Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky
TIPOS III. LIGA – SKUPINA VÝCHOD

Za pár minút bolo vymaľované

Fomat rozhodol o svojom víťazstve nad Žilinou B v úvode stretnutia. Za sedem minút viedol 2:0 a na tento raketový nástup dokázal súper odpovedať len jedným presným zásahom.

Fomat Martin – Žilina B 2:1 (2:1)

ŽABOKREKY. Martinčania mali v zápase proti žilinskej rezerve fantastický úvod. Už v 2. min Pavlovič ideálne priťukol rozbehnutému Jančimu a po jeho centri otvoril hlavou skóre Kollár. O päť minút neskôr sa o prudkú prihrávku do šestnástky pokúsil Jadroň. Lopta z jeho kopačky nabrala nečakaný smer a skončila za chrbtom neistého gólmana hostí Lé Gianga. Fomat v ďalšom priebehu pôsobil veľmi kompaktný dojmom a súperovi toho veľa nedovolili. Výnimkou bola len 19. min, keď Žilinčania predviedli výbornú kombinačnú akciu a Švikruha znížil.

Cez prestávku sa domáci klub poďakoval za odvedené služby dlhoročnej opore zadných radov Michalovi Bízikovi a mohlo začať druhé dejstvo.

To otvorila tutovka Hrbeka, ale Pronaj ju kvalitným zákrokom zneškodnil. V 53. min sa opäť predviedol Pronaj, keď si vyškriabal prudký center protivníka, ktorý pred ním ešte nepríjemne tečoval Jadroň. Hostia pokračovali v aktívnej hre a v 59. min nastrelil Jasenovský tyč. Následne Pronaj výborne zasiahol pri hlavičke Paura. Postupne však Martinčania otupili ofenzívne snaženie žilinskej rezervy a vyrovnali hru. V záverečných fázach stretnutia už s prehľadom kontrolovali svoj náskok a po víťazstve v Moldave zdolali aj ďalšieho silného súpera.

Góly: 2. Kollár a 7. Jadroň, resp. 19. Švikruha. Rozhodcovia: Jánoš – Čajka, Hrmo. ŽK: 1:2. Diváci: 250. FOMAT MARTIN: Pronaj – Janči, Romančík, Peter Koleno, Jadroň – Hanek – Pavlovič (46. Ďungel), Thomka, Matej Facuna (54. Garaj) – Kollár (75. Kubica), Gábor. Tréner: Peter Kurek. ŽILINA B: Lé Giang – Repáň, Perexta, Ďuratný, J. Lončík - Švikruha, Tlacháč (74. Zuziak), Jasenovský – Paur - Hrbek. Tréner: Vladimír Veselý.

Peter Kurek, tréner Martina: - Mužstvo výborne zvládlo vstup do stretnutia, čo sa podpísalo pod ďalší priebeh zápasu. Najmä v úvode druhého polčasu sme však prenechali iniciatívu súperovi. Chalani v týchto fázach zle vykrývali priestor, v osobných súbojoch pôsobili alibisticky a Žilina mala viacero možností zlomiť vývoj súboja na svoju stranu. Postupne sa ale náš výkon zlepšil a v závere sme už cenné víťazstvo ustrážili.

Ostatné výsledky 17. kola: Vranov –Lipany 1:0, Námestovo – Moldava 0:2, Poprad – Humenné 2:0, Ružiná – Prešov B 3:1, Dolný Kubín – Bardejovská Nová Ves 2:1, Kremnička – Košice B 1:1, Trebišov – Lokomotíva Košice 0:3.

1. Dolný Kubín 17 11 3 3 29:17 36

2. Moldava 17 10 4 3 35:18 34

3. Ružiná 16 8 5 3 41:26 29

4. Žilina B 16 9 2 5 31:19 29

5. Lok. Košice 17 8 4 5 25:18 28

6. Martin 17 7 4 6 27:20 25

7. Poprad 17 7 3 7 29:24 24

8. Trebišov 17 8 0 9 19:28 24