Pondelok, 23. október, 2017 | Meniny má Alojzia

Deep je tretí na svete

V Ústí nad Labem sa konal Danceshock 2014 – majstrovstvá sveta v disciplíne street dance show a svetového pohára v tanečnom štýle disco. Úradujúci majster a vicemajster Európy z Deepu získal medailové umiestnenie až v štyroch disciplínach.

Cosmic z Deepu. Tretia najlepšie choreografia na svete.(Zdroj: Archív Deep)

MARTIN. V prvý deň súťaže dostali priestor detské sólo tanečníčky. Talentovaná Viktória Chovancová spomedzi veľkej konkurencie vyše sedemdesiatich tanečníčok získala tretie miesto a bronzovú medailu. Jej kolegyňa Timea Matea Vrabcová tiež dala svojim súperkám zabrať a obsadila ôsme miesto.

V detských duách získala dvojica Timea Matea Vrabcová a Timea Spišáková štrnáste miesto. Veľkú radosť urobila svojim trénerom detská disco skupina Déry, ktorá má bronzové medaily. Ďalšia detská skupina Divy – ktorá má zatiaľ menej súťažných skúseností – obsadila deviate miesto. Juniorská sólistka Zuzana Trojáková nesklamala a vytancovala v ťažkej konkurencii finálové šieste miesto. Vicemajsterkám Slovenska (juniorskej disco skupine Trója) tesne unikla medailová pozícia a na svetovom pohári získali štvrté miesto.

Zahanbiť sa nenechali ani dve tanečníčky vekovej kategórie mini. Radka Dolníková prvýkrát reprezentovala Slovensko a získala štrnáste miesto. Prišla, zatancovala a zvíťazila – tak možno nazvať vystúpenie talentovanej Alžbety Hlavňovej, ktorá zaslúžene získala prvé miesto a zlatú medailu

Ďalšia časť šampionátu – majstrovstvá sveta v disciplíne street dance show – vyčarila „dípakom“ ďalší úsmev na tvári. Veľkú zásluhu na tom majú majsterky Európy a Slovenska s detskou choreografiou Cosmic. Choreografiu odtancovali ako sa na európskych šampiónov patrí a získali kov aj zo svetovej súťaže.

Staršie tanečníčky s choreografiou Inside out skončili na jedenástom mieste. Veľkú zásluhu na úspechu Deepu v Ústí nad Labem majú okrem tanečníkov aj tréneri – Eva Šleisová, Pavol Julény, Klaudia Obertová, Martina Pálešová, Ivana Majerčíková, Miroslava Poloncová a Michaela Mirtová. „Na podujatí sme medzi tanečnou špičkou získali až štyri medailové umiestnenia. Posledné slovo sme určite nepovedali. Čoskoro odchádzame opäť reprezentovať Slovensko na ďalších majstrovstvách sveta v Turíne (disco dance) a v Bochume (hip-hop)“, uzavrel vedúci klubu Miroslav Frolo.

Zaujímavosti

1. Obchodný dom Galéria je už skoro hotový, nehrozia v centre Martina ešte väčšie kolóny? 3 604
  2. Zajtra bude koštianske priecestie uzatvorené 412
  3. Blatnický hrad sa mení na nepoznanie, láka turistov 404
  4. V Príbovciach sa hralo o druhé miesto, šláger kola lepšie zvládla Sklabiňa 274
  5. Pri odpratávaní sučianskych chatrčí sa prevrátil nákladiak 266
  6. Martinskí hokejisti otočili duel s Gelnicou, celkovo vyhrali už piaty zápas 233