Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš
VOLEJBAL ŽENY, I. LIGA – STRED

V kvalitných dueloch každý chvíľku ťahal pílku

Martinské volejbalistky bojovali vo Zvolene o prvú priečku tabuľky. Stratili síce prvý set i zápas v sezóne, no o líderskú pozíciu ich súperky nepripravili.

Zvolen - TASK Martin 1:3 (-17, 18, -18, -20)

Zvoeln - TASK Martin 3:1 (20, -20, 18, 23)

ZVOLEN. Prvé stretnutie od úvodných minút spĺňalo i prísnejšie kritéria. Obidva celky výborne podávali, predvádzali útočný volejbal a v ofenzíve predviedli viacero pekných priamočiarych akcií. Vo všetkých setoch rozhodovali až koncovky, v ktorých ukázali pevnejšie nervy Martinčanky. Svojou aktivitou si na svoju stranu naklonili i športové šťastie a zaslúžene sa v úvodnom zápase tešili z víťazstva.

Odveta sa hrala vo veľmi podobnom duchu ako predchádzajúci duel. Po dvoch vyrovnaných setoch bol stav 1:1 a všetko stále otvorené. Tretie dejstvo patrilo domácim volejbalistkám, ktoré si rýchlo vytvorili mierny náskok a dokázali ho udržať až do konca. Vo štvrtej časti sa bojovalo o každú loptu. Zvolenčanky, hnané fantastickým publikom a dirigované dievčatami z kedysi extraligového Žiaru nad Hronom, príkladne bojovali. Síce im postupne dochádzali sily, ale dobre rozbehnutý zápas po dramatickej koncovke dotiahli do úspešného konca. Tasku tak pripravili prvú prehru v sezóne, no z čela tabuľky ho nezosadili.

MARTIN: Babejová, Halašová, Poláčiková, Tomašeková, Šurabová, Kyselicová. Striedali: Srpoňová, Matová.

Richard Sklenka, tréner Martina: - Konečne sme si poriadne zašportovali a na svoje si mohli prísť i diváci. Vo zvolenskej hale bolo výborná atmosféra, v ktorej sa obidva tímy vybičovali ku kvalitným výkonom. Najmä prvé stretnutie splnilo i prísnejšie kritéria a mňa teší, že sa nám v ňom podarilo vyhrať. V odvete postupne obidvom družstvám dochádzali sily o to sa odrazilo aj na tempe duelu. O niečo viac šťastia mali v závere domáce dievčatá, a tak ho získali vo svoj prospech. Pod Pustý hrad sme cestovali s predsavzatím zostať na čele tabuľky a tento cieľ sa nám splniť podarilo.

Ostatné výsledky 5. kola: Považská Bystrica - Kysucké Nové Mesto 1:3 a 0:3, Detva - Čadca 0:3 a 0:3.

1. Martin 10 9 0 0 1 28:4 27

2. Zvolen 10 8 1 0 1 28:6 26

3. K. N. Mesto 10 4 1 1 4 17:18 15

4. Čadca 10 3 0 2 5 14:21 11

5. P. Bystrica 10 3 1 0 6 13:21 11

6. Detva 10 0 0 0 10 0:30 0

Martinčanky tento týždeň cestujú do Detvy, na palubovke ktorej odohrajú v sobotu dva duely.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

V Malom Čepčíne chýbajú kandidáti na poslancov

Obecné zastupiteľstvo má mať sedem členov, no záujem o funkciu poslanca prejavili len piati občania. Dedinu tak na jar čakajú ďalšie voľby.

Mesto Martin stále nemá parkovisko pre autovraky

Niektorí majitelia nepoužívaných vozidiel si dajú povedať a staré či poškodené auto z verejných plôch odstránia. Iní však nereagujú ani na výzvu od mesta.

Nové značky Mazúrke pomohli, hneď je všetko jednoduchšie

Pravidlo pravej ruky občas aj nefungovalo.

V Martine pribudnú ďalšie kamery

Nové kamery si posvietia na viaceré križovatky v meste.

HOKEJ, I. LIGA

Hlasy po hokejovom šlágri Martin - Dubnica

Priamy súboj o druhé miesto rozodla už prvá tretina. Martin v nej Dubničanov jednoznačne prevýšil a štyrmi gólmi položil základ konečného víťazstva 6:2.