Štvrtok, 24. október, 2019 | Meniny má Kvetoslava
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin mal ťažké nohy, na Duklu nestačil

Súboj s Trenčínom Martinčanom nevyšiel. Hostia boli lepší a vyhrali zaslúžene. Za domácich nastúpili už aj Milan Kolena, ktorý ešte včera hral za Slovensko proti Švédsku. Citeľne však chýbal chorý P. Galamboš.

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

MARTIN. Martinčania zápas s Duklou nezvládli. Nevyšla im najmä prvá tretina, ktorú prehrali trojgólovým rozdielom.

Hostia sa ujali vedenia v 8. min, keď T. Klíma pomerne ľahkou strelou spoza hráča nachytal Čecha na hruškách. O 54. sekúnd už bolo 0:2. Obranca Tupý nepokryl pred vlastnou bránou Šimíčka a ten zblízka skóroval.

Tretí úder prišiel v 18. min a opäť z bezprostrednej blízkosti. Znovu sa presadil Šimíček, ktorý neváhal s koncovkou a pohotovo využil ponúknutú príležitosť.

Výsledky 35. kola

Košice – Skalica 3:2

Nitra – Piešťany 3:1

Poprad – Zvolen 3:2

B. Bystrica – Žilina 4:0

Pred druhou časťou tréner Babka zamiešal so zostavou. Domáci síce boli o niečo aktívnejší, častejšie strieľali, ale nebezpeční boli málo. Presadili sa len raz, keď sa v 37. min vo vzduchu presne trafil Fujerík.

V poslednom dejstve diváci márne čakali na nápor domácich. Hostia stále dobre korčuľovali, perfektne vykrývali priestor na ľade, s čím si Martinčania nevedeli poradiť. Nádej na lepší výsledok zrejme definitívne zhasla v 50. min, keď Brcko nastrelil tyčku Nagyovej brány, ktorý na pár minút musel nahradiť Lašáka.

Turčania to potom síce ešte skúšali, ale väčšie šance mali Trenčania, ktorí vyhrali úplne zaslúžene.

Góly: 36:30 Fujerík (Markovič, L. Klíma), resp. 7:40 T. Klíma (Habšuda, Hudec), 8:34 Šimíček (Lipták, Čerešňák), 17:30 Šimíček (Lipták, Rusnák). Vylúčení: 1:4 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc, T. Orolin – Sčensný, Snášel. Diváci: 2 900.

MARTIN: J. Čech - Matejka, Smrek, I. Ďatelinka, A. Novotný, Brcko, Tupý, Pacalaj, Rusina - Markovič, Pokrivčák, Važan - Rožník, Fujerík, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Šugár, M. Kolena, Jurášek.

TRENČÍN: Lašák (od 48. do 51. min A. Nagy) - Pozník, E. Bednár, Čerešňák, Novajovský, M. Nemčík, M. Habšuda, Ryzák - Šišovský, Róbert Petrovický, Komínek - O. Mikula, Troliga, D. Buc - D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták.

Tréneri o zápase

Daniel Babka (tréner Martina): "O zápase rozhodla prvá tretina. Dnes sme pôsobili pomalším dojmom, fyzicky sme nezvládali súboje, nevedeli sme si vytvoriť tlak a v našej hre nebol žiadny moment prekvapenia, preto sme nemohli vyhrať."

Milan Staš (tréner Trenčína): "Vyšiel nám vstup do zápasu aj celá prvá tretina, po nej sme viedli už 3:0 a potom sme sa zamerali na udržanie nášho náskoku. Ukázalo sa, akou oporou je Róbert Petrovický, ktorý sa k nám vrátil. Ukázal v zápase svoje majstrovstvo, podobne aj brankár Lašák. Som rád, že sa gólovo presadil náš tretí a štvrtý útok."

1. Eva Kováčová: Motivácia vzdelávať sa je spojená s nádejou
  2. Unikát medzi značkami. CUPRA
  3. Komerčné priestory v Jarabinkách: Istí zákazníci = isté tržby
  4. Zabudni na prvoplánové kostýmy. Tu sa budeš skutočne báť
  5. Rehabilitačná lekárka radí: Aj sedieť treba vedieť.
  6. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  7. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  8. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia
  9. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  10. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  2. Grafickí dizajnéri ukázali, ako možno zmeniť charakter miesta
  6. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  7. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  8. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  10. Deti jedia málo ovocia a zeleniny. Multivitamíny ich nenahradia 4 543

Zajtra sa má na mestskom zastupiteľstve rozhodnúť, či sa cyklistom zakáže jazdiť po pešej zóne v Martine. Časť verejnosti vyjadrila svoj názor protestnou jazdou. Téme sa budeme venovať v najbližšom vydaní MY Turčianskych novín.

Budú môcť jazdiť cyklisti po pešej zóne? Aj o tom sa bude rokovať na mestskom zastupiteľstve.

Hokejovú časomieru v Martine trápi vlhkosť, čoskoro ju opravia

​​​​​​​Na zimnom štadióne v Martine už od leta poriadne nefunguje časomiera. Čoskoro ju kompletne opravia.

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, v programe sú aj zásadné témy

Rokovať sa okrem iného bude aj o výške miestnych daní a poplatkov, debata bude aj o jazde na bicykli v pešej zóne.