Sučany si samé podlomili konár

Príbovciam a prepustili tak prvé miesto Žabokrekom, ktoré rozprášili Dubové. Dva zápasy sa rozhodli až v posledných sekundách, úspešné zásahy z 90. min priniesli plné zisky Ďanovčanom a Malému Čepčínu.

V šlágri kola Sučany s dvomi vylúčenými hráčmi podľahli

Žabokreky – Dubové 5:1 (4:0)

Domáci všetko podstatné vybavili v prvom dejstve. Ideálne im vyšiel už vstup do stretnutia, keď po štandardnej situácii Kalnický hlavou posunul loptu na Gállika a ten sa v koncovke nemýlil. Slovan sa po rýchlom góle neuspokojil, hral naďalej aktívne a v 24. min sa znovu presne trafil Gállik. Potom streleckú štafetu prevzal S. Kalnický, ktorý na 3:0 zvyšoval po úspešnej dorážke. Skúsený kanonier napol sieť ešte raz, keď na jeho krížnu strelu gólman Bobrík nedočiahol. Dubovčania mohli nepríjemný stav skorigovať v závere, no Kútnik v dobrej pozícii pálil iba do tyče.

Druhé dejstvo sa prakticky už iba dohrávalo. V 55. min našiel S. Kalnický prihrávkou skúseného Deltona a ten strelil svoj premiérový gól v drese Žabokriek. Verešovci v samom závere napokon predsa len znížili, keď loptu z priameho kopu usmernil do siete Karas.

Góly: 2. a 24. Gállik, 28. a 37. S. Kalnický a 52. Delton, resp. 85. Karas. ŽABOKREKY: Hatara – I. Štefánik, S. Štefanides, Jesenský, Pravňan, Gállik, Delton, Kováčik (76. Majerčík), Maruniak (63. D. Kalnický), Fúčela, S. Kalnický (67. M. Štefanides). DUBOVÉ: Bobrík – Erteľ (80. Šefraník), Kútnik, Kubík (46. Jelenčík), D. Hrivnák, Daubner (46. Karas), Grusman, Rakyta, Páleš, Očkaj, J. Hrivnák.

Sučany – Príbovce 0:1 (0:1)

Tatran začal útočne, no jeho rozlet pribrzdil v 16. min faul Dérera na Pečita, po ktorom videl červenú kartu. Príbovčania v početnej výhode prebrali iniciatívu a rýchlo sa ujali vedenia. Ďubašák po strele Dynama neudržal loptu v rukách a hosťujúci Staňo ju pohotovo zasunul za jeho chrbát. Ďalšiu ranu schytal líder v 37. min, keď sa po nevhodnej diskusii s rozhodcom do kabín porúčal aj Nosek.

V druhom polčase sa zverenci trénera Makovníka aj s deviatimi hráčmi púšťali do útočenia a srdnato bojovali o lepší výsledok. V 50. min Vojvoda z päťky prekopol bránu, o desať minút neskôr sa po Zelienkovom pokuse vyznamenal brankár Krkoša. V 77. min ešte po Šibíkovom centri zaujala príležitosť Majerčíka, no keď sa neujala, bolo jasné, že jeťkovci domov naprázdno neodídu.

Gól: 20. Staňo. SUČANY: Ďubašák – Bránik, Dérer, Majerčík, Vajdel (46. Staňo), Šibík, Vojvoda, Ďugel (56. L. Margetín), Zelienka (78. Karcol), Nosek, Vaňo. PRÍBOVCE: Krkoša – Bízik, Svitač (80. Sopkuliak), Adamec, Mucha, Styk (76. Koželuha), Lach, Janík (59. Matúš), Staňo, Mazurák, Pečit.

Háj – Košťany 1:4 (0:2)

Na hornom Turci už v prvom polčase ovládli dianie na ihrisku hostia. V 14. min síce svoju prvú šancu ešte nevyužili, no po polhodine hry sa krížnou strelou z 30 m ideálne trafil Martinček. Košťany svoju pohodu zvýraznili do prestávky ešte raz, z diaľky napol sieť aj Krkoša.

