Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ, EXTRALIGA MUŽOV

Východniari hravo zvládli reparát s Martinčanmi

Hostia, ktorým chýbalo viacero hráčov zo základnej zostavy, nedokázali v poslednom zápase základnej časti skúsenejšiemu súperovi výraznejšie vzdorovať.

Košice – MHáK Martin 33:22 (17:11)

KOŠICE. Martinčania Košičanov už v tejto sezóne nachytali na hruškách, keď ich vyradili zo Slovenského pohára, ale tentoraz sa žiadne prekvapenie nekonalo.

Navyše, domáci mali pri povinnej jazde uľahčenú úlohu, veď hosťom z rôznych dôvodov chýbali Buvala, Saitz, Klementovič, Kardoš, Štrbák, či dlhodobo zranený Adamé.

Šancu ukázať sa tak dostali mladíci bez väčších ligových skúseností, na ktorých to bolo občas až priveľké sústo.

Už úvod naznačil, že to zverenci trénera Múdreho nebudú mať ľahké. Domáci sa rýchlo ujali vedenia a potom svoj náskok aj bez reprezentanta Pekára, ktorý v prvom dejstve odpočíval na lavičke, neustále zvyšovali.

Košičania v 27. min viedli už o deväť gólov 17:9, no nováčik záverečnou šnúrou troch presných zásahov aspoň korigovali polčasový výsledok.

„Spočiatku to bolo z našej strany rozpačité a domáci sa až príliš ľahko presadzovali. Naša defenzíva nebola dostatočne odolná a ani brankárom sa veľmi nedarilo. Po oddychovom čase sa naša hra zlepšila, boli sme aj viac odvážnejší, ale zameškané sa vždy ťažko dobieha,“ hodnotil prvý polčas tréner Martin Múdry.

Aj po prestávke držali domáci opraty stretnutia pevne v rukách. Hosťom síce snaha a bojovnosť nechýbala, hra bola v niektorých časových úsekoch vyrovnanejšia, no Košičania, ktorí víťazstvom potreboval potvrdiť umiestnenie v prvej štvorke, žiadnu drámu nepripustili. Naopak, svoj náskok v závere ešte prikrášlili.

„Výsledok hovorí jasnou rečou, ale nie vždy to bolo na palubovke také jednoznačné. V druhom dejstve nás už podržal aj brankár Kamien, predviedli sme i niekoľko pekných akcií. Nevyšla nám však presilovka šiestich na štyroch, dokonca sme v nej gólovo ťahali za kratší koniec, a to nás zrejme zlomilo. Súper potom už bez väčších ťažkostí doviedol zápas do víťazného konca,“ povedal Martin Múdry.

Zostava a góly Košíc: Cibere, Blicha – Fuňák 6/2, Pekár 4, Ľoch 4, Maguška 4, Dani 4, Hriňák 3, Schmer 3, Boris 2, Šiška 1, Pecha 1, Müller 1.

Zostava a góly Martina: Kamien, Môc – Bíro 8/3, Pijak 4, Malík 3/1, Šimko 3, L. Briatka 2, J. Briatka 1, Mieris 1, Kaňa, Ostapčuk. Pokutové hody: 3/2 – 5/4. Vylúčení: 4:3 na 2 min. Rozhodcovia: Cipov a Klus. Diváci: 150.

Ostatné výsledky 18. kola: ŠKP Bratislava – Nové Zámky 31:25, Hlohovec – Modra 39:24, P. Bystrica – Topoľčany 36:36, Prešov – Pezinok 50:28, SR 20 – Pezinok 31:30.

11 ŠKH Agrokarpaty Pezinok 20 1 19 2 509:732 -223

Tento týždeň je v extralige prestávka. Po nej bude súťaž pokračovať nadstavbou časťou. Body zo základnej časti sa v nej započítavajú. Martinčanov v skupine o 7. – 10 miesto najbližšie čaká súboj s Modrou.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 870

Po dvoch prehrách naši naplno zabrali a zdolali Levice.

Martinčania dokázali Levice zdolať aj tretíkrát v sezóne. V stredu mali výborný vstup do stretnutia a rutinérsky zvládli aj záver.

1 h
Konečne si mohli prísť na svoje aj bežkári.

Bežkári využili každú chvíľu, aby si mohli zašportovať. Pekné sú i prechádzky zasneženou prírodou.