Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír
HOKEJBAL

Rozuzlenie v derby priniesol nadstavený čas

Atraktívny súboj susedov rozhodlo predĺženie, v ktorom Vrútočania využili presilovku piatich proti trom. Martinčania po druhej tesnej prehre za sebou prišli o prvé miesto v tabuľke.

Vrútky – Martin 4:3 PP (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)

VRÚTKY. Susedské derby pred početnou diváckou kulisou prinieslo neľútostný súboj tradičných rivalov. Hralo sa s nasadením, žiadna loptička nebola stratená, išlo sa na doraz.

Domáci vstúpili do zápasu s väčšou chuťou a z počiatočného náporu vyťažili vedúci gól, keď Kolčák prihral na modrú S. Javorkovi a ten prestrelil Bohdaňa. Hostia sa rýchlo pozviechali a v 9. min sa v početnej výhode od polovice ihriska presne trafil aj Wagner.

V úvode druhej časti počas presilovky sa sám pred Bohdaňom ocitol Kerdík, ale martinský gólman dobre zasiahol. V 20. min sa však už Vrútočania tešili. Po vhadzovaní nahodil loptu pred bránu Vidlár a tá aj s prispením hosťujúceho hráča skončila v sieti. Potom mal na druhej strane gól na hokejke Kollár, Jurošek však dobre vykryl priestor a šancu mu zmaril.

Tretí gól pridala Kométa v presilovke, keď Holbus z uhla šikovnou strelou pod hornú žŕdku prekonal Bohdaňa. O 71 sekúnd sa Martin vrátil do zápasu. Jurošekovu rozohrávku vystihol Bielený a poľahky pohotovo znížil.

Na začiatku tretej tretiny hrali hostia presilovku a počas nej Žulko opečiatkoval tvrdou ranou brvno. V 35. min už zverenci trénerov Ďurisa a Nauša dvíhali ruky nad hlavy, keď po Michnáčovej načasovanej prihrávke zblízka vyrovnal Žulko.

O tri minúty neskôr nechali domáci na kruhoch voľného Bieleného, ale ten sám zoči-voči Jurošekovi neuspel. Dobrú možnosť mal na druhej strane po rýchlej akcii aj Čavajda, no bránu netrafil.

Záver bol hektický a domáci boli blízko k rozhodnutiu. V 40. min po prihrávke spoza brány Javorka strelou z prvej trafil hornú žŕdku. V posledných sekundách riadneho hracieho času Kométa riadne pritlačila, ale z dvoch skrumáži sa jej loptičku nepodarilo pretlačiť do brány. Vrútočania však vybojovali presilovku a po Zezulovom prísnom vylúčení, už v predĺžení, hrali domáci 23 sekúnd piati proti trom. Keď sa chystal Zluky skočiť na ihrisko, tak po Čavajdovej prihrávke Ruttkay tvrdou ranou bez prípravy rozpútal obrovskú domácu radosť.

Góly: 5:09 S. Javorka (Kolčák), 19:06 Vidlár (Lihan, Ruttkay), 23:09 Holbus (Ruttkay) a 46:56 Ruttkay (S. Čavajda, Lihan), resp. 8:26 Wagner, 24:20 Bielený, 33:02 Žulko (Michnáč, Silvester). VRÚTKY: Jurošek – Vidlár, Holbus, Frkáň, Greňo, Kerdík, Ruttkay, Lihan, Kolčák, S. Čavajda, Hlaváč, B. Javorka, Holko, Jakubčo, Vojtas, Knapík, J. Čavajda, Matuška, S. Javorka. MARTIN: Bohdaň – Zezula, Zluky, Ľupták, Grill, Ďurkovič, Bielený, Sumka, Michnáč, Žulko, Silvester, Hlej, Kollár, Wagner, Tomka. Borsík, Lang.

Peter Jurošek, hrajúci tréner Vrútok: - Bolo to derby so všetkým, čo k tomu patrí - skvelá atmosféra v hľadisku, nasadenie na oboch stranách i neskutočné emócie. Pre mňa dvojnásobne, veď som nastúpil proti mužstvu, za ktoré som odohral 15 sezón. Možno aj preto som bol zbytočne nervózny a z toho pramenili dva góly v našej sieti, ktoré nezvyknem púšťať. Našťastie, spoluhráči ma podržali. Proti lídrovi odohrali výborný zápas a dovolím si tvrdiť, že sme v jeho väčšej časti boli lepší a výhru si zaslúžili. Pochvala patrí všetkým chalanom za dodržanie taktiky i disciplíny. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať i v ďalších zápasoch.

Jozef Ďuris, Martin: - Derby prinieslo presne to, čo sme očakávali. Enormné nasadenie oboch tímov, veľa súbojov a drámu až do konca. Diváci si určite prišli na svoje. V prvých dvoch tretinách mali domáci o čosi viac z hry, zaslúženie viedli. V tretej časti už išiel náš výkon viditeľne hore a okrem vyrovnania mali chalani aj šance na rozhodnutie. V predĺžení nám to aj zásluhou oslabení nevyšlo. Každá prehra mrzí, ale získali sme bod na pôde zdatného súpera, čo pri vyrovnanosti súťaže má svoju hodnotu.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Deep má tituly majstra a vicemajstra Európy

Koncom júna sa v českom Chomutove uskutočnili majstrovstvá Európy v tanečných štýloch disco dance a disco freestyle. Súčasťou slovenskej reprezentácie boli aj tentoraz tanečníci z Deepu a žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy Maše Haľamovej, ktorí vybojovali tituly majstra a vicemajstra Európy.