Štvrtok, 6. august, 2020 | Meniny má JozefinaKrížovkyKrížovky
III. LIGA - VÝCHOD

Fomatu úloha papierového favorita nesedela

Martin si víťazstvo proti poslednému celku tabuľky nevybojoval. V zápase najskôr prehrával, a aj keď sa mu priebeh podarilo otočiť, nakoniec sa v Žabokrekoch body delili.

Fomat Martin - Bard. N. Ves 2:2 (0:0)

ŽABOKREKY. Fomat sa musel v zápase zaobísť bez zraneného Michala Haneka. Od začiatku stretnutia síce mali jeho hráči územnú prevahu, no do šancí sa dostávali veľmi ťažko. Najväčšiu príležitosť prvého dejstva si domáci vypracovali v 12. min. Po dobrej kombinácii sa lopta dostala k Thomkovi, ktorého strelu z hranice šestnástky zastavilo brvno. Následne sa o dorážku pokúšal Gábor, ale jeho hlavička tesne minula cieľ. Potom sa Martinčania dlhé minúty márne pokúšali prekonať pevnú defenzívu protivníka. Do-brú možnosť mali ešte v 40. min po rohovom kope Thomku, no Peter Koleno z ostrého uhla priestor medzi tromi žrďami netrafil.
Počas polčasovej prestávky sa domáci klub poďakoval za cenné služby kanonierovi Vladimírovi Škutovi, ktorý v súčasnosti už oblieka dres Oravského Veselého.
V 49. min Ďungel pekne potiahol akciu po ľavej strane, žiaľ, jeho prihrávka smerovala na päty nabiehajúceho Gábora. V 55. min tak z ničoho nič udreli hostia. Za obranu si na časovaný pas od spoluhráča nabehol Šoltýs a samostatný únik premenil na otvárací gól. O tri minúty neskôr vyšla podobná akcia aj Fomatu a Gábor vyrovnal. V 65. min otestoval pozornosť Chalupku kvalitným zakončením autor prvého gólu Šoltýs. Vzápätí posadil Garaj ideálny center na hlavu Gábora a ten poslal svoj tím do vedenia. V 72. min však slabý dôraz martinskej defenzívy využil Bajus a po jeho presnom zásahu bolo zas všetko otvorené. V záverečnej fáze stretnutia východniari dobre bránili a vďaka bojovnému výkonu si strážili nerozhodný výsledok. V nadstavenom čase ešte mohol patovú situáciu rozseknúť domáci Kubica, ale Garajov prudký center do siete neusmernil.
Góly: 58. a 68. Gábor, resp. 55. Šoltís a 73. Bajus. Rozhodcovia: Čmiko – Martiš, Vician. ŽK: 1:2. Diváci: 370.
FOMAT MARTIN: Chalupka – Janči, Romančík, Peter Koleno, Burger – Jadroň – Ďanovský (33. Garaj), Thomka (57. Matej Facuna), Ďungel – Kollár (51. Kubica), Gábor. Tréner: Peter Kurek. BARDEJOVSKÁ NOVÁ VES: Kačmár – Macečko, Jaš, Liček, Šott – Šoltýs, Virgala (45. Hlad), Luščák, Knap – Stachura, Bajus (89. Jendroľ). Tréner: Marián Fábian.

Peter Kurek, tréner Martina: - Mužstvo pokračovalo v nevýraznom výkone z predchádzajúceho zápasu v Prešove. Vieme, že nám chýba kreatívny hráč, ktorý by si dokázal poradiť s prehustenou defenzívou súpera a niečo vymyslieť. Dnes to bolo na ihrisku viditeľné. Ďalším negatívom je, že aj keď zvrátime priebeh stretnutia vo svoj prospech, nedokážeme z tejto psychickej výhody nič vyťažiť. Naopak, protivníkovi zadarmo ponúkneme šancu vrátiť sa do duelu. Určite nám chýbal aj zranený Hanek, ktorý by mal absentovať asi dva týždne. Na takéto veci sa však vyhovárať nemôžeme.

Ostatné výsledky 19. kola: Poprad – Trebišov 4:0, Ružiná – Košice B 1:1, Moldava – Lipany 7:1, Vranov – Žilina B 0:3, Námestovo – Prešov B 1:0, Dolný Kubín – Humenné 0:1, Kremnička – Lokomotíva Košice 2:0.

1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  2. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  1. Spojení navždy
  2. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
  3. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
  4. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  5. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?

Turisti z Turca vyšli Chodníkom Jána Vaňa

Mladý chlapec bol zastrelený fašistami v októbri v lokalite Kýšky pod Suchým vrchom.

Naši uspeli na slovenskom šampionáte, chcú zabodovať aj v Európe

Na šampionáte v malom futbale turčianske celky prepisovali históriu.

Nefalšovaná radosť hráčov Citronu.

Martinčania dlhujú mestu najviac za smeti

Radnica vymáha pohľadávky za minulý rok až vo výške viac ako dvoch miliónov eur.

Malý futbal: Šláger jesene sa skončil remízou

V novom ročníku bude mať sezóna malého futbalu len jesennú časť. Tímy odohrajú zápasy každý s každým a potom súťaže skončia.

Zápas Bambariaci - Zel sa skončil remízou.