Piatok, 18. január, 2019 | Meniny má Bohdana
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Za pár minút bolo vymaľované

Fomat rozhodol o svojom víťazstve nad Žilinou B v úvode stretnutia. Za sedem minút viedol 2:0 a na tento raketový nástup dokázal súper odpovedať len jedným presným zásahom.

Fomat Martin – Žilina B 2:1 (2:1)

ŽABOKREKY. Martinčania mali v zápase proti žilinskej rezerve fantastický úvod. Už v 2. min Pavlovič ideálne priťukol rozbehnutému Jančimu a po jeho centri otvoril hlavou skóre Kollár. O päť minút neskôr sa o prudkú prihrávku do šestnástky pokúsil Jadroň. Lopta z jeho kopačky nabrala nečakaný smer a skončila za chrbtom neistého gólmana hostí Lé Gianga. Fomat v ďalšom priebehu pôsobil veľmi kompaktný dojmom a súperovi toho veľa nedovolili. Výnimkou bola len 19. min, keď Žilinčania predviedli výbornú kombinačnú akciu a Švikruha znížil.

Cez prestávku sa domáci klub poďakoval za odvedené služby dlhoročnej opore zadných radov Michalovi Bízikovi a mohlo začať druhé dejstvo.

To otvorila tutovka Hrbeka, ale Pronaj ju kvalitným zákrokom zneškodnil. V 53. min sa opäť predviedol Pronaj, keď si vyškriabal prudký center protivníka, ktorý pred ním ešte nepríjemne tečoval Jadroň. Hostia pokračovali v aktívnej hre a v 59. min nastrelil Jasenovský tyč. Následne Pronaj výborne zasiahol pri hlavičke Paura. Postupne však Martinčania otupili ofenzívne snaženie žilinskej rezervy a vyrovnali hru. V záverečných fázach stretnutia už s prehľadom kontrolovali svoj náskok a po víťazstve v Moldave zdolali aj ďalšieho silného súpera.

Góly: 2. Kollár a 7. Jadroň, resp. 19. Švikruha. Rozhodcovia: Jánoš – Čajka, Hrmo. ŽK: 1:2. Diváci: 250. FOMAT MARTIN: Pronaj – Janči, Romančík, Peter Koleno, Jadroň – Hanek – Pavlovič (46. Ďungel), Thomka, Matej Facuna (54. Garaj) – Kollár (75. Kubica), Gábor. Tréner: Peter Kurek. ŽILINA B: Lé Giang – Repáň, Perexta, Ďuratný, J. Lončík - Švikruha, Tlacháč (74. Zuziak), Jasenovský – Paur - Hrbek. Tréner: Vladimír Veselý.

Peter Kurek, tréner Martina: - Mužstvo výborne zvládlo vstup do stretnutia, čo sa podpísalo pod ďalší priebeh zápasu. Najmä v úvode druhého polčasu sme však prenechali iniciatívu súperovi. Chalani v týchto fázach zle vykrývali priestor, v osobných súbojoch pôsobili alibisticky a Žilina mala viacero možností zlomiť vývoj súboja na svoju stranu. Postupne sa ale náš výkon zlepšil a v závere sme už cenné víťazstvo ustrážili.

Ostatné výsledky 17. kola: Vranov –Lipany 1:0, Námestovo – Moldava 0:2, Poprad – Humenné 2:0, Ružiná – Prešov B 3:1, Dolný Kubín – Bardejovská Nová Ves 2:1, Kremnička – Košice B 1:1, Trebišov – Lokomotíva Košice 0:3.

16. Lipany 17 4 3 10 17:28 15

V nedeľu sa Fomat predstaví na ihrisku Prešova B.

V Martine vládnu Jakubovia i Michaely, no narodil sa i Tiberius či Hayley

​​​​​​​V meste Martin sa vlani narodilo najviac Jakubov, Petrov či Michael a Lucií. Novorodenci však sem-tam dostávali aj menej tradičné mená.

Nové voľby budú aj v Turci

V marci sa bude voliť v štyroch turčianskych obciach.

I. ST. NICOLAUS LIGA

Gólová prestrelka očami trénerov + FOTO

V zápase Martin – Trnava jednoznačne vyhrali ofenzívy nad defenzívami, a tak mohli diváci vidieť pätnásť gólov.

Náčelník horskej služby: Ľudia veľakrát riskujú zbytočne

Časť turistov lavínové nebezpečenstvo neberie vážne a do hôr sa vyberie aj napriek tomu, že to môže byť nebezpečné. V rozhovore pre MY Turčianske noviny to tvrdí Juraj Ondruš, náčelník Horskej záchrannej služby Malá Fatra.