Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Jeden gól stačil aspoň na bod

Turčania dostali nešťastný gól, no najmä v tretej tretine mali dostatok šancí, aby z veľkej prevahy duel otočili. Žiaľ, koncovka ich opäť neposlúchala. Útočníkom sa nedarilo ani v nájazdoch.

MARTIN. Piešťany v prvej tretiny dominovali, boli na ľade lepším mužstvom. Ich rýchlej a kombinačne pestrej hre chýbalo iba gólové zakončenie. Najbližšie k nemu bol v 8. min Stupka, ale puku z jeho hokejky zahatala cestu do bránky pravá žŕdka.

Hostí dostali do tempa aj dve presilovky. V 13. min pomohla v početnej výhode po Drgoňovom blafáku brankárovi Čechovi opäť žŕdka. Domáci Šúreka, bývalého hráča Martina, príliš nezamestnali. Poriadne ho prevetral iba Markovič a v 20. min vyskúšal Suja propagačnou strelou jeho semafor.

V 24. min dopravil puk do siete Románek, rozhodca Jura si situáciu nechal odobriť na videu a gól uznal - 0:1.
Martinčania po góle zvýšili aktivitu a zlepšili pohyb, ale stále mali herne navrch "havrani".

V polovici zápasu prišli svetlé okamihy Turčanov. Najprv spálil ideálnu príležitosť na vyrovnanie Važan, vzápätí sa rútil na Šúreka domáci Suja a potom Ďatelinka prestreli bránku Piešťan.

V úvode tretej tretiny začali domáci náporom. Suja najskôr trafil do žŕdky a potom Markovič nedopravil puk do odkrytej bránky. Domáci mali smolu aj v 48. min, keď trafil Ďatelinka opäť iba do hornej žŕdky. Tlak domácich silnel, no v 51. min najskôr spálil tutovku Markovič, ale potom Ďatelinka od modrej prestrelil Šúreka - 1:1.

V 54. min korčuľoval sám na Čecha Románek, ale domáci gólman podržal svoje mužstvo. Do konca tretej tretiny sa už skóre nemenilo, preto sa zápas prehupol do predĺženia.

O výsledku rozhodol až v samostatných nájazdoch vydarenou strelou k tyčke skúsený Melichárek, ktorý sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť.

MHC Mountfield Martin - ŠHK 37 Piešťany 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 50. Ďatelinka - 24. Románek, roz. nájazd Melichárek. Rozhodovali: Jura - Korba, Rovenský, vylúčenia: 5:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2 400 divákov.