Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica
HOKEJ, ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF

Kandidát na titul sa v závere obával o výsledok

Martinčania v druhom zápase držali favorita v napätí až do posledných sekúnd. V metropole východu zanechali v nedeľu viac ako dobrý dojem.

HC Košice - MHC Martin 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

KOŠICE. V úvode zápasu dominovali pozorné defenzívy a ani jedno z mužstiev nepúšťalo súpera do vyložených príležitostí. V 3. minúte strieľal od modrej čiary domáci Kolba, Dzubinovi pomohol dobrým obranným zákrokom Dírer.

Niekoľkým streleckým pokusom musel v úvodnej tretine čeliť aj domáci brankár Staňa, no väčšiu príležitosť si Martinčania, ktorí hrali bez zraneného kapitána Markoviča, dlho nevedeli vypracovať.

V závere dali zas o sebe vedieť oceliari. V 15. minúte najskôr tvrdo, no nepresne strieľal Jenčík, no z ďalšej košickej akcie už Dzubina kapituloval. Turčania spravili chybu vo vlastnom pásme a po Sojčíkovej prihrávke sa zblízka presadil Češík. Potom v presilovke mohli domáci pridať i druhý gól, Bartánus však Jenčíkovu prihrávku neusmernil podľa vlastných predstáv.

Na začiatku druhého dejstva mal tutovku na hokejke Svatoš, ktorého šancu však vygumoval perfektným zákrokom Dzubina. Mayrtinčania hrozili najmä protiútokmi. V 26. minúte najskôr Staňa zmaril príležitosť Themára, no o pár sekúnd už bolo vyrovnané. Po individuálnej chybe košického obrancu sa k puku dostal Fujerík a jeho výbornú prihrávku pred odkrytú bránku usmernil Finsterle - 1:1.

Inkasovaný gól domácich zaskočil, no nie nadlho. V presilovej hre strieľal Jenčík a Dzubina sa proti pohotovej dorážke Bartánusa presunul neskoro - 2:1.

Začiatok tretej dvadsaťminútovky priniesol veľkú snahu hostí o vyrovnanie. Košický brankár Staňa však podržal svoje mužstvo pri nebezpečnej dorážke Suju a aj dobrej šanci Cígera. Košičania odpovedali strelou Cebáka, ktorej chýbali len milimetre.

V 48. minúte sa o pekný hokejový moment postaral Jenčík utešenou strelou a Dzubina ešte krajším zákrokom lapačkou. Gólom sa napokon skončila až ďalšia akcia Košíc. V neprehľadnej situácii pred Dzubinom sa efektným gólom z otočky prezentoval mladík Skalický a bolo 3:1.

Od tohto momentu favorit kontroloval dianie na ľade. Zverenci trénera Babku sa síce snažili, no ich ofenzívne snahy o vyrovnanie stroskotávali na pozornej defenzíve Košíc a brankár Staňa musel zasahovať len sporadicky.

Hostia sa v samom závere duelu odhodlali k hre bez brankára a v čase, keď do konca tretej tretiny zostávalo 46 sekúnd, znížil pohotový Suja na 2:3. Domáci si už víťazstvo nenechali vziať a vo štvrťfinálovej sérii sa ujali vedenia 2:0 na zápasy.

FAKTY O ZÁPASE

Góly: 15:37 Češík (Sojčík), 30:13. M. Bartánus (R. Jenčík, P. Bartoš) a 47:59 Skalický (Sojčík), resp. 26:42 Finsterle (Fujerík, Suja) a 59:14 Suja (Finsterle). Strely na bránu: 42:33. Úspešnosť brankárov: Staňa (KE) – 93,93%, resp. Dzubina (MT) – 92,85%. Vylúčení: 1:3 na 2 min. Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: J. Konc, Orolín - Gajan, Smrek. Diváci: 3 387. Stav série: 2:0 na zápasy.

KOŠICE: Staňa - Kolba, Klouček, Štrbák, Černák, Deyl, Cebák - Bicek, Boltun, Bartánus - Svatoš, P. Bartoš, R. Jenčík - Sojčík, Češík, Skalický - Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš. MARTIN: Dzubina - Tupý, Ďatelinka, Brcko, Matejka, Novotný, Perniš, Rusina - Rožník, Galamboš, Važan - Suja, Fujerík, Finsterle - L. Klíma, Kolena, Themár - Cíger, Dírer, Pokrivčák.

TRÉNERI O ZÁPASE

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): - Tento zápas mal podobný scenár ako ten sobotňajší, dlho bol stav tesný, hoci sme mali územnú prevahu. Zasa to bolo o treťom góle. Ten prišiel dosť neskoro. Naša hra mala potom väčšiu agresivitu, ale ďalšie presné zásahy sme nepridali. S týmto výsledkom sme veľmi spokojní. Mužstvo pracovalo počas celého stretnutia. Play-off nie je vôbec ľahké, čo potvrdil aj tento duel.

Daniel Babka (tréner Martina): Počas celého zápasu sme držali kontakt s Košicami. Chalani podali oduševnený výkon, bojovný. Prvý gól sme dostali, keď sa nám nepodarilo puk vyhodiť z tretiny, padol po odraze od zadného mantinelu. V závere sa nám podarilo znížiť na 2:3. Bolo to z našej strany lepšie ako v prvom zápase, je na čom stavať a verím, že domáce súboje budú ešte lepšie.

Štvrťfinálová séria pokračuje tretím a štvrtým zápasom v stredu, resp. vo štvrtok.

1. Od nového roku sa v martinskej nemocnici parkuje bezplatne, ale nie všetci 2 489
  2. Ťažká dilema: Rekonštruovať starý alebo postaviť úplne nový štadión 442
  3. Anketa: Ako sa nám páčia vianočné trhy v Martine? 284