Aj v druhom polčase hýrili zverenci trénera Karasyho aktivitou a v 55. min na 3:0 v ich prospech zvyšoval strelec Mucha. Hostia si s Hájčanmi robili, čo chcel, mali najmenej štyri čisté šance, no brankár Hrúz svoj tím podržal. Odvďačil sa mu za to Prchlík, ktorý v 75. min z 25 m znížil. Posledné slovo mal ale nováčik, v 88. min vyhral osobný súboj Mucha a povedľa brankára zblízka uzavrel skóre stretnutia.

Góly: 75. Prchlík, resp. 30. Martinček, 44. Krkoša a 51. a 88. Mucha. HÁJ: Hrúz – Pádej, Koleno, Petránek, Svitač (67. Ižip), Húšťa, Weis, Chovanec (46. Prchlík), Bakoš (46. Lejtrich), Kubatka, Brisuda. KOŠŤANY: Hjadlovský – Krkoša, Peter Kubík, Pavol Kubík, Kačica (68. Illés), Kopiš, Kotlár, Kutman, Martinček, Mucha, Berki.

Ďanová – Dražkovce 3:2 (1:1)

Na ťažkom teréne sa hral obojstranne kvalitný futbal. Už v 2. min po akcii Staníka nebezpečne vystrelil Rusnák. V 26. min najskôr Švábik svoju šancu nepremenil, ale už o dve minúty po centri Doboša nezaváhal Lehotzký a domáci viedli. Keď potom ďalšie dve príležitosti nevyužil Švábik, prišiel trest. V 44. min nastrelenú loptu brankár Ďanovský vyrazil iba pred Pischa, ktorý ju pohotovo poslal za jeho chrbát.

Druhý polčas začali lepšie Dražkovčania, boli aktívnejší a v 59. min otočili zápas vo svoj prospech gólom Rapana. Ďanovčania sa nevzdávali a v 67. min po faule v šestnástke na Rusnáka premenil pokutový kop Doboš. Keď už sa zdalo, že sa súperi rozídu s remízou, prišlo nečakané rozuzlenie od striedajúcich hráčov. V 90. min Matúš našiel dobre postaveného Boďu, ktorý svoju tutovku pretavil na víťazný a trojbodový zásah.

Góly: 28. Lehotzký, 69. Doboš (pok. kop) a 90. Boďa, resp. 44. Pisch a 59. Rapan.ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Doboš, M. Ďanovský, Lukáč (77. Matej), Staník, Stehlík, Rusnák, Lehotzký, Petrinec, Švábik (89. Boďa), Žúbor (66. Ďurdík). DRAŽKOVCE: Brezáni – Štefanides, Jesenský, Murček, Lukášik (81. Egrecký), V. Pleško, Pisch, Hornák, Čiljak, Nezdoba, Rapan.

Bystrička – Turany 0:2 (0:1)

Už v 3. min po prihrávke Marka trafil len do brvna Jaško, čo bola predzvesť streleckého pôstu domácich. V 24. min zahrávali hostia P. Melišom rohový kop a centrovanú loptu do šestnástky poslal Dubovec za chrbát brankára Cupana. V priemernom zápase sa hra odvíjala zväčša v strede ihriska a vzruch priniesla až 42. min, keď bol v pokutovom území faulovaný Paško, no Jaško jedenástku nepremenil.

V druhom polčase chceli domáci ešte s výsledkom niečo urobiť, no ich nádeje rýchlo pochoval v 49. min Dubovec, ktorý sa presadil pred Cupanom. Vedenie Turian mohol v 74. min po faule na Kubinca prikrášliť z penalty Koťka, no taktiež nebol úspešný.

Góly: 24. a 49. Dubovec. BYSTRIČKA: Cupan – Kubinec, Štancel, Vány (52. Štefánek), Wolf, Huličiar, Jesenský, Barčin, Krnáč, Marko, Jaško. TURANY: Gajdošech – Vyletel, Bella, P. Meliš (44. Matúška), Dubovec, Ujček (80. Martin Meliš), Michal Meliš, Kotka, Švec, Bochnička, Majerčík.

