Hokejisti v súboji s majstrom siahli na dno svojích síl, prinieslo to úspech

Po nepriaznivej sérii piatich prehier za sebou si na svoje konečne prišiel i martinský hokejový fanúšik. Mountfield po oduševnenom a obetavom výkone zdolal úradujúceho majstra zo Zvolena.

Dôvod na radosť. Andrej Novotný (vľavo) gratuluje Ivanovi Ďatelinkovi k úvodnému gólu v zápase Martina so Zvolenom.Dôvod na radosť. Andrej Novotný (vľavo) gratuluje Ivanovi Ďatelinkovi k úvodnému gólu v zápase Martina so Zvolenom. (Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

MARTIN. Martinčania boli pred stretnutím so Zvolenom v neľahkej pozícii. Za sebou mali päťzápasovú šnúru prehier a aj stratu 8. miesta, ktoré zaručujú miesto v play off. Navyše, posledná Žilina nepríjemne dobiedza a z veľkého náskoku, ktorý Turčania pred ňou mali, veľa už nezostalo. Všetky tieto okolnosti velili Mountfieldu, že musí s majstrom bodovať naplno.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Domáci začali svižne, nebojácne a útočne. Od začiatku sa do súpera zahrýzli, dobrým pohybom a agresívnym poňatím hry mu robili problémy a nakoniec sa presadili aj strelecky po presných zásahoch Ďatelinku a Rožníka.

SkryťVypnúť reklamu

Zobrali im vietor z plachiet

„Bol to náš zámer. Zvolenčania majú veľa šikovných hráčov, a tak sme im neustálym korčuľovaním a hrou do tela chceli zobrať vietor z plachiet. Je fajn, že sa nám to podarilo, dali sme dva góly, čo bolo pre vývoj zápasu mimoriadne dôležité,“ povedal útočník MHC Mountfield Martin Lukáš Klíma.

Zvolenčania toho veľa v prvej tretine nepredviedli, v 19. min však M. Chovan, hneď potom čo naskočil z trestnej lavice, vyhral súboj jeden na jedného s Rusinom a zasunul puk za bezmocného Čecha.

„Po dvojgólovom vedení sme trochu prepadli eufórii, obrancovia sa tlačili dopredu, prestali sa zabezpečovať a bol z toho problém,“ presne pomenoval situáciu tréner Daniel Babka.

Dohovor hosťom pomohol

V druhej tretine Zvolenčania výrazne ožili a boli čoraz viac nebezpečnejší.

SkryťVypnúť reklamu

„Prvá tretina bola z našej strany katastrofálna a asi aj najhoršia od nášho príchodu k mužstvu. V prestávke padli aj tvrdé slová, mali sme hráčom, čo vyčítať. Potom to už bolo oveľa lepšie, určite nám pomohli aj zmeny v jednotlivých formáciách,“ zamýšľal sa asistent trénera Júliusa Šuplera martinský odchovanec Jaroslav Török.

Paradoxne, keď majster dvíhal hlavy, tretí raz inkasoval. V 23. min L. Klíma prekonal brankára Šimka.

„Dominik Fujerík si pekne obhodil hráča, prihral Themárovi do jazdy a po jeho strele, ktorú Šimko vyrazili len pred seba, som bol tam, kde bolo treba byť,“ tešil sa z tretieho gólu v sezóne 23-ročný útočník.

Infarktové stavy v závere

Turčania mohli potom v presilovkách Zvolenčanov položiť na kolená, veľké šance mal najmä prvý útok, no keďže ostali nevyužité, majster bez ujmy prežil najhoršie a potom v početnej výhode o dvoch hráčov znovu znížil náskok Martina na rozdiel gólu. Tretia tretina tak bola otvorená.

SkryťVypnúť reklamu

V jej úvode najprv domáci hokejisti nevyužili päťminútovú presilovku a potom prakticky až do posledných sekúnd museli čeliť majstrovej enormnej snahe o vyrovnanie.

„Bolo to ťažké, trochu nám už odchádzali aj sily, ale všetci sme do nášho úsilia vložili srdiečko, nesmiernu obetavosť a bojovnosť, za čo bolo aj mužstvo odmenené,“ neskrýval spokojnosť z troch bodov Lukáš Klíma.

„Chalani išli na hranicu možného, skvele chytal Čech. Samozrejme, mali sme aj šťastie, veď v samom závere Ďatelinka tesne pred bránkovou čiarou odpálil puk, ktorý už smeroval do siete. Bolo to náročne aj pre kardiakov, určite sme si i my všetci na striedačke poriadne vydýchli,“ ukončil hodnotenie piatkového zápasu tréner Daniel Babka.

ROMAN KOPKA

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  2. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  7. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  8. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 91 962
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 810
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 496
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 457
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 741
  6. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 578
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 251
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 618
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Hokejisti odovzdali primátorovi dres MHA Martin.

Vedenie mesta sa poďakovalo mužskému i juniorskému celku MHA Martin.


Zľava Ján Stráňay, Peter Vavreka st. a Marek Polerecký.

Turnaj TOP 12 priniesol neskutočnú bitku dvoch najväčších favoritov.


Štefan Kvietik a Juraj Jakubisko.

Hrobové miesta už komisia odsúhlasila.


3
Ilustračné foto.

Do pátrania sa zapojil aj policajný zbor.


Už ste čítali?