Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Povinný zisk poslal Turčanov do čela súťaže

V dohrávke 13. kola extraligy potvrdili Martinčania úlohu favoritov. O svojom víťazstve rozhodli na začiatku druhej časti.

Martin – Petržalka 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

MARTIN. Favorit bol na začiatku duelu aktívnejší, ale z optickej prevahy veľa nevyťažil. Hostia prišli do Turca brániť, dopredu sa veľmi nehrnuli a iba vyčkávali, čo sa bude diať. Keďže domáci sa im pohybom prispôsobili, pred bránami veľa vzruchu nebolo.

„Možnosť prebojovať sa do čela tabuľky nám zrejme trochu zväzovala ruky i nohy. V príprave sme si hovorili, že na to nebudeme počas zápasu myslieť, ale hráčom sa to dostalo do podvedomia,“ zamýšľal sa nad bezgólovou prvou tretinou tréner Martina Aurel Nauš.

Po prestávke Turčania výdatne pridali a brániaci sa súper chvíľami nevedel, kde je sever. Už v 16. min Wagner rýchlou akciou zamotal hosťom hlavu a po jeho zakončení spoza bránky išli domáci do vedenia. V 20. min už bolo 2:0, keď Fedor v presilovke parádnym tečom dokončil Bieleného myšlienku. V skrumáži sa v 25. min zorientoval aj Michnáč, jeho dôraz po Fodrekovej strele priniesol Martinčanom už trojgólový náskok.

„Určite nám pomohol rýchly gól. Strhli sme zo seba psychickú ťarchu, viac si verili, zrazu nás bolo plné ihrisko,“ hodnotil druhú tretinu útočník Imerialu Vitamnis Martin Kollár.

Záverečnú časť poznačilo množstvo vylúčených, pričom Petržalčania mali k dispozícii aj početné výhody o dvoch hráčov. Martinčania ich prežili, avšak pri presilovke piatich na štyroch znížil Mašek.

Drámu však nový líder extraligy nepripustil, v 44. min poistil trojbodový zisk Lang.

„S výsledkom sme určite spokojní, v hre piatich na piatich naše mužstvo dominovalo. Pozor si však musíme dávať na zbytočné vylúčenia, to by sa nám v ďalších dueloch nemuselo vyplatiť,“ pozeral do budúcnosti Aurel Nauš.

Góly: 15:44 Wagner (Ľupták), 19:41 Fedor (Bielený, Kollár), 24:13 Michnáč (Fodrek) a 43:32 Lang (Bielený, Podhorský), resp. Mašek. MARTIN: Bohdaň – Fedor, Ľupták, Fodrek, Zluky, Lang, Podhorský – Wagner, Kollár, Bielený – Michnáč, Tomka, Ďurkovič – Zetík, Silvester, Borsík.

1. Krásnu Sučianku si ľudia zvolili za Fotomodelku Európy, gratuloval aj Golonka 1 049
  2. FOTO: Zemiakový deň v Žabokrekoch 392
  3. Sklabinčania si volili starostu, vieme, kto vyhral 288
  4. Skvelé, hokejisti Martina vyhrali v Sanoku, ďalším hetrikom sa blysol Poliaček - máme i video 269