Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin tromi krásnymi gólmi zdolal Duklu

Domáci boli väčšinu zápasu lepší, snaživejší a bojovnejší. Zaslúženie viedli 3:0. Hostia sa spamätali až v poslednej tretine, ale zameškané nedobehli.

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

MARTIN. Súboj tradičných rivalov priniesol v prvej časti opatrný až vlažný hokej. Striel na bránu bolo málo, nepresností v rozohrávke veľa. Dianiu na ľade spočiatku chýbala iskra i nasadenie.

Dukla mala na začiatku stretnutia výhodu dvoch presiloviek. Počas prvej dvakrát vyskúšala pozornosť Čecha, pri druhej v 6. min čelila príležitosti Fujeríka, ktorú ale Lašák vyriešil.

Potom hrali v početnej výhode aj Martinčania, no tiež toho veľa nevymysleli. Až v 14. min po vhadzovaní na modrej čiare zaujal prienikom a strelou ťahom Themár, avšak Lašák si s ňou na dvakrát poradil.

O dve minúty sa už Turčania presadili. Hostia za vlastnou bránou vyrobili chybu, Fujerík spoza brány šikovne poslal puk na voľného Markoviča a jeho zakončenie pod hornú žŕdku zaregistroval Lašák až v sieti.

Druhé dejstvo už bolo oveľa zaujímavejšie a to zásluhou domácich hráčov. Tempo hry sa zvýšilo, pribudli osobné súboje, hoci nie vždy všetko vyšlo. Divákov však potešili krásne góly Martinčanov.

V 30. min počas presilovky Trenčanov Galamboš zachytil rozohrávku hostí, následne kolmicou na modrú čiaru poslal do nájazdu Markoviča a ten strelou pomedzi Lašákove betóny zvýšil na 2:0.

Zverenci trénera Kalábera po góle pôsobili ešte bezradnejšie, hrali iba na náhodu a Turčania ich za to ešte potrestali. V 38. min domáci zachytili v strednom pásme ďalšiu akciu Považanov a po prečíslení troch na dvoch Smrek z druhej vlny parádnou strelou pod tyčku korunoval svoj dobrý výkon.

Cez druhú prestávku bolo v trenčianskej šatni zrejme rušno, lebo Dukla v tretej časti viditeľne pridala. V 43. min Troliga ideálne prihral Čerešňákovi a ten z kruhov strelou k pravej tyčke znížil. Hostia si potom nádej na zdramatizovanie duelu pokazili zbytočnými vylúčeniami. Pri hre štyroch na štyroch Lašáka postrašil Fujerík s Beranom a vzápätí v krátkej početnej výhode i Smrek. Považanov mohol ešte nakopnúť Rusnák, no Čech jeho sľubnú šancu vygumoval.

Záver bo hektický. Tréner Kaláber 163 sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolal brankára a pred Čechom bolo rušno. Trenčín však z dvoch skrumáží kontaktný gól nedal, neujala sa ani Lintnerova strela od modrej. Turčania hru kúskovali, tlačili súpera k mantinelu a získavali cenné sekundy. Domáci nápor hostí ustáli a zaslúžene sa mohli tešiť z troch bodov.

Góly: 15:25 Markovič (Fujerík), 29:08 Markovič (Galamboš) a 37:05 Smrek (Themár, Cíger), resp. 42:15 Čerešnák. Vylúčení: 6:8 na 2 min. Vyššie tresty: Ďatelinka (MT) a Nemčík (TN - obaja na 5 a 10 min za údery. Presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: Lauf – Korba, Rovenský. Diváci: 2 000.

MARTIN: Čech – Smrek, Brcko, Novotný, Ďatelinka, Matejka, Perniš, Fillo, Pokorný – Rožník, Galamboš, Pokrivčák – Markovič, Beran, Fujerík – Themár, Dírer, Cíger – Žáčik, Jurášek, Šugár.

Ostatné výsledky 17. kola: Nitra – Piešťany 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), Poprad – Zvolen 4:3 SN (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0), B. Bystrica – Žilina 4:3 PP (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0), Košice – Skalica 6:4 (0:2, 5:1, 1:1).

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V dedine chýbali potraviny, ľudia majú opäť kde nakupovať

V Socovciach to mali náročné najmä dôchodcovia.

V Socovciach postavili celkom novú samoobsluhu.

Porucha horúcovodu spôsobila výpadok tepla i teplej vody

V niektorých martinských domoch a bytoch sa nekúrilo a netiekla teplá voda.

Ilustračná fotografia.

V Martine bude cez víkend 44 dočasných odberových miest

Na prihlásenie na testovanie budú môcť Martinčania využívať mobilnú aplikáciu.

V Tepliciach sa bude testovať od štvrtka, pozrite si kde a kedy

V meste zriadlili dve odberové miesta. Tretie je mobilné, to je v prevádzke už dlhšie.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.