Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky
HOKEJ, EXTRALIGA

Dva zlepené góly Martinčanov nepoložili

Turčania po dobrom výkone zdolali favorita z Banskej Bystrice.

MARTIN. Otvárací gól zápasu strelil v 5. min Galamboš, ktorý po prečíslení trafil z medzikružia do hornej časti hosťujúcej bránky. "Barani" chceli o niekoľko sekúnd neskôr kontrovať, ale White neprepasíroval puk cez Čechove betóny. V 7. min hrala Banská Bystrica svoju presilovku tak zle, že v nej mohol oslabený Martin vyrovnať, ale Markovič zoči-voči Kalembovi trafil iba do vyrážačky a onedlho ešte stále v oslabení domácich mieril ten istý hráč do ramena gólmana hostí. V 10. a 17. min aktívny White si znova vylámal zuby na Čechovi. Na opačnej strane sa neujali strely Cígera, Ďatelinku, Važana a Markoviča.

Jednogólový náskok "kosačiek" vydržal do 26. min. Vtedy hrali hostia presilovku 5 proti 3 a obranca Bambúch zblízka v pozícii falošného útočníka vyrovnal, pričom akcii predchádzalo zlé Galambošovo
vyhodenie puku. O 69 sekúnd neskôr tentoraz v početnej výhode Banskej Bystrice o jedného hráča poslal hostí do vedenia Handlovský, ktorý z uhla strelou do vinkľa prekvapil Čecha - 1:2.

Potom Martinčania hľadali svoju tvár. V 34. min prišlo vyrovnanie zásluhou Rožníka, ktorý z bezprostrednej
blízkosti poslal puk za Kalembov chrbát. O dve minúty neskôr mal veľkú šancu Lunter, ale Čech zachránil svoj tím od pohromy rybičkou. V druhej tretine padol ešte jeden gól. V 38. min Pokrivčák tesne pred Kalembom zmenil smer Pernišovej strely a bolo 3:2.

Na začiatku tretej tretiny Martin kontroloval vývoj zápasu. Banskobystričania sa s daným stavom nechceli zmieriť,ale ich fauly boli vodou na domáci mlyn. V 49. min mali Martinčania výhodu presilovky 5 proti 3, ale trvala iba 16 sekúnd a gól nepadol. Hostia neboli ďaleko od vyrovnania v 52. min, ale Rosandičov úmysel prekazil Čech.

Štyridsaťpäť sekúnd pred treťou sirénou odišiel na striedačku brankár Kalemba, ale hostia svoju power-play nezvládli a Markovič 27 sekúnd pred koncom spečatil víťazstvo Martina 4:2.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 5. Galamboš (Themár, A. Novotný), 34. Rožník (L. Klíma, Pokrivčák), 38. Pokrivčák (J. Perniš), 60. Markovič
(Važan, Galamboš) - 26. Bambúch (M. Hudec), 27. Handlovský (White, Bambúch). Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: 45. Macík (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku. Presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.Rozhodovali: D. Konc - Bednár, Sčensný. Diváci: 1500.

Martin: J. Čech - I. Ďatelinka, Fillo, A. Novotný, J. Perniš, Pacalaj, Brcko - Markovič, Galamboš, Važan - Themár,
Beran, Fujerík - Rožník, Pokrivčák, L. Klíma - Šugár, Dírer, J. Cíger.

Banská Bystrica: Kalemba - Bambúch, Macháček, Meland, Styk, Devečka, Zošiak, od 41. Rosandič - R. Macík, M. Hudec, Kadura - Matúš Chovan, Zigo, Lunter - Kafka, White, Handlovský - Dolník, Heizer, D. Hegyi.

Tréneri o zápase

Daniel Babka (tréner Martina): "V prvej tretine sme sa ujali vedenia, o ktoré sme potom v druhej časti prišli, keď sme dvakrát inkasovali v početnej nevýhode. Samozrejme, že po týchto dvoch zlepených úderoch mužstvo trochu psychicky kleslo na duchu, bolo treba pozdvihnúť jeho morálku a tak som si zobral time-out. Zabralo to a dokázali sme otočiť vývoj stretnutia. Počas tretej tretiny silnel tlak súpera, ale odolali sme mu a záverečnej power-play sme pridali ešte jeden gól."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Prvé dve tretiny sme hrali slabo a vlažne. V tretej časti sme
zlepšili pohyb, ale mali sme veľa vylúčených hráčov. Celkovo sme podali iba polovičný výkon v porovnaní s nedeľňajším domácim vystúpením proti Nitre. Nechápem to, ale asi je to v hlavách hráčov. Asi si myslia, že všetko príde samo, ale tak to rozhodne nie je. S niektorými, ktorí hrali iba podpriemerne, sa musíme porozprávať."

7. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  9. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  10. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  1. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  2. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  3. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  5. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  6. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
  8. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  9. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur
  10. Ďalšie mesto s rýchlou a kvalitnou donáškou!

vzdelávanie majú povinné.

Nová legislatíva sa týka aj takzvaného odkladu školskej dochádzky.

3 h

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

4 h
Ilustračná foto.

V prípade hladkého priebehu pravidelnej údržby elektroenergetických zariadení je možné, že sa dotknutí obyvatelia dočkajú obnovenia dodávky elektrického prúdu skôr, ako informujú energetici.

15 h
Tomáš Nauš si na svojom staršom spoluhráčovi cenil otvorenosť.

Do šatne prichádzal obranca Ján Tabaček ako prvý a svoju prácu vždy odrobil na sto percent.