Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin prehral v Žiline, z náskoku nezostalo nič

Súboj pravdy Turčanom nevyšiel a po prehre s vlkmi je ich veľký náskok z decembra už minulosťou.

Žilina – MHC Mountfield Martin 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

ŽILINA. V mimoriadne dôležitom zápase, ktorý niesol aj prívlastok šesťbodový, mali hostia na začiatku stretnutia výhodu presilovky. Zahrali ju však veľmi zle. Prvú šancu po brejku Čech ešte Slovákovi zneškodnil, no na Kallovu dorážku už nestačil zareagovať.

V druhej časti Martin vyrovnal, keď v 26. min Cíger spoza kruhov zaskočil Koutského. V 37. min po Čechovom faule mali domáci výhodu trestného strieľania, no martinský gólman svoju chybu napravil a Slovákov pokus mierený medzi betóny zneškodnil.

Žilinčania však v závere tretiny strhli vedenie na svoju stranu, keď sa z uhla presne trafil najlepší extraligový kanonier Tomas.

V tretej tretine hosťom snaha nechýbala, ale do väčších šancí sa nedostávali. Naopak, v 54. min sa do súpera zahrýli vlci. Kalla najprv vyhral súboj s Cígerom a potom aj s brankárom Čechom.

Martinskí tréneri reagovali oddychovým časom. Po ňom mal šancu na zdramatizovanie duelu Markovič, ale Koutský svoj tím v dôležitej chvíli podržal.

Na konci hostia ešte odvolali brankára, no na výsledku a troch bodoch pre Žilinu sa už nič nezmenilo.

Góly: 2:49 Kalla (Slovák), 37:52 Tomas (Varga, Klouda), 53:54 Kalla, resp. 25:42 Cíger (Rusina, Dírer). Vylúčení:6:3. Presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Rozhodcovia: T. Orolin, Jonák – Korba, Rovenský. Diváci: 1 864.

MARTIN: Čech – Smrek, Matejka, Novotný, Ďatelinka, Rusina, Brcko, Perniš, Tupý – Markovič, Galamboš, Važan – Kolena, Fujerík, Rožník – Themár, Dírer, Cíger – Šugár, Pokrivčák, Klíma.

Tréneri o zápase

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): - Bol to dôležitý zápas pre obidve mužstvá. Každý čakal na úvodnú chybu. Prvú urobil Martin a my sme viedli. Vyrovnávajúci gól bol trošku nešťastný. Do konca tretiny sme však pridali druhý gól. V tretej tretine sme si povedali, že budeme hrať bez chýb a podarilo sa nám pridať tretí gól. Chcel by som poďakovať hráčom za výkon nielen v zápase, ale aj v poslednom mesiaci, keď sa nám podarilo zmazať trinásťbodový náskok Martina. Stretnutie ukázalo, že ak budeme hrať disciplinovane, hráči si budú pomáhať, môžeme sa dostať na vytúženú pozíciu do play-off.

Daniel Babka (tréner Martina): - Zápas poznačila z našej strany obrovská nervozita, z ktorej sme sa nedokázali počas celého stretnutia zbaviť. Počas tréningu sme nacvičovali presilové hry, ale počas zápasu sme ich nedokázali realizovať. Nepomohlo nám ani stiahnutie Galamboša, čím sa narušila naša súhra. Táto prehra nás dostala do situácie, keď musíme zmužnieť a sami z tejto situácie vyplávať.

Ostatné výsledky: Skalica – Zvolen 3:4 SN (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1), B. Bystrica – Nitra 4:1 (1:1, 3:0, 0:0), Trenčín – Košice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1), Piešťany – Poprad 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

5. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  6. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára! 4 976

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Komunálne voľby: Kompletný zoznam kandidátov

V MY Turčianske noviny nájdete kompletný zoznam kandidátov na primátorov a starostov miest a obcí a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev.

Mestá pracujú na pláne dopravnej obslužnosti

Martin a Vrútky pracujú na spoločnom dokumente dopravnej obslužnosti oboch miest.

Oslavy zrušia poradenstvo

Tí Martinčania, ktorí plánujú využiť bezplatné právne poradenstvo v posledný októbrový deň, musia zmeniť plány.

Na zdravie s destilátmi z Turca

Turčania vedia páliť destiláty. Znova to potvrdila medzinárodná súťaž o Zlatý destilát Dunaja 2018.