Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
II. QUICK TRIEDA

Necpalom odpočítali body

Futbalistom Koštian sa do tretice konečne podarilo vyhrať, aj keď vo Valči začali katastrofálne. V súboji dvoch posledných tímov tabuľky sa pod Drienkom zrodila remíza.

Košťanci ani svoje tretie jarné vystúpenie nezačali dobre a už v 7. min prehrávali vo Valči dvojgólovým rozdielom. Potom ešte mohol rozhodca v prospech domácich odpískať penaltu, no jeho píšťalka zostala nemá. Hostí vrátil do stretnutia v 31. min Kionka, keď využil zaváhanie súperovej defenzívy a znížil. Hneď na začiatku druhého polčasu líder tabuľky vyrovnal a získal prevahu, ktorú následne korunoval ďalšími tromi presnými zásahmi.
Skóre zaujímavého merania síl medzi Trebostovom a Slovenským Pravnom otvoril v 36. min A. Lukášik, keď bezpečne premenil pokutový kop. Sympaticky bojujúci hostia však nezložili zbrane a snažili sa favorita zaskočiť. Domácich tak definitívne upokojil ažv 68. min Marguš, ktorý sa presadil v šestnástke a strelou popod padajúceho gólmana upravil na konečných 2:0.
Súboj Necpaly – Horná Štubňa bol v prvom dejstve vyrovnaný a priebežný remízový výsledok 1:1 zodpovedal dianiu na ihrisku. Po prestávke však domáci prepli na vyššie obrátky a svoju prevahu dokázali korunovať aj gólmi. Okrem troch presných zásahov ešte zahodili ďalšie šance, a tak sa nakoniec zaslúžene tešili z jednoznačného víťazstva 4:1.
O víťazstve Skleného nad Slovanmi 4:0 rozhodla najmä výborná efektivita domácich a slabá agresivita hostí v ofenzíve. Domáci si už v pred prestávkou vybudovali dvojgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte ďalšími dvomi ranami do čierneho navŕšili. O najkrajšiu situáciu stretnutia sa postaral v 69. min J. Masaryk, ktorý nádhernou strelou z diaľky spečatil výhru Skleného.
V prvom polčase boli pod Drienkom aktívnejší Podhradčania. Z viacerých šancí však premenili len jednu, keď v 30. min Hradil strelou z hranice šestnástky vymietol pravý horný roh brány súpera. Potom sa hosťom darilo kontrolovať priebeh stretnutia až do 70. min. Počas nej Mošovčania nebezpečne zacentrovali do šestnástky protivníka a Kučera i s prispením šťastia vyrovnal. V závere ešte mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no trafili len žrď.

Výsledky 14. kola: Valča – Košťany 2:5 (2:1) – 4. Válek a 7. Červeň, resp. 31. Kionka, 50. Kopiš a 87. Kopiš a 77. a 80. Kotleba, Trebostovo – Slovenské Pravno 2:0 (1:0) – 36. A. Lukášik (pok. kop) a 68. Marguš, Necpaly – Horná Štubňa 4:1 (1:1) – 20. a 48. Ďanovský, 57. J. Keveš a 85. R. Hanzel, resp. 41. Barčiak, Sklené – Slovany 4:0 (2:0) - 19. M. Masaryk, 36. a 69. J. Masaryk a 48. T. Ďurdík, Mošovce B – Podhradie 1:1 (0:1) – 70. Kučera, resp. 30. Hradil, Turček – Turčianske Teplice – odložené na 8. mája.

Výsledok 12. kola: Necpaly - Slovenské Pravno 0:3 – domáci síce duel vyhrali 1:0, no výsledok dosiahnutý na ihrisku bol dodatočne kontumovaný v prospech Slovenského Pravna pre neoprávnený štart hráča Necpál.

12. Podhradie 14 2 3 9 17:27 9

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
  1. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  4. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  5. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  6. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  7. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

V Martine otvorili karanténnu stanicu pre choré či nechcené zvieratá

​​​​​​​Agrorezort otvoril druhú karanténnu stanicu, ktorá poskytne dočasnú starostlivosť o túlavé či týrané zvieratá. Je schopná umiestniť napríklad hovädzí dobytok, kone, ovce, kozy, psy, mačky, exotické vtáctvo.

Pred popravou požiadal Ondrej z Krpelian kamaráta o nevšedný sľub

​​​​​​​Pravnuk jedného zo zastrelených vojakov vzbury v Kragujevaci je krpeliansky starosta. Ako jediný z nájdených potomkov 44 popravených Slovákov išiel dokonca do Srbska na pripomenutie stého výročia tejto tragédie.

II. TRIEDA

Turany síce v poslednom kole zabrali, no bolo už neskoro

Postupujúce Košťany sa s druhou triedou rozlúčili víťazstvom na nulu. Za nimi skončil na druhom mieste čierny kôň súťaže zo Slovian. Posledná priečka patrí Podhradiu.