Blatnica – Mošovce 1:1 (0:1)

Susedské derby sa hralo v nervóznej atmosfére. Hráčom viazla kombinácia, na kopačky sa im vkradla nepresnosť, a tak sa nebolo, na čo veľmi pozerať. Výnimku priniesla 25. min. Mošovčania nakrátko rozohrali nepriamy kop a Milan strelou po zemi poslal Drienok do vedenia.

Ani druhý polčas obraz hry nezmenil, navyše jeho plynulosť narušili časté fauly, po ktorých padali žlté karty ako na bežiacom páse. Záver však napokon lepšie zvládli Blatničania a v 83. min vyrovnali. Po výkope brankára Štrbu Martvoň potiahol loptu až pred šestnástku, následne ju ponúkol Hajčíkovi a ten strelou k pravej tyči zabezpečil svojmu tímu aspoň bod.

Góly: 83. Hajčík, resp. 25. Milan. BLATNICA: Štrba – Hideg (M. Štefunda), J. Štefunda, Zajasenský, Baranček, Letrik, Wolf (Martvoň), Kalnický, Hajčík, Škuta, Ďuris (R. Marček). MOŠOVCE: Plešo – Záborský, Lukáč, M. Petrovič, Lúdik, M. Šavol (Rohoň), Milan, Ertel, Zubáň, Miškóci (P. Šavol), Straka.

Sklabiňa – Malý Čepčín 2:3 (1:2)

Vo vyrovnanom zápase sa ako prví k slovu dostali hostia, keď v 11. min Ch. Chovanec našiel na šestnástke Baruníka, ktorý strelou pod brvno poslal Družbu do vedenia. Domáci hrozili najmä útočnými výpadmi Žiláka, ktorý enormne zamestnával obranu Malého Čepčína. V 27. min sa po jeho krídelnej akcii a centri do šestnástky dostal k lopte M. Fleško a vyrovnal. Hráči Družstevníka sa ale dlho netešili a už o tri minúty po rohu Jána Chovanca jeho syn Christián usmernil loptu do brány. V druhom polčase vítekovci prebrali iniciatívu a snažili sa o vyrovnanie, no dlho sa im nedarilo prekonať brankára Dávidíka. Na opačnej strane hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a niekoľkokrát mohli zvýšiť svoj náskok. Nevyužité možnosti ich zaboleli v 80. min, keď na dlhý pas zle zareagoval R. Boďa, lopta sa dostala k A. Fleškovi a bolo 2:2. V hektickom závere mohol poslať domácich do vedenia Žilák, no z dvoch krokov trafil len do brvna. Napokon udrelo na druhej strane. Skúsený J. Chovanec do uličky prihral voľnému Koleníkovi a ten rozhodol p prvom víťazstve Malého Čepčína v sezóne.

Góly: 27. M. Fleško a 80. A. Fleško, resp. 11. Baruník, 30. Ch. Chovanec a 90. Koleník. SKLABIŇA: Majerčík – Polonec (86. Vincek), Kralovanský, M. Fleško, Gorgosz, Wehle, Truchlík (35. Lacek), A. Fleško, Fučela, Žilák, Horník. MALÝ ČEPČÍN: Dávidík – Prokain (90. Dianovský), Klain, Líner, Ch. Chovanec, M. Chovanec, R. Boďa, Koleník, M. Boďa, Baruník (76. Schérer), J. Chovanec.

1 logo FK Slovan Žabokreky A 4 4 10 : 1 12 6
2 logo FO Tatran Sučany A 4 3 1 12 : 5 9
3 logo TJ Dynamo Príbovce A 4 3 1 7 : 1 9 6
4 logo TJ Družstevník Dražkovce A 4 2 1 1 14 : 5 7 1
5 logo TJ Turčan Košťany A 4 2 1 1 9 : 7 7 1
6 logo TJ Družstevník Ďanová A 4 2 1 1 4 : 5 7 -5
7 logo TJ Družstevník Dubové A 4 2 2 10 : 9 6 3
8 logo TJ Družstevník Blatnica A 4 1 2 1 6 : 5 5 -1