ŽABOKREKY. Futbalisti Fomatu mali na programe náročný víkend. V dvoch dueloch počas troch dní privítali na domácom ihrisku v Žabokrekoch Lučenec a potom i vedúci celok tabuľky z Tepličky nad Váhom. Obidva zápasy vyhrali a najmä zisk troch bodov proti do nedele nezdolanej Tepličke má svoju cenu. Teraz sa kurekovci už môžu tešiť na ďalšie ligové súboje, no tiež na stretnutie Slovenského pohára, v ktorom privítajú 9. septembra o 15.30 h na domácej pôde Rimavskú Sobotu.
Lučenec vyfasoval päťku
V úvodných dvadsiatich minútach súboja Martin - Lučenec sa hral vyrovnaný futbal, pretože hostia s domácimi stíhali v strede poľa. Postupne sa však začala prejavovať väčšia herná vyspelosť turčianskeho tímu. Jeho stupňujúci tlak nezastavil ani nešťastný moment, keď musel z ihriska odisť zranený kapitán Andrej Romančík.
„Uvidíme, čo ukáže vyšetrenie v nemocnici, no vyzerá to tak, že istý čas bude musieť pauzovať,“ povedal martinský tréner Peter Kurek.
Ofenzívne kvality v závere prvého polčasu predviedol najlepší hráč na ihrisku Ľuboš Thomka. V 37. min pohotovo zakončil vydarenú kombinačnú akciu svojho tímu a otvoril skóre. Následne po nacvičenom signáli z rohu našiel strieľanou prihrávkou Gábora a ten zvýšil na 2:0.
V úvode druhého dejstva najskôr zastavilo hlavičku hosťujúceho Schvantnera brvno. V 54. min Martinčania rýchlo a presne zakombinovali a agilný Thomka svojim druhým presným zásahom v stretnutí definitívne naklonil misky váh na stranu Fomatu. V záverečnej fáze duelu ešte prikrášlili víťazstvo našich Ďungel s Gáborom.
„Potešilo päť strelených gólov, za čo treba mužstvo pochváliť. Predvedená hrá však nebola úplne podľa predstáv a v druhom polčase mi z našej strany chýbal aj väčší pohyb,“ zhodnotil duel Peter Kurek.
Tepličkaprvýkrát zakopla
Teplička pricestovala do Žabokriek v pozícii tímu, ktorý na jeseň ešte nestratil bod a neinkasoval žiadny gól. V 9. min to už neplatilo, keď Thomka vysunul Ďungela a ten premenil samostatný nájazd.
Následne Martinčania nepremenil niekoľko výborných streleckých pozícií na poistenie náskoku. Kvalitne hrajúci súper to potrestal a v 34. min využil slabší dôraz v defenzíve Fomatu pohotový Králik.
„Teplička síce dominovala v strede poľa, no my sme sa snažili hrať jednoducho, čo nám prinieslo aj viac čistých gólových šancí. Škoda, že chalani premenil v prvom polčase len jednu,“ zhrnul priebeh úvodného dejstva Peter Kurek.
Po zmene strán najskôr volala po góle vydarená strela Garaja. V 67. min vyšla domácim najkrajšia akcia duelu, keď sa lopta po osi Hanek - Ďungel – Garaj dostala k Thomkovi a jeho nádherný volej zastavila až sieť.
Vzápätí mohli hostia vyrovnať, no s kapitánskou páskou chytajúci Pronaj im fantastickým zákrokom pokazil radosť. V ďalšom priebehu zápasu Fomat potvrdil dobrú kondičnú pripravenosť a tesný náskok si už postrážil.
„Dnes sme narazili na zatiaľ najkvalitnejšieho súpera, ktorého káder tvoria zväčša odchovanci žilinskej futbalovej školy. Chalani ale ukázali charakter a ťažký duel vyhrali zaslúžene. Musíme sa poďakovať aj početnej diváckej kulise, ktorá má takisto svoj podiel na zisku troch bodov,“ pochválil na záver fanúšikov šéf martinskej lavičky.
Martin -Lučenec 5:0 (2:0)
Góly: 37. a 55. Thomka, 41. a 81. Gábor a 74. Ďungel. Rozhodcovia: Halfar – Súhrada, Belko. ŽK: 3:1. Diváci: 300. MARTIN: Pronaj – Letrik, Romančík (32. Ižip), Peter Koleno, Burger – Hanek, Garaj, Marek Facuna (57. Sapieta), Thomka (63. Ďanovský), Ďungel – Gábor. Tréner: Peter Kurek.
Ostatné výsledky 14. kola: Kremnička – Bytča 4:3, Rakytovce – Čadca , Makov – Teplička nad Váhom 0:1, Lipt. Hrádok – Námestovo 0:1, Brusno – Nová Baňa 0:0, Krásno n/Kys. – Žarnovica 1:3, Kalinovo – Pohronie B 3:1.
Martin – Teplička 2:1 (1:1)
Góly: 10. Ďungel a 68. Thomka, resp. 35. Králik. Rozhodcovia: Ondruš – Jakubjak, Bútora. ŽK: 3:1. Diváci: 400. MARTIN: Pronaj – Burger, Ižip, Peter Koleno, Letrik – Garaj, Hanek - Marek Facuna (73. Sapieta), Thomka (90. Jadroň), Ďungel – Gábor (90. Ďanovský). Tréner: Peter Kurek.
Ostatné výsledky 5. kola: Kremnička – Lipt. Hrádok 3:2, Brusno – Rakytovce 2:2, Krásno n/Kys. – Makov 0:2, Kalinovo – Čadca 3:1, Lučenec – Námestovo 1:0, Pohronie B – Nová Baňa 1:0, Žarnovica – Bytča - 1:1. Makov 6 4 1 1 17:3 13
1 | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 : 3 | 13 | 1 | |
2 | 6 | 4 | 2 | 18 : 5 | 12 | |||
3 | 5 | 4 | 1 | 8 : 2 | 12 | 6 | ||
4 | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 : 4 | 11 | -1 | |
5 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 : 4 | 11 | 5 | |
6 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 : 11 | 10 | 1 | |
7 | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 : 11 | 10 | 4 | |
8 | 6 | 3 | 3 | 14 : 13 | 9 | -3 | ||
9 | 6 | 3 | 3 | 10 : 18 | 9 | -3 | ||
10 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 : 6 | 8 | 2 | |
11 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 : 10 | 8 | 2 | |
12 | 6 | 2 | 4 | 4 : 10 | 6 | |||
13 | 5 | 4 | 1 | 6 : 7 | 4 | -5 | ||
14 | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 : 10 | 4 | -8 | |
15 | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 : 16 | 4 | -5 | |
16 | 6 | 1 | 5 | 4 : 11 | 1 | -5 |