Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Trpký obrat: Miesto oslavy pohrebná nálada

Kto neuvidel, neuverí. Martinčania 37 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času išli do vedenia 3:2, no aj tak tri body nezískali. Štadión najprv zmrazil vyrovnaním Jarolín a potom v predĺžení šokoval Klouda.

Turčania mali viac z hry, ale získali len bod. Rozhodli skúsenejší hráči Žiliny.(Zdroj: IGOR PĹŽ)

MHC Mountfield – Žilina 3:4 PP (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

MARTIN. Zápas pravdy začal podľa predpokladov opatrne. Čakalo sa na prvú chybu. Tá prišla v 5. min, keď po Dlouheho chybnej rozohrávke sa dostali domáci do prečíslenia troch na dvoch. Vo finálnej fáze Markovič hľadal pri ľavej tyčke Važana, no ten sa nakoniec k puku nedostal.

Od tohto momentu boli Martinčania aktívnejší, tlačili sa dopredu, evidentne viac chceli. Žiaľ, Turčania svoje možnosti po Brckovej strele, Markovičovom dôraze pred Peksom, Rusinovom či Themárovom pokuse gól nestrelili.

Nepodarilo sa to v 14. min ani Klímovi, ktorý po Ďatelinkovej prihrávke spoza brány nenamieril zbízka presne.

Žilinčania sa pred Martona dostávali iba sporadicky a prakticky žiadnu väčšiu možnosť nemali. Domáceho gólmana z nudy vyrušila snáď len Kloudova strela do masky a v samom závere ľahký teč Valáška.

Ak sa niektorí diváci zabudli cez prestávku na cigaretke, tak možno prišli o dva góly. Domáci začali druhé dejstvo presilovkou a po 38 sekundách ju po Markovičovej strele úspešným tečom zúžitkoval Suja.

Turčania sa však dlho neradovali, o ďalších 24 sekúnd z ničoho nič vyrovnal zblízka Drevenák.

Ďalšie chvíle potom aj zásluhou štvrtej a piatej presilovky patrili zverencom trénera Babku. Tutovku mal v 25. min Kolena, potom i Suja, no Peksa úspešnými zákrokmi držal svoj tím nad vodou.

V 28. min však Suja vybojoval puk pri mantinely, posunul ho Themárovi a jeho milimetrová švihovka pod hornú tyčku priniesla druhý úspech Mountfiedu.

Žilina nepadla do kolien, viac dávala o sebe vedieť a Tomas v prvej početnej výhode hostí blafákom neoklamal Martona. Avšak v 34. min sa pred domácim gólmanom ocitol na chvíľu voľný Škovíra a skúsený hokejista ponúknutú šancu strelou do odkrytej brány poľahky využil.

Aj záver tretiny bol hekticky. Tomas znovu pohrozil, no Marton ho opäť prečítal. Tesne pred klaksónom mal ešte po brejku šancu Jarolín, no ani on neuspel.

To, čo priniesla tretia tretina by asi nikto nevymyslel. Domáci mali väčšiu túžbu po víťazstve, neustále búšili, lepšie korčuľovali, ale dlho sa nevedeli presadiť.

Nakoniec to v 60. min vyšlo Važanovi, ktorý švihovkou nečakane prekonal Peksu. Zdalo sa byť všetko jasné, ale nebolo.

Žilina si zobrala oddychový čas, po vyhranom buly odvolala brankára a bleskovo – už po desiatich sekundách po rýchlej kombinácii Jarolínom vyrovnala.

V predĺžení rozhodla presilovka, ktorú v 64. min raketovo využil Klouda.

Góly: 20:38 Suja (Markovič, Ďatelinka), 27:55 Themár (Klíma), 59:23 Važan (Markovič, Galamboš), resp. 21:02 Drevenák (Bagin), 33:03 Škovíra (Tomas, Klouda), 59:33 Orolín (Slovák, Drevenák) a 63:27 Klouda (Tomas, Chovan). Vylúčení: 3:5 na 2 min. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Hradil, Husička (obaja ČR) – J. Tvrdoň, Výleta. Diváci: 2 500.

MARTIN: Marton – Novotný, Matejka, Ďatelinka, Rusina, Tupý, Brcko, Perniš – Finsterle, Fujerík, Suja – Markovič, Galamboš, Važan – Themár, Kolena, Klíma – Rožník, Dírer, Cíger.

1. Šofér z Martina mal viac ako tri promile, skončil v cele 604
  2. Zoznam kandidátov na krajských poslancov - volebný obvod Martin 515
  3. Doprava na tankodrome: Autobusy trochu meškajú, ale do práce ľudia stíhajú 420
  4. Senzácia ako hrom, hádzanári Martina v pohári vyradili extraligové Nové Zámky 344
  5. Dožinky sa presúvajú 254
  6. Zoznam kandidátov na krajských poslancov - volebný obvod Turčianske Teplice 253
  7. Na Ľadovni asi vyrástlo jediné konopné pole v Turci 252
  8. V novembri nakupujeme v Galérii 176
  9. To by bolo skál do skaliek 174
  10. Blatničania ďalej ťahajú víťaznú šnúru, naplno bodovali už po piaty raz po sebe 167