Utorok, 20. november, 2018 | Meniny má Félix
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Dlhé oslabenie a gól zo šatne pokazili domácu rozlúčku

Fomat hral dve tretiny duelu proti Námestovu v oslabení. Gól inkasoval v prvej minúte druhého polčasu a potom mu už na zvrat chýbali sily.

Fomat Martin – Námestovo 0:1 (0:0)

ŽABOKREKY. Súperov delil pred stretnutím v tabuľke len jeden bod a zrejme i preto sa od začiatku hral zaujímavý futbal. Ako prvý skóroval Škuta, no jeho gól rozhodca pre útočný faul neuznal. V 18. min predviedli rýchlu akciu hostia, keď Kohút vysunul Kurtulíka a Pronaj musel predviesť kvalitný zákrok. O šesť minút neskôr Bízik nešťastne zasiahol kopačkou do tváre Čiernika a uvidel červenú kartu. Martinčania však boli v oslabení aktívnejší. V 33. min presne zakombinovali na ľavej strane Ďungel so Škutom a následná efektná pätička Garaja len o niekoľko centimetrov minula ľavú tyč. Päť minút pred koncom prvého polčasu Thomka poslal do brejku Ďungela, ktorého obranca súpera zastavil v šestnástke kĺzačkou pod nohy. Arbiter hraničný zákrok ako faul neposúdil, a tak sa penalta nepískala. Vzápätí defenzíva hostí v poslednej chvíli zabránila v zakončení úplne voľnému Ďungelovi.

Hneď po zmene strán však Gerát našiel pred Pronajom voľného Kurtulíka a ten pohotovým zakončením otvoril skóre. O dve minúty neskôr chýbali len centimetre aby Garajov priamy kop z pomerne ostrého uhla zapdol medzi tri tyče. Potom hostia nedotiahli do konca dve nebezpečne vyzerajúce prečíslenia. V 69. min sa vo výbornej pozícii ocitol Tomanica, ale koncovku zbabral. Desať minút pred koncom po nádhernej prihrávke Geráta odmietol výsledkovú poistku Kurtulík. Počas záverečného vabanku Fomatu zlikvidoval Pronaj vyložené šance Tomanicovi i Hollému a pri strele Kurtulíka mu pomohla tyč. Martinčania sa tak v poslednom domácom jesennom zápase bodového zisku nedočkali. Chuť si budú môcť napraviť už tento týždeň, keď sa v sobotu predstavia na ihrisku Vranova.

Gól: 46. Kurtulík. Rozhodcovia: Cifrík – Vitko, Obertová. ŽK: 1:4. ČK: 24. Bízik (MT). Diváci: 370. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Romančík, Peter Koleno, Bízik – Thomka, Sapieta - Marek Facuna (51. Matej Facuna), Garaj (72. Kucian), Ďungel – Škuta (59. Kollár). Tréner: Peter Kurek. NÁMESTOVO: Machunka – Stašiak, Habiňák, Kmeť, Šmiheľ – Kohút, Gerát – Čiernik (26. Šikyňa), Tomanica, Kurtulík – Hollý (90. Kasan). Tréner: Pavol Strapáč.

Peter Kurek, tréner Martina: - Zápas výrazne ovplyvnilo naše rýchle vylúčenie. Druhou ranou bol gól, ktorý mužstvo inkasovalo v prvej minúte druhého polčasu, pričom práve na takéto zbytočné zaváhania sme chalanov v šatni upozorňovali. Napriek dlhému oslabeniu a nepriaznivému vývoju sa moji zverenci snažili so zápasom niečo urobiť a za bojovnosť si zaslúžia pochvalu. Postupne nám však dochádzali sily a vôbec nie som spokojný so striedajúcimi hráčmi, ktorí nepriniesli na ihrisko žiadnu pozitívnu zmenu. Ak sa zásadne nezhorší počasie okrem zápasu vo Vranove sa bude predohrávať i prvé jarné kolo, a tak sa ešte musíme pripraviť aj na dlhú cestu do Moldavy.

Ostatné výsledky 14. kola: Lipany – Humenné 1:2, Lokomotíva Košice – Košice B 5:1, Ružiná – Vranov 6:1, Kremnička – Žilina B 1:1, Trebišov – Bardejovská Nová Ves 0:2, Poprad – Prešov B 1:0, Dolný Kubín - Moldava 4:0.

16. Lipany 14 2 3 9 11:25 9

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  3. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  4. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  5. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  6. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  7. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  8. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  9. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  10. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  1. S mobil bankingom nosíte banku vo vrecku
  2. Slovákom na účtoch leží 17 miliárd. Ako ich zhodnotiť?
  3. Deti z Kľušova už vedia zachraňovať životy
  4. Vyberáme správny názov firmy
  6. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  7. Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby
  8. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!

Predčasne narodené deti potrebujú veľa času i prístrojov

​​​​​​​Ďalší set na záchranu i zlepšenie kvality predčasne narodených bábätiek putoval aj do martinskej nemocnice.

HOKEJBAL

Povinné body vrátili Martin na čelo tabuľky

Hokejbalisti Martina bez väčších problémov zdolali posledný celok tabuľky z Třinca. Vrútky si svoj zápas v Nitre odložili.