Nedeľa, 27. máj, 2018 | Meniny má Iveta
HOKEJBAL

Rozuzlenie v derby priniesol nadstavený čas

Atraktívny súboj susedov rozhodlo predĺženie, v ktorom Vrútočania využili presilovku piatich proti trom. Martinčania po druhej tesnej prehre za sebou prišli o prvé miesto v tabuľke.

Vrútky – Martin 4:3 PP (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

VRÚTKY. Susedské derby pred početnou diváckou kulisou prinieslo neľútostný súboj tradičných rivalov. Hralo sa s nasadením, žiadna loptička nebola stratená, išlo sa na doraz.

Domáci vstúpili do zápasu s väčšou chuťou a z počiatočného náporu vyťažili vedúci gól, keď Kolčák prihral na modrú S. Javorkovi a ten prestrelil Bohdaňa. Hostia sa rýchlo pozviechali a v 9. min sa v početnej výhode od polovice ihriska presne trafil aj Wagner.

V úvode druhej časti počas presilovky sa sám pred Bohdaňom ocitol Kerdík, ale martinský gólman dobre zasiahol. V 20. min sa však už Vrútočania tešili. Po vhadzovaní nahodil loptu pred bránu Vidlár a tá aj s prispením hosťujúceho hráča skončila v sieti. Potom mal na druhej strane gól na hokejke Kollár, Jurošek však dobre vykryl priestor a šancu mu zmaril.

Tretí gól pridala Kométa v presilovke, keď Holbus z uhla šikovnou strelou pod hornú žŕdku prekonal Bohdaňa. O 71 sekúnd sa Martin vrátil do zápasu. Jurošekovu rozohrávku vystihol Bielený a poľahky pohotovo znížil.

Na začiatku tretej tretiny hrali hostia presilovku a počas nej Žulko opečiatkoval tvrdou ranou brvno. V 35. min už zverenci trénerov Ďurisa a Nauša dvíhali ruky nad hlavy, keď po Michnáčovej načasovanej prihrávke zblízka vyrovnal Žulko.

O tri minúty neskôr nechali domáci na kruhoch voľného Bieleného, ale ten sám zoči-voči Jurošekovi neuspel. Dobrú možnosť mal na druhej strane po rýchlej akcii aj Čavajda, no bránu netrafil.

Záver bol hektický a domáci boli blízko k rozhodnutiu. V 40. min po prihrávke spoza brány Javorka strelou z prvej trafil hornú žŕdku. V posledných sekundách riadneho hracieho času Kométa riadne pritlačila, ale z dvoch skrumáži sa jej loptičku nepodarilo pretlačiť do brány. Vrútočania však vybojovali presilovku a po Zezulovom prísnom vylúčení, už v predĺžení, hrali domáci 23 sekúnd piati proti trom. Keď sa chystal Zluky skočiť na ihrisko, tak po Čavajdovej prihrávke Ruttkay tvrdou ranou bez prípravy rozpútal obrovskú domácu radosť.

Góly: 5:09 S. Javorka (Kolčák), 19:06 Vidlár (Lihan, Ruttkay), 23:09 Holbus (Ruttkay) a 46:56 Ruttkay (S. Čavajda, Lihan), resp. 8:26 Wagner, 24:20 Bielený, 33:02 Žulko (Michnáč, Silvester). VRÚTKY: Jurošek – Vidlár, Holbus, Frkáň, Greňo, Kerdík, Ruttkay, Lihan, Kolčák, S. Čavajda, Hlaváč, B. Javorka, Holko, Jakubčo, Vojtas, Knapík, J. Čavajda, Matuška, S. Javorka. MARTIN: Bohdaň – Zezula, Zluky, Ľupták, Grill, Ďurkovič, Bielený, Sumka, Michnáč, Žulko, Silvester, Hlej, Kollár, Wagner, Tomka. Borsík, Lang.

Peter Jurošek, hrajúci tréner Vrútok: - Bolo to derby so všetkým, čo k tomu patrí - skvelá atmosféra v hľadisku, nasadenie na oboch stranách i neskutočné emócie. Pre mňa dvojnásobne, veď som nastúpil proti mužstvu, za ktoré som odohral 15 sezón. Možno aj preto som bol zbytočne nervózny a z toho pramenili dva góly v našej sieti, ktoré nezvyknem púšťať. Našťastie, spoluhráči ma podržali. Proti lídrovi odohrali výborný zápas a dovolím si tvrdiť, že sme v jeho väčšej časti boli lepší a výhru si zaslúžili. Pochvala patrí všetkým chalanom za dodržanie taktiky i disciplíny. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať i v ďalších zápasoch.

Jozef Ďuris, Martin: - Derby prinieslo presne to, čo sme očakávali. Enormné nasadenie oboch tímov, veľa súbojov a drámu až do konca. Diváci si určite prišli na svoje. V prvých dvoch tretinách mali domáci o čosi viac z hry, zaslúženie viedli. V tretej časti už išiel náš výkon viditeľne hore a okrem vyrovnania mali chalani aj šance na rozhodnutie. V predĺžení nám to aj zásluhou oslabení nevyšlo. Každá prehra mrzí, ale získali sme bod na pôde zdatného súpera, čo pri vyrovnanosti súťaže má svoju hodnotu.

5. Keď Slováci krotia morský vietor
  6. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  7. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  8. Máte už program pre deti na túto sobotu?
  10. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť 3 458

Bola to dráma, ktorá sa len tak nevidí. O majstrovskom titule sa rozhodlo až v piatom zápase a po samostatných nájazdoch. Víťazný pohár sa po dvoch rokoch vracia do Turca, prvýkrát si ho užívajú hráči Kométy.

Prvé kolo Turčianskej hasičskej ligy, zoskok parašutistov, útok policajných psov, ukážky vojenskej techniky, policajných aut. To všetko i viac videli účastníci Akčného dňa v Kláštore pod Znievom.

Záturčie sa čoskoro zazelená

Na vyčistených
a upravených plochách
v  Záturčí vysadia
borovice, jedle a smreky.

Pri Medokýši v Jahodníckych hájoch možno zahrajú aj kapely

Priestor určený na oddych by mali monitorovať kamery mestskej polície.

Futbalový program: Dnes derby Žabokreky - Belá

Na jeseň Žabokreky prekvapujúco vyhrali v Belej, vráti im Družstevník požičané? To je jedna z hlavných otázok pred sobotnajším susedským derby. Výkop je už o štvrtej.