Lipovec zachraňoval remízu v hodine dvanástej

Dlho to vyzeralo, že výber TFZ porazí majstra Turca, no Lipovčania na konci duelu zabrali a za deväť minút zmazali dvojgólové manko z prvého polčasu.

Lipovec – Výber TFZ 2:2 (0:2)

LIPOVEC. Ako hráči sľúbili, tak sa aj stalo. Hoci sa po stretnutí podával guľáš, tak samotný duel mal oveľa vážnejší charakter. Oproti predchádzajúcim duelom z minulých rokov sa hralo podstatne dôraznejšie, občas sa aj iskrilo, išlo sa takmer na doraz.

Najmä domáci hráči sa chceli ukázať v čo najlepšom svetle, čo sa im ale prvý polčas nedarilo. Prvú šancu mal síce nový majster Turca, v 4. min M. Hollý technickou strelou pohladil brvno, no potom už prevzal opraty zápolenia do svojich rúk výber Stanislava Petríka.

Jeho tím sa ujal vedenia v 10. min, keď jeden z najšikovnejších borcov na ihrisku – M. Vojvoda zakončením pod hornú tyčku nedal Hübnerovi šancu zasiahnuť. Brankár Lipovca sa potom zapotil aj pri strelách Koleníka a A. Žiláka. Nakoniec ale kanonier zo Sklabine preukázal svoje strelecké schopnosti, keď po Koleníkovej prihrávke za obranu s ľahkosťou obišiel gólmana domácich a bezpečne do prázdnej brány skóroval.

Žilák v samom závere prvého polčasu mal na kopačke aj tretí gól výberu TFZ, no tentoraz Hübner svoj tím podržal.

„Z troch šancí som sa aspoň raz trafil. Ak by to bol majstrák, tak by som to riešil razantnejšie. Naši tréneri poskladali kvalitný tím, rád som si v tejto spoločnosti zahral. Trochu mi však chýbal spoluhráč zo Sklabine Noro Tuchlík, ten by si podľa mňa nomináciu tiež zaslúžil.

Na druhý polčas nastúpili zverenci trénera Stanislava Kellera s odhodlaním ešte s výsledkom niečo urobiť a potešiť tak svojich priaznivcov. Dlho sa zdalo, že výber TFZ víťazstvo udrží, ale nakoniec sa domáci v poslednej desaťminútovke predsa len dočkali.

V 80. min najprv po chybe hostí strelou k žrdi znížil Korda, potom v 89. min, keď brankár Lettrich neudržal loptu po priamom Fintu, vyrovnal dorážkou P. Vlček.

„Už sme to asi mali udržať,“ povedal po zápase Mošovčan M. Petrovič st., ktorý za stavu 2:0 spálil tutovku. O chvíľu na to jeho mužstvo inkasovalo.

„Už mi to chalani dali zožrať a zrejme si to ešte pár dní budú vychutnávať. Vo výbere regiónu som hral prvý raz a vážim si to. Takéto akcie majú zmysel, hádam si aj ľudia prišli na svoje.“

Lipovčanom dlho nešla karta, preto nakoniec remízu brali.

„Prvý polčas nám nevyšiel, hoci treba uznať aj kvality súpera, ktorý nám toho veľa nedovolil. Za druhé dejstvo sme si ale remízu zaslúžili, hoci pri šanciach protivníka stálo na našej strane aj šťastie,“ hodnotil stretnutie Lipovčan Ľuboš Ertl.

Góly: 80. Korda a 89. P. Vlček, resp. 10. M. Vojvoda a 26. Žilák. LIPOVEC: Hübner – Rybárik (46. V. Gorgosz), Kúdelka, Kosinka (34. Janák), Koscelník (84. Šenšel) – Kijonka (64. P. Vlček), M. Hollý (60. Cenkner), Raček (46. D. Homola) – Korda (Pitka), Finta. VÝBER TFZ (prvý polčas): Plešo – Záborský, Magoč, Zigo, Gloss – Lúdik, M. Staňo, Koleník – S. Kalnický, Žilák, M. Vojvoda. VÝBER TFZ (druhý polčas): Lettrich – Lúdik, Magoč, Zigo (85. Gloss) – Petrovič, Adamec, Rakyta, Bízik, Koleník – M. Vojvoda (85. S. Kalnický), Žilák (62. M. Staňo).