Kláštor lídra nepribrzdil, naháňačka pokračuje

Kláštorčania v súboji o prvé miesto Diviakom nepomohli, Černová si z Turca odviezla všetky body. Dynamo zvládlo povinnú jazdu so Zubrohlavou, Kľačany tromi gólmi ešte v prvom polčase otočili zápas s Bešeňovou. Naprázdno vonku vyšli Dražkovce, hoci Demänov

á bola zdolateľná.

Diviaky – Zubrohlava 4:0 (2:0)

Oravčania prišli na ihrisko favorita s defenzívnou taktikou, ale domáci v nej prvú trhlinu našli už v 10. min, keď po Kempného centri J. Koleno volejom pod brvno otvoril skóre.

Aj v ďalšom priebehu Turčania diktovali tempo hry a dostávali sa do šancí. V 27. min hlavičkoval v dobrej pozícií Móric, no Helebrandt nemal problémy. Viac starostí mu narobila Privitzerova strela, ktorú musel vytláčať nad brvno.

Gólovú poistku pridalo Dynamo v 41. min, po priamom kope Horváth loptu hlavičkou iba jemne podvihol, ale stačilo to na to, aby skončila v sieti.

Aj v druhom polčase mali zverenci trénera Kovalčíka zápas pod kontrolou a ďalšími dvomi presnými zásahmi si ešte vylepšili skóre. V 80. min po rýchlom brejku a zakončení J. Kolena zvládol dorážku Hríbik. V samom závere stretnutia si v Diviakoch po peknej kombinačnej akcii otvoril gólový účet aj M. Chovanec.

Góly: 10. J. Koleno, 41. Horváth, 80. Hríbik a 87. M. Chovanec. DIVIAKY: Topor – Lettrich (82. Petrovič), R. Ursíny, M. Chovanec – J. Koleno, Horváth, Kempný, Domin, Móric – Hríbik, Privitzer (64. Klein).

Turč. Kľačany/MT B – Bešeňová 3:1 (3:1)

Liptáci začali nebojácne a od začiatku mali herne navrch. Ich aktivitu, lepší pohyb a najmä priamočiary prechod do útoku gólovo v 17. min po Vyšného akcii zvýraznil zblízka Baran. Aj potom boli hostia nebezpeční, no už sa nepresadili.

V 30. min Turčanov do zápasu vrátil dlhý výkop brankára Harmana. Lopta si v šestnástke našla útočníka Nosáka a ten bez váhania pohotovo vyrovnal. Už o dve minúty domáci zahrávali rohový kop a po sérii hlavičiek sa presne trafil obranca Liháň. Zverenci trénera dokonalý obrat zavŕšili v 45. min, keď Bukovčan prihrávkou za obranu poslal do šance Nosáka a ten sa sám zoči-voči brankárovi nemýlil.

V úvode druhého polčasu mal gól na kopačke Kollár. Domáci útočník síce dokázal úspešne obísť brankára, no následne už bránu netrafil. Potom prevzali taktovku stretnutia do svojich rúk hostia, mali územnú prevahu, no na dobre organizovanú obranu Kľačancov, ktorú po zranení Botoša úspešne dirigoval Bukovčan, recept nenašli. V závere mohol ešte výsledok prikrášliť Jahodník, no po jeho zakončení stihli Liptáci loptu z bránkovej čiary odkopnúť.

Góly: 30. a 45. Nosák a 32. Liháň, resp. 17. Baran. T. KĽAČANY/MT B: Harman – Rúrik, S. Gregor, M. Botoš (65. Jahodník), Liháň – Kello, Bačík, Bukovčan, Peržeľ – Nosák, Kollár.

Kláštor – Černová 1:3 (1:2)

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM. Líder súťaže perfektne zvládol úvod stretnutia a v 15. min vyhrával dvojgólovým rozdielom. Domáci zbytočne strácali lopty v nebezpečných priestoroch a boli za to potrestaní. Najprv po rýchlom brejku nedal umiesteným volejom Halahijovi šancu Dvorský, potom sa po ďalšej zbytočnej chybe Kláštorčanov presne k žrdi trafil aj J. Pindura.

