Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana
HÁDZANÁ, EXTRALIGA

Malík hetrikom vyčaroval bod

Martinčania si na svoje konto pripísali tretí extraligový bod. Zachraňovali ho doslova v hodine dvanástej, veď ešte minútu a pol pred koncom prehrávali o tri góly.

MHáK Martin – Modra 29:29 (14:11)

MARTIN. Súboj celkov zo spodnej časti tabuľky bol od začiatku vyrovnaný. Mužstvá sa spočiatku striedali vo vedení, dávali si pozor, aby im súper výraznejšie neodskočil.

V 7. min bolo 4:4, ale potom sa Martinčania na chvíľu odtrhli a po dvoch góloch Buvalu a Saitza viedli v 14. min 7:4. Zverenci trénera Horku si sľubné vedenie v prvom dejstve bez väčších problémov strážili a zdalo sa, že sú na dobrej ceste za druhým extraligovým víťazstvom.

„Darilo sa nám v obrane, v útočnej fáze sme premieňali šance,“ komentoval prvé dejstvo Ladislav Malík.

Úvod druhého polčasu však domácim nevyšiel. Viac ako päť minút sa strelecky nepresadili a dali tak hosťom šancu vrátiť sa do zápasu. Modra ju dokonale využila a na začiatku 36. min vyrovnala skóre na 14:14. Potom to zas bolo naťahovanie o každý gól. Záver bol hektický. Hostia sa v 48. min dostali do dvojgólového vedenia 23:21 a svoj náskok si stále udržiavali, dokonca v 59. min vyhrávali už po Tschurovom jedenástom presnom zásahu 29:26.

Zdalo sa by všetko jasné. Martinčania však nezložili zbrane a obrovskou bojovnosťou sa vzopreli osudu. Modrania sa sústredili na bránenie najlepších domácich strelcov – Bíra a Buvalu, no priestor sa tak uvoľnil ďalším hráčom. Zodpovednosť na seba zobral skúsený Malík a gólovým hetrikom v priebehu 68 sekúnd nečakane, ale zaslúžene vyrovnal. Dokonca potom ešte ostávala necelá minúta, ale na remíze 29:29 sa už nič nezmenilo.

„Vyzeralo to už s nami zle, ale nikto z nás to nechcel zabaliť. Času bolo málo, sekundy ubiehali. Hrať na prihrávky nemalo význam, bolo treba sa pokúšať o streľbu. Buď to vyjde alebo nie. Našťastie sa mi to podarilo trafiť, dvakrát z diaľky a raz z krídla. Laco Bíro mi zakaždým dobre prihral, a tak som to skúsil,“ tešil sa hrdina sobotňajšieho večera Ladislav Malík.

ZOSTAVA A GÓLY MARTINA: Kamien, Gombarský – Bíro 10/6, Buvala 9, Kardoš 3, Malík 3, Saitz 2, J. Briatka 1, Adamé 1, Šimko, Kjemhus, Macák, Klementovič, Štrbák, Mudrák.

Pokutové hody: 8/6 – 4/3. Vylúčení: 5:6 na 2 min. Červená karta: Kardoš – za tri vylúčenia. Rozhodcovia: Sabol, Daňo. Diváci: 250.

Ostatné výsledky 12. kola: ŠKP Bratislava – Topoľčany 20:26, Pezinok – Košice 20:34, P. Bystrica – Nové Zámky 30:30.

1. Prešov 11 11 0 0 458:300 22

2. Hlohovec 12 11 0 1 418:280 22

3. Košice 14 10 1 3 456:388 21

4. Topoľčany 13 10 0 3 425:329 20

5. Nové Zámky 13 7 2 4 362:383 16

6. ŠKP Bratislava 14 7 0 7 384:404 14

7. P. Bystrica 14 5 2 7 422:411 12

8. SR 20 12 3 0 9 325:382 6