Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Víkend Turčanov: veľa šancí, málo gólov, žiadne body

Extraligisti z Turca mali aj na súperových ihriskách viac z hry ako ich súperi, no Martin i Vrútky doplatili na nepremieňanie šancí.

Skalica – Imperial Vitamins Martin 3:2 (1:0, 1:2, 0:0)

SKALICA. Hostia začali opatrne, zamerali sa vykrytie stredného pásma a rýchle brejky. Postupne, aj zásluhou presiloviek však Turčania prebrali iniciatívu, avšak strelecky sa opäť trápili. Záhoráci tak poľahky prežili najhoršie a potom Martinusíkom udreli.

V druhej časti vyrovnal Zetík, ktorý spoza brány prekabátil domáceho brankára. Gól hostí povzbudil, mali viac z hry i šancí, ale boli to Skaličania, ktorí išli do vedenia, keď sa v 26. min z bránkového priestoru presadil Patina. Turčania ešte do prestávky znovu vyrovnali, v 29. min sa po strele nad lapačku tešil Michnáč.

V záverečnom dejstve chceli zverenci trénerov Ďurisa i Nauša strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Príležitosti na to mali dosť, ale brankár Skalice už nekapituloval. O troch bodoch pre Záhorákov napokon rozhodol Martinusík.

„Hráčov sme upozorňovali na jeho kvality, mali si ho viac všímať, no aj tak nám dal dva góly. Prehra nás mrzí, lebo chalani mali na to, aby dosiahli viac. Žiaľ, nefunguje nám koncovka. Šancí aj teraz bolo veľa, ale chýbal nám v nich pokoj, rozvaha i pohotovosť. Buď sme boli príliš zbrklí alebo váhaví,“ povedal Aurel Nauš, tréner hostí.

Góly: Martinusík 2 a Patinka, resp. Zetík a Michnáč. MARTIN: Bohdaň – Zuzin, Fedor, Fodrek, Zezula, Grill, Borsík – Wagner, Kollár, Silvester – Ďurkovič, M. Ruttkay, Michnáč – Zetík, Tomka, Lang.

Petržalka – HBK Kométa Vrútky 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

PETRŽALKA. V súboji tabuľkových susedov zaspali hostia úvod a už po 78 sekundách dvakrát inkasovali. Kométa sa však postupne prebrala a najprv Pastorek znížil a S. Javorka tesne pred koncom prvej tretiny vyrovnal.

Pre konečný výsledok sa ako dôležité ukázalo druhé dejstvo. Hostia v ňom boli lepší, dvakrát nastrelili hornú žŕdku, ale gól nedali. Naopak, domáci v priebehu necelej minúty dvakrát trafili do čierneho. Najprv sa dorážkou presadil Takáč a potom v presilovke piatich na troch i Varga.

Na začiatku tretej tretiny vykresal hosťom iskierku nádeje pohotovým zakončením Pastorek. Kométa potom zatlačila domácich, vyrovnanie občas doslova viselo na vlásku, ale gól už nedala. Hostia to skúšali aj hrou bez brankára, avšak počas nej 20 sekúnd pred koncom definitívne strelou do opustenej brány rozhodol Božík.

Góly: 0:38 Kovalík, 1:18 Mikolášek, 22:41 Takáč, 23:28 Varga a 44:40 Božík, resp. 3:58 Pastorek, 14:03 S. Javorka a 31:03 Pastorek. VRÚTKY: Jurošek - Šlachtič, S. Javorka, Pastorek, Holbus, Šišmič - Ruttkay, Kerdík, Hlaváč, Kolčák, Okuliar, Holko, B. Javorka.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska