Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana
TIPSPORT EXTRALIGA

Dva Brckove zásahy priniesli tri body

Mountfield porazil Skalicu aj štvrtýkrát v sezóne. Tentoraz sa hrdinom zápasu stal Tomáš Brcko, ktorý strelil obidva góly Martina.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

MARTIN. V prvej tretine hrali obe mužstvá otvorený hokej, ale na oboch stranách bolo málo streľby. Aktívnejší boli domáci. V 3. min sa pred brankárom Lipovským nepresadil Themár a na opačnej strane v 6. min prečítal brankár Čech Mrázov blafák. Domáci hrali v tejto časti hry dve presilovky, ale vypracovali si málo streleckých príležitostí a Klímov pokus zblízka Lipovského nevystrašil. V 14. min volala Themárova šanca po góle, ale tento hráč z dobrej pozície prestrelil hosťujúcu bránku.

Po prestávke dostala domácich do tempa 57 sekúnd trvajúca presilovka 5 proti 3. Počas tejto dvojnásobnej výhody a aj v následnej výhode o jedného hráča držal hostí nad vodou brankár Lipovský. Ten sa zaskvel aj pri Novotného strele, ktorú vyrazil rúčkou svojej hokejky. Výhodu o dvoch hráčov mali potom aj Skaličania, ale rovnako to bolo bez gólového efektu. V 28. min Kozákova tečovaná strela skončila na spojnici domácej bránky. Keďže ani "kosačkám" nevychádzali presilovky, čakanie na otvárací gól pokračovalo. Puk sa zatrepotal v sieti v 35. min, keď Galamboš vo vzduchu tečoval Pernišovu strelu. Rozhodca si následne vyžiadal konzultáciu s videorozhodcom, ktorý nepotvrdil regulárnosť gólu, a tak skóre zostalo 0:0. Čo však malo prísť to prišlo už o dve minúty neskôr, keď Brcko od modrej čiary vystrelil a Lipovského prekonal - 1:0. Bol to jeho prvý gól v tejto sezóne a stalo sa to len sekundu po tom, čo sa Mikéska vrátil z trestnej lavice. Osem sekúnd pred druhým klaksónom sa domáci dostali do sľubného prečíslenia, Galamboš prihral Fujeríkovi, ale Lipovský svoje mužstvo podržal.

Skaličania pridali na začiatku tretej tretiny na obrátkach. V 44. min pálil Lažo do Čecha a aj následná Školiakova dorážka skončila na martinskom gólmanovi. Skalickú prevahu korunoval Lažo, ktorý elegantným blafákom vyrovnal. V 50. min vytesnil Čech svojou vyrážačkou Mikúšovu strelu. O minútu neskôr zahodil Markovič tutovku, potom Lipovský zneškodnil jeho bekhendový blafák. V nasledujúcich minútach sa vyznamenala martinská opora v bránke, a tak rozhodujúci gól padol na druhej strane. Brckov nahodený puk v 57. min skončil v skalickej sieti - 2:1. Hostia sa potom snažili vyrovnať aj počas 42 sekundovej power-play, ale Martin si už štvrté víťazstvo nad Skalicou ustrážil.

Góly: 37. Brcko (Dírer), 57. Brcko (Dírer) - 47. Lažo (R. Školiak, L. Kozák). Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Valach, M. Orolín, 2000 divákov. MARTIN: J. Čech - I. Ďatelinka, Pacalaj, A. Novotný, J. Perniš, Brcko, Tupý - Markovič, Galamboš, Vlach - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, Jurášek, Fillo. SKALICA: Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Mikéska, Trška, Krejčiřík, Srnec - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - M. Kuľha, T. Mikúš, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek - Jankovič, Stieler, R. Kropáč

TRÉNERI O ZÁPASE
Daniel Babka (tréner Martina): "V prvej tretine nám chýbal dôraz, a aj keď sme mali niekoľko sľubných príležitostí, koledovali sme si o gól. V zápase sme zahodili mnoho presiloviek, čo nás vyhodilo z rytmu. O našom víťazstve rozhodol najmä výkon brankára Čecha, ktorý sa vyznamenal najmä pri obrovskom tlaku hostí v tretej tretine."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Zápas bol z našej strany poznačený množstvom vylúčení. Chceli sme hrať útočný hokej, a keď sme hrali v rovnovážnom stave, sa nám to aj darilo. Žiaľ, nepremenili sme množstvo šancí a to nás stálo lepší výsledok. Remíza by bola spravodlivejším vyústením zápasu."