Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Na zimu si lepšie ustlali Vrútočania

V poslednom kole jesennej časti Kométa zle začala, prehrávala so Svidníkom 0:2, no dve tretiny jej stačili na otočenie výsledku. Naopak, Martinčania prišli o výborne rozohraný zápas V Kežmarku za šesť minút.

Svidník – Vrútky 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

SVIDNÍK. Vrútočania po sérii štyroch prehier za sebou už potrebovali bodovať naplno a to sa im aj podarilo, hoci na pôde Svidníka – suseda v tabuľke, to vôbec nebolo jednoduché. Potvrdila to najmä prvá tretina, počas ktorej dvakrát inkasovali. Hosťom v nej chýbal pohyb a predovšetkým dôraz v obrane.

Prestávka Turčanom pomohla. Po nej hrali ako vymenení. Začali byť aktívnejší, pohyblivejší, súpera napadali už v jeho tretine. Impulz k obratu ponúkol v oslabení Kolčák, ktorý bol aj pri vyrovnávajúcom góle, keď po prečíslení perfektne zvládol blafák.

Aj v tretej časti sa Kométa tlačila pred bránu, snažila sa zápas rozhodnúť vo svoj prospech. O víťazný gól sa po Ruttkayovej ideálnej prihrávke postaral pohotový Lihan. Poistku potom po Šišmičovej strele v presilovke dorážkou pridal Matuška a definitívu trojbodového zisku po zvládnutom brejku priniