Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
III. LIGA - STRED

V Bytči sa porazili sami

V Bytči sa Martinu podarilo rýchlo otvorili skóre, no potom viackrát jeho hráči zlyhali v koncovke. Bojovný domáci celok to dokázal využiť a ešte pred prestávkou otočil priebeh stretnutia.

Bytča - Fomat Martin 2:1 (2:1)

BYTČA. Martinčania začali aktívne a už v 8. min sa dočkali gólovej odmeny. Akciu pekne potiahol Ižip. Jeho kvalitný center Hanek sklepol pred nabiehajúceho Ďungela a ten otvoril skóre. Potom v čistej šanci vychytal Ďungela brankár súpera Porubčan. Z následného rohu prudká hlavička Romančíka z bezprostrednej blízkosti o pár milimetrov minula ľavú tyč. V 15. min po dobrej robote Letrika zaváhal vo výbornej príležitosti Ďungel. O šesť minút neskôr podnikli domáci ojedinelú kontru a slabý dôraz futbalistov Fomatu vo vlastnej šestnástke potrestal presným zásahom Střalka. Hostia aj po vyrovnávajúcom presnom zásahu pokračovali v nátlakovej hre. V 24. min Porubčanský reflexívne vytlačil na roh hlavičku Romančíka z dvoch metrov. O dve minúty neskôr Ďungel vnikol až do šestnástky, no z výbornej pozície nenamieril presne. Tesne pred prestávkou rozhodca odpískal sporný faul pri rohovej zástavke a Bytča dostala výhodu priameho kopu. Loptu poslal do šestnástky Malík a tá nakoniec skončila v náručí Pronaja stojaceho na bránkovej čiare. Na prekvapenie všetkých však asistent rozhodcu signalizoval gól a na jeho pokyn ho hlavný arbiter nakoniec uznal.
Po zmene strán sa domáci sústredili predovšetkým na kúskovanie hry. Po každom kontakte zostávali ležať na zemi a následne diskutovali s rozhodcom. V ofenzíve boli absolútne bezzubí a na polovicu Martina sa prakticky už nepozreli. V 52. min lišiacku Romančíkovu strelu spoza stredového kruhu vytlačil Porubčan končekmi prstov nad brvno. Potom po prieniku striedajúceho Mareka Facunu neuspel v dobrej príležitosti Jadroň. V 79. min sa neujalo ani prízemné zakončenie Gábora, a tak turčiansky tím stratil v Bytči všetky body. Teraz čaká zverencov trénera Petra Kureka náročný týždeň, keď okrem víkendových ligových povinností, v stredu odohrajú pohárový duel na pôde Slovenských Ďarmôt.
Góly: 21. Střalka a 44. Malík, resp. 8. Ďungel. Rozhodcovia: Ondruš – Nemček, Gregorec ŽK: 3:2. Diváci: 200.
BYTČA: Porubčan – Kučavík, Škorík, Hedera (61. Šamaj), Ševčík (89. Šichman), Malík, Mráz, Šimček, Kendy, Mikula, Střalka (68. Lulák). Tréner: Branislav Friedl. MARTIN: Pronaj – Ižip, Romančík, Peter Koleno, Letrik – Jadroň, Hanek (46. Gábor) – Matej Facuna (58. Marek Facuna), Garaj (67. Ďanovský), Ďungel – Thomka. Tréner: Peter Kurek.

Peter Kurek, tréner Martina: - Do stretnutia sme vstúpili výborne. Ďungel otvoril skóre a náš tím diktoval tempo hry. Chalani však tesný náskok napriek viacerým tutovkám nedokázali poistiť a súper po rýchlom brejku vyrovnal. Potom domácim rozhodca zrejme uznal gól, ktorý nebol. Druhopolčasové dobýjanie brány Bytče zmenu skóre neprinieslo. Nášmu prejavu už v týchto minútach chýbala potrebná ľahkosť a najmä dôraz a presnosť vo finálnej fáze. Dnes sme sa jednoznačne porazili sami, pretože už po prvom polčase mohlo byť o všetkom rozhodnuté. Niektorí hráči si tiež musia uvedomiť, že hrať na pol plynu nestačí. Ich väčšiu technickú vyspelosť totiž súper rýchlo zmaže dôrazom a bojovnosťou.

Ostatné výsledky 2. kola: Rakytovce – Pohronie B 0:2, Námestovo – Krásno nad Kysucou 1:1, Teplička nad Váhom – Kremnička 3:0, Čadca – Brusno 1:1, Žarnovica – Lučenec 0:2, Nová Baňa – Kalinovo 0:0, Makov – Liptovský Hrádok 4:1.
1. Makov 2 2 0 0 9:1 6
2. Lučenec 2 2 0 0 6:0 6
3. Námestovo 2 1 1 0 5:2 4
4. Kalinovo 2 1 1 0 3:0 4
5. Nová Baňa 2 1 1 0 2:1 4
6. Martin 2 1 0 1 7:2 3
7. Teplička 1 1 0 0 3:0 3
8. Lipt. Hrádok 2 1 0 1 4:5 3