Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário
III. LIGA - VÝCHOD

Kurekovci vyšibali tri veľkonočné body

Martin síce v Košiciach vyhral, no jeho cesta za tromi bodmi bola náročná. Aby ich získal, musel najprv Pronaj zneškodniť penaltu a potom bolo treba ustáť dlhé oslabenie.

Lok. Košice - Fomat Martin 0:1 (0:1)

KOŠICE. Fomat nastúpil bez dištancovaného Romančíka, no na jeho poste predviedol veľmi kvalitný výkon uzdravený Hanek.
Po opatrnom úvode stretnutia Gábor vysunul Ďungela, ale ten vo vyloženej šanci trafil len nohy súperovho brankára. V 19. min si na Garajov roh výborne nabehol Gábor a fantasticky zvládnutou hlavičkou otvoril skóre. O päť minút neskôr trafila lopta do hrude Pe-tra Kolena a rozhodca na prekvapenie hosťujúceho tábora odpískal pokutový kop. Pronaj sa však ukázal ako správny kapitán, Jurkovi penaltu bravúrne chytil a poradil si i s následnou dorážkou. V 43. min ešte z výhodnej pozície tesne minul pravú tyč kanonier Jurko.
Sedem minút po prestávke po prísnej druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy Janči a východniari začali hrať dlhú presilovku. Fomat musel preskupiť svoje rady a v ďal- ších minútach sa sústredil predovšetkým na pozornú defenzívu. Košičania si síce vytvorili tlak, no obrana na čele s pozorným Pronajom a stopárskou dvojicou Hanek - Peter Koleno fungovala výborne. Najväčšiu šancu na vyrovnanie si domáci vytvorili v 71. min, Pronaj ju však Kolekovi dobrým vybehnutím zneškodnil. Na druhej strane mohol definitívne o všetkom rozhodnúť Ďungel, ale po tom, ako sa predral cez dvoch brániacich hráčov, tesne minul bránu. V závere už Fomat napriek oslabeniu kontroloval tesné vedenie a na horúcej pôde Lokomotívy získal cenné tri body.
Gól: 19. Gábor. Rozhodcovia: Perašín – Hrdlička, Budáč. ŽK: 0:4. ČK: 0:1. Diváci: 150 .
LOKOMOTÍVA KOŠICE: Ferenc – Kavka, Jurko, Kokočák, Kolek, Komjatý (79. Kinský), Hloušek, Cuprišin, Radojičič, Šemrák, Rentko. Tréner: Jaroslav Galko.
FOMAT MARTIN: Pronaj – Janči, Hanek, Peter Koleno, Jadroň – Ižip, Thomka – Matej Facuna (60. Marek Facuna), Garaj, Ďungel – Gábor (65. Kollár – 90. Kubica) Tréner: Peter Kurek.

Peter Kurek, tréner Martina: - Bolo veľmi dôležité, že sa nám podarilo streliť prvý gól a následne Pronaj výborným zákrokom zneškodnil domácim penaltu. Tieto situácie nám zvýšili sebavedomie, naopak, domáci viditeľne znervózneli. Na začiatku druhého polčasu však prišlo vylúčenie Jančiho a my sme sa potom už museli zamerať predovšetkým na obrannú činnosť. Chalani sa v týchto fázach duelu prekonávali v bojovnosti, nešetrili pohybom a výbornému Pronajovi v bráne pomohli udržať čisté konto. Vzhľadom na všetky okolnosti a vývoj duelu si mužstvo tri body zaslúžilo.

Ostatné výsledky 22. kola III. ligy - východ:
Prešov B - Žilina B 0:0, Lipany – Kremnička 1:0, Poprad – Dolný Kubín 1:0, Humenné – Námestovo 1:1, Trebišov – Ružiná 1:4, Košice B – Vranov 6:0, Bardejovská Nové Ves – Moldava 2:2.

1. Ružiná 22 12 7 3 57:31 43
2. Žilina B 22 13 3 6 42:23 42
3. D. Kubín 22 13 3 6 31:21 42
4. Moldava 22 11 6 5 44:25 39
5. Poprad 22 10 4 8 35:25 34
6. Košice B 22 9 5 8 37:27 32
7. Martin 22 9 5 8 32:27 32
8. Humenné 22 9 5 8 27:41 32