Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Martin zostal ôsmy a vyzve Košice

Martinskí hokejisti sa so základnou časťou rozlúčili s prehrou a v tabuľke obsadili ôsme miesto. Cez víkend tak nastúpia vo štvrťfinále play off v Košiciach.

Martinčania sa v Piešťanoch tešili z dvoch gólov. Súper dal však štyri.(Zdroj: JARO PODHORSKÝ)

Piešťany – Martin 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

PIEŠŤANY. Martinčanom nevyšiel vstup do stretnutia a už v 2. min inkasovali. Obranca Brňák si narazil puk s Nemcom a potom z bezprostrednej blízkosti nikým neatakovaný prekonal bezmocného Dzubinu.

Ďalšie minúty prvého dejstva už paradoxne veľa vzruchu nepriniesli. Hralo sa vo vlažnom tempe, obidve mužstvá ťažko prechádzali stredným pásmom, na ľade sa prakticky nič vážne nedialo. Akurát len plynul čas.

V druhej časti boli o niečo aktívnejší domáci hokejisti a Dzubina musel riešiť viacero nepríjemných situácií. Darilo sa mu to až do 32. min, keď ho od modrej čiary delovkou bez prípravy prestrelil so šťastím Bučka. Dobrú prácu pred hosťujúcim gólmanom odviedol Haring, ktorý mu zakryl výhľad.

Martinčania vyzerali vpredu dlho neškodní, avšak v 36. min sa spoza brány pred Tomeka natlačil Markovič a zblízka šikovne znížil.

Turčania sa ale dlho neradovali, už o 117 sekúnd Schmidtovu nahrávku tačoval Dzubina hokejkou pred Stupku, ktorý z ničoho nič bleskovo skóroval.

Po druhej prestávke zverenci trénera Daniela Babku výrazne pridali. Ich aktivitu naštartoval aj gól Kolenu, ktorý v 43. min vrátil Turčanov do hry. Tí mali potom aj ďalšie možnosti na vyrovnanie, ale v koncovke už nenašli presnú mušku.

Ako to už býva, po premárnených šanciach hostí, udrelo na druhej strane. Pred Dzubinu si nakorčuľoval v 49. min Románek a zblízka vrátil Piešťanom dvojgólové vedenie.

Góly: 1:22 Brňák (Nemec), 31:19 Bučka (Románek, Škadra), 37:00 Stupka (Schmidt, Chylo) a 48:22 Románek (Bučka, Hamrák), resp. 35:03 Markovič (Pokrivčák, Galamboš) a 42:02 Kolena (Themár, L. Klíma). Vylúčení: 3:2 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: D. Konc – Kacej, Orolin. Diváci: 1 003.

Martin: Dzubina - Brcko, Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, A. Novotný, Perniš, Popela, Tupý - Sinsterle, Fujerík, J. Suja - Markovič, Galamboš, Pokrivčák - L. Klíma, Kolena, Themár - J. Cíger, Dírer, Rožník

Tréneri o zápase

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Mali sme všetko vo svojich rukách. Pomerne skoro sme dali prvý gól. Druhá tretina nebola ideálna, zvýšili sme na 2:0 ale zbytočným gólom sa to skomplikovalo. Tretiu tretinu sme chceli hrať dopredu, nielen defenzívne, dostali sme však gól. Potom sme stiahli hru na tri pätky a boli sme aktívnejší. Tešíme sa z troch bodov a pekného 4. miesta v základnej časti."

Daniel Babka (tréner Martina): "Dostali sme nešťastný gól. Boli sme málo dôrazní, strácali veľa pukov a neudržali sme sa v útočnom pásme - mali sme asi päť striel za celú tretinu. Od polovice zápasu sa to zlepšilo, dali sme aj góly. Tretia päťka hrala vynikajúco a dali aj gól, čo je dobrým signálom. Mrzia nás tie štyri góly, čo sme dostali. Mišo Dzubina nás aj tak veľmi podržal."

1. KOŠICE 56 39 4 13 174:98 125
2. NITRA 56 32 5 7 12 192:114 113
3. BANSKÁ BYSTRICA 56 29 3 7 17 167:142 100
4. PIEŠŤANY 56 21 11 3 21 147:139 88
5. HK POPRAD 56 22 7 6 21 167:153 86
6. SKALICA 56 24 1 7 24 168:186 81
7. ZVOLEN 56 17 6 7 26 138:153 70
8. MARTIN 56 15 7 7 27 120:161 66