Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Nie, nejde to, Martin prehral už piaty zápas v rade

Turčania v pozmenenej zostave a s novou taktikou vybuchli už v prvej tretine. Potom sa síce ich hra zlepšila, no zameškané nedobehli.

Skalica – MHC Mountfield 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

SKALICA. V šesťbodovom zápase Martinčania pobabrali úvodnú tretinu. So Záhorákmi síce viac ako polovicu úvodného dejstva držali nerozhodný stav, mali aj šance, no potom v priebehu 140 sekúnd trikrát inkasovali.

Turčanov načal v 12. min Lažo, ktorý po úniku našiel voľné miesto medzi betónmi brankára Čecha. O ďalších deväť sekúnd už bolo 2:0, keď sa po vhadzovaní dostal k puku Kutálek a strelou ponad vyrážačku prekonal martinského gólmana.

Tretí úder schytali hostia v 15. min a postaral sa oň znovu Kutálek, ktorý mal na zakončenie až príliš veľa času a priestoru.

Po nepríjemnej spŕške si Mountfield zobral oddychový čas. Domáci po ňom ešte zo dvakrát pohrozili, ale už sa strelecky nepresadili.

V druhej časti Martinčania znížili, v 25. min sa po dlhej odmlke strelou spoza obrancu konečne gólovo prejavil Rožník. Potom však boli hostia v krátkom časovom slede dvakrát vylúčení. Prvé oslabenie naši ešte ustáli, no v druhej početnej výhode Kropáč zblízka vrátil svojmu tímu trojgólové vedenie.

V závere prostrednej tretiny hostia ešte zdvihli hlavy a v presilovke, tri sekundy pred Kozákovým návratom na ľad, Themár vykresal Turčanom iskierku nádeje.

Martinčania na začiatku tretej časti čelili presilovke domácim. Ubránili sa a potom aj oni mali dvakrát početnú výhodu. Žiaľ, ani jednu nevyužili a Záhoráci prakticky bez väčších starostí dotiahli duel do víťazného konca. Na výsledku nič nezmenila ani krátka hra Turčanov bez brankára.

Góly: 11:58 Lažo (Gründling, Mikéska), 12:07 Kutálek (Srnec, Krejčiŕík), 14:18 Kutálek (Šátek, Lažo), 34:15 Kropáč (Kutálek, Stieler), resp. 24:52 Rožník (Rusina, Fujerík), 38:25 Themár (Novotný, Pokrivčák). Vylúčení: 5:5. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lokšík – Junek, Šefčík). Diváci: 1 051.

MARTIN: J. Čech - Matejka, Brcko, I. Ďatelinka, Rusina, A. Novotný, Tupý - Markovič, Kolena, Važan - Themár, Fujerík, L. Klíma - Rožník, Pokrivčák, J. Cíger - Dírer, Jurášek, Šugár.

Andrej Výboh, tréner Skalice: "Do zápasu sme mali dobrý vstup. Boli sme efektívni a dostali sa do vedenia. V druhej tretine sme dokázali eliminovať útoky hostí a v závere stretnutia sme svoj náskok udržali. Som rád, že mužstvo podalo dobrý výkon a v dôležitom zápase bodovalo."

Daniel Babka, tréner Martina: "Mali sme mierny tlak v prvej tretine. Boli tam príležitosti, no spravili sme chyby a Skalica nám odskočila. Po góle z našej strany prišli ďalšie šance, žiaľ, našim problémom je efektívne zakončenie."

Ostatné výsledky 37. kola: Poprad – Košice 1:2 PP, Trenčín – Žilina 2:3, Piešťany – B. Bystrica 0:2, ZvolenNitra 0:3.

Poznámka: Hlasy trénerov sme prevzali z TASR.

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Porovnávajme a záviďme

Keď cestujeme po svete, cestujme s otvorenými očami. Zbadáme, že lepšie žiť neznamená vždy mať viac peňazí. Stačí "len" lepšie robiť.

V galérii bude večer venovaný Borisovi Banárymu

V Turčianskej galérii sa 23. augusta 18. h uskutoční ďalšie z cyklu hudobno-poetických stretnutí v rámci projektu Klasika na scéne III. s názvom Večer komornej hudby.

Ľanová nedeľa nestačila

Cesty ľanového semienka – tak takýto názov i tému má nový program v Múzeu slovenskej dediny v martinských Jahodníckyh hájoch.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.