Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína
III. LIGA - VÝCHOD

Nebojácny výkon priniesol tri body

Futbalisti Trebišova si nevedeli poradiť najmä s vysokým napádaním martinského tímu. Práve aktívna hra na polovici protivníka bola základom dvojgolóvého víťazstva Fomatu.

Fomat Martin – Trebišov 2:0 (1:0)

ŽABOKREKY. Martinčania chceli potvrdiť tri body získané v predchádzajúcom kole na pôde Lokomotívy Košice a začali výborne. V úvodnej minúte našiel Garaj pred bránou voľného Ďungela a ten bez problémov otvoril skóre. Domáci sa snažili atakovať protivníka už na jeho polovici a s ich vysokým presingom mal Trebišov viditeľné problémy. V 8. min po zisku lopty dobre zakombinovali Garaj s Ďungelom, no tentoraz ich spolupráca gólové ovocie nepriniesla. Potom opäť v hĺbke poľa zabojoval Ďungel, sľubnú akciu však nedotiahol do úspešného konca. V 19. min obranca protivníka neskoro pristúpil k Ďungelovi a po jeho kvalitnom centri nebezpečne hlavičkoval Matej Facuna. Následne založil rýchlu akciu Ižip, ktorý po krídle vysunul Mateja Facunu. Šikovný krídelník jasličkami oklamal protihráča, no po jeho prihrávke spálil čistú šancu Gábor. Hostia predviedli v prvom polčase jedinú nebezpečnú ofenzívni akciu. V 37. min ale prudký pas Kotľara preletel šestnáskou Fomatu bez povšimnutia jeho kolegov z útoku.

Tesne po prestávke po výbornej práci s prehľadom hrajúceho Haneka príliš dlho váhal so zakončením Garaj. O osem minút neskôr zviedol Matej Facuna víťazný súboj hlboko na polovici východniarov. Lopta sa dostala ku Gáborovi a ten prudkou strelou zvýšil na 2:0. Vzápätí sa martinský hrot po kolmom pase opäť dostal za chrbát defenzívy hostí, no samostatný nájazd nepremenil. V 65. min po ideálnom centri Garaja hlavička aktívneho Gábora tesne minula pravú tyč. Následne Kollár výborne preniesol hru na Ďungela a jeho pohotový volej roztlieskal divákov. V týchto fázach duelu pôsobila obrana Trebišova bezradným dojmom a po prihrávke Garaja zahodil tutovku Kollár. V závere zápasu ešte zverenci trénera Petra Kureka nedotiahli do konca viacero sľubne rozbehnutých akcií, napriek tomu však bez problémov dokráčali za zaslúženým víťazstvom.

Góly: 1. Ďungel a 57. Gábor. Rozhodcovia: Čiernik – Vician, Martiš. ŽK: 1:1. Diváci: 350. FOMAT MARTIN: Pronaj –Jadroň, Romančík, Peter Koleno, Burger – Hanek, Ižip – Matej Facuna (60. Kollár), Garaj, Ďungel – Gábor (67. Kubica). Tréner: Peter Kurek. TREBIŠOV: Syvakivskyi – Sopko, Takáč, Tomko, Lukáč - Kotľar (84. Jarabek), Capko, Mižík, Levický - Glushkov, Mikalilov (72. Sopata) Tréner: Vladimír Rusnák.

Ostatné výsledky 23. kola: Vranov – Humenné 6:1, Námestovo – Lokomotíva Košice 1:1, Ružiná – Poprad 3:0, Prešov B – Lipany 3:0, Žilina B – Bardejovská Nová Ves 5:0, Dolný Kubín – Kremnička 1:0, Moldava – Košice B - odložené

16. Bard. N. Ves 23 5 3 15 22:49 18

Peter Kurek, tréner Martina: - Chalani dnes predviedli zodpovedný výkon a stretnutie zvládli i po taktickej stránke. Cez polčasovú prestávku sme ich ešte upozornili na niektoré nedostatky, pretože v prvom dejstve hrali v niektorých fázach zbytočne ustráchane. Som rád, že rady si zobrali k srdcu, dokázali svoj výkon vystupňovať a druhým gól definitívne naklonili misky váh na našu stranu. Mužstvo potvrdilo víťazstvo z vonku a takisto je pozitívne, že v treťom zápase po sebe neinkasovalo. Teraz musíme pracovať na tom, aby sme sa na pozitívnej vlne udržali čo najdlhšie.

9. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe?
  10. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME 2 259

Ľudia si zvykli na teplé zimy i v Turci, tak aj 30 centimetrov snehu sa zdá veľa

​​​​​​​V ostatných dňoch nás zima obdarovala výdatným snežením i v turčianskom regióne. Snehu je všade dosť, no stále nejde o extrém, i keď na takej Kľačianskej Magure ho už napadlo viac ako meter a pol.

V Martine platí pre sneh mimoriadna situácia na cestách

​​​​​​​Neustále sneženie sa podpísalo pod zlý stav vozoviek v Martine.

Ženu bez identity našli pri martinskom Tulipe

​​​​​​​Zmätenú ženu s podlomeným zdravím najskôr riešili policajti, potom záchranári.

Susede sa v Martine pomstila zemiakovým šalátom

​​​​​​​Dôchodkyňa z Martina nahlásila policajtom bizarnú výtržnosť, za ktorú môžu dlhodobo naštrbené susedské vzťahy.

STOLNÝ TENIS, EXTRALIGA

Vo Valči dostal šancu paralympionik z Japonska

Valčanom vstup do skupiny o záchranu nevyšiel. Z dvoch domácich zápasov vyťažili len remízu.