Turčania sa zo šoku ale dokázali ešte v prvom dejstve prebrať a tesne pred odchodom do kabín znížili. Hlavičku J. Jeťka síce Vlčko stihol vyraziť, ale len pred M. Jeťka, ktorý dorážkou oživil nádeje svojho tímu na dobrý výsledok.

Druhý polčas začali domáci svižne a boli aj blízko k vyrovnaniu, no Kordovu hlavičku smerujúcu do brány stihli Liptáci v hodine dvanástej odvrátiť do bezpečia. O osude stretnutia sa definitívne rozhodlo v 70. min. Černákovu rozohrávku vystihol Milan a po jeho pohotovom zakončení bolo 1:3. Zápas mohol na konci ešte zdramatizovať L. Mravec, avšak hosťom po jeho strele pomohla spojnica tyče a brvna.

Góly: 45. M. Jeťko, resp. 11. Dvorský, 15. J. Pindura a 45. M. Jeťko. KLÁŠTOR: M. Halahija – Cabada, Chmúrny (70. Slivka), Lukášik – L. Mravec, J. Jeťko, Černák, Korda, Krutek – Ceizel (23. P. Smiček), M. Jeťko.

Demänová – Dražkovce 2:0 (0:0)

Domáci boli favoritmi, ale najmä v prvom polčase ostali dlžní svojej povesti a žiadnu šancu si nevytvorili. Hostia s jedným útočníkom na hrote boli nebezpečnejší. V 8. min po Čiljakovom priamom kope tancovala lopta v malom vápne, no skrumáž Liptáci vyriešili razantným odkopom.

Potom sa dlho na ihrisku nič nedialo, hra sa odvíjala medzi šestnástkami. Divákov z nudy prebrala až Jurčova strela, ktorý v 27. min len o pár centimetrov minul bránu, v 32. min si zas brankár Bačík odfúkol po Bruunovom pokuse smerujúcom pod brvno.

Po prestávke domáci výraznejšie pridali. Pomohol im k tomu aj vydarený vstup do druhého polčasu. V 51. min nechali hostia až priveľa času a priestoru Stankovianskému, ktorý prudkou strelou k bližšej tyči nedal Čubovi nárok zasiahnuť.

Liptáci mali potom aj ďalšie šance, jednu z nich po situácii zaváňajúcej ofsajdom využil opäť Stankovianský.

Turčanov, ktorí sa po zmene strán dostávali pred domácu bránu iba sporadicky, mohol v 78. min po rohovom kope vrátiť do zápasu Murček, no jeho hlavičku zastavilo brvno. To v samom závere stretnutia na druhej strane pomohlo aj Čubovi po Húskovej strele.

Góly: 51. a 66. Stankoviansky. DRAŽKOVCE: Čuba – Murček, Štefanides (61. Egrecký), Lukáč (67. Šípoš), Pisch – Jurč, Fekete (77. Nezdoba), Morten Bruun, Pleško, Haugvad – Čiljak.

Ostatné výsledky 23. kola: Likavka – Palúdzka 0:0, Vavrečka – Lisková 9:0, Bobrov – Dúbrava 2:1.

1 Máj Ružomberok - Černová 23 15 6 2 54:23 51
2 ŠK Dynamo Diviaky 23 15 3 5 59:30 48
3 OŠK Likavka 23 13 3 7 42:27 42
4 MŠK Fomat Martin B 23 13 2 8 54:36 41
5 OŠK Bešeňová 23 11 4 8 45:32 37
6 ŠK Demänová 23 11 4 8 34:31 37
7 FC 34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka 23 10 4 9 42:44 34
8 FC TVS Kláštor pod Znievom 23 10 3 10 32:30 33