďalšie dva presné zásahy a nakoniec vyhrali vysoko 5:0.

Necpalčania nastúpili v oklieštenej zostave, ale od začiatku duelu so Slovanmi mali taktovku stretnutia pevne v rukách. O výsledku mohli domáci rozhodnúť už v prvom polčase, no z viacerých čistých šancí využili len jednu, keď premenil penaltu M. Hanzel st. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať otvorili hru a inkasovali ešte dvakrát. Najskôr sa priamočiarou akciou predviedol R. Hanzel a skóre uzavrel vydarenou hlavičkou P. Roháčik.

Počas prvého polčasu stretnutia Horná Štubňa – Slovenské Pravno boli lepší domáci, no z viacerých šancí dokázali premeniť len jednu. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, ale dva inkasované góly v rozpätí piatich minút im zobrali vietor z plachiet. Potom sa im síce podradilo znížiť, presný zásah Garaja však definitívne podčiarkol zaslúžene víťazstvo ich súpera.

Valčania pricestovali do Skleného len jedenásti a v omladenej zostave. So svojim súperom najmä vďaka veľkej bojovnosti držali krok do 63. min keď inkasovali druhý gól. Potom už futbalovejší a v ofenzíve oveľa nebezpečnejší domáci definitívne zlomili ich odpor a dokráčali za trojbodovým víťazstvom.

Počas prvého dejstva stretnutia medzi Podhradím a Turčekom boli aktívnejší domáci a zaslúžene sa ujali vedenia vďaka presnému zásahu Burdu. Po prestávke však prevzali iniciatívu hostia a po presnom zásahu R. Frna sa v 70. min začínalo odznovu. V dramatickom závere sa už skóre nezmenilo, a tak sa súboj tabuľkových susedov skončil deľbou bodov.

Výsledky 11. kola: Mošovce B – Košťany 1:3 (0:1) – 83. Kučera, resp. 28., 52. a 84. Mucha, Trebostovo – Turč. Teplice 5:0 (2:0) – 6. Murgaš, 11. a 84. Finta (prvý z pok. kopu), 55. vlastný a 73. Šťastniak, Necpaly – Slovany 3:0 (1:0) – 25. M. Hanzel st. (pok. kop), 65. R. Hanzel a 75. P. Roháčik, Horná Štubňa – Slov. Pravno 4:1 (1:0) – 10. a 53. Barčiak, 48. Vereš a 73. Garaj, resp. 65. Mikeš, Skelné – Valča 3:0 (1:0) – 42. Kríž, 63. Kováč (pok. kop) a 83. T. Ďurdík, Podhradie – Turček 1:1 (1:0) – 7. Burda, resp. 70. R. Frno.

2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

Pod dohľadom kamery sú ďalšie turčianske obce

Turčianske obce chcú proti vandalizmu, čiernym skládkam i krádežiam bojovať aj kamerovým systémom. Prehľad tak budú mať tiež o autách jazdiacich dedinou.

Najhoršia cesta v Rakši je už minulosťou

​​​​​​​S kompletnými opravami miestnych komunikácií práve finišujú v Rakši. Veď päťdesiat rokov iba dookola plátali výtlky.