Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej
HÁDZANÁ, II. LIGA ŽIEN

Slávia si dala pozor, s posledným vyhrala

Martinčanky o svojom jasnom víťazstve v predohrávke 14. kola rozhodli už v prvom polčase.

Slávia Medik Martin - Topoľníky 28:20 (19:11)

MARTIN. Stretnutie s posledným tímom tabuľky bolo vyrovnané prvých päť minút, no od stavu 3:2 medičky našli fazónu z predchádzajúceho duelu a rozohrali niekoľko pestrých kombinácií, ktoré dokázali aj gólovo zakončiť.
Náskok domácich utešene narastal a v 29. min domáce hráčky už vyhrávali o deväť gólov - 19:10.
V druhom dejstve sa zo strany domácich hráčok očakávala exibícia, ale nič také sa nedialo. Slávii sa prestalo dariť v útoku, pod čo sa podpísala predovšetkým zlá rozohrávka i nepresná kombinácia. Topoľníky to využili a z rýchlych kontier viackrát súperky zaskočili. Duel sa tak stal nečakane vyrovnaným. Ešteže Martinčankách fungovala defenzíva, k čomu výrazne prispel výkon brankárky Beluskej s obdivuhodnou 60-percentnou úspešnosťou zákrokov. Aj preto sa nakoniec žiadna dráma nekonala, domáce hráčky si osemgólové vedenie postrážili.

Marián Bednár, vedúci družstva: - Dievčatá si za prvý polčas zaslúžia pochvalu. Darilo sa im strelecky, vďaka čomu si vypracovali rozhodujúci náskok. Po obrátke zas dominovali v defenzíve, v ktorej často takticky prerušovali útoky súperiek. Škoda však väčšieho množstva technických chýb, dojem z hry by bol ešte o niečo lepší.

5. Mestská polícia má viac slúžiť záujmom občanov
  6. Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára! 4 976

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Komunálne voľby: Kompletný zoznam kandidátov

V MY Turčianske noviny nájdete kompletný zoznam kandidátov na primátorov a starostov miest a obcí a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev.

Mestá pracujú na pláne dopravnej obslužnosti

Martin a Vrútky pracujú na spoločnom dokumente dopravnej obslužnosti oboch miest.

Oslavy zrušia poradenstvo

Tí Martinčania, ktorí plánujú využiť bezplatné právne poradenstvo v posledný októbrový deň, musia zmeniť plány.

Na zdravie s destilátmi z Turca

Turčania vedia páliť destiláty. Znova to potvrdila medzinárodná súťaž o Zlatý destilát Dunaja 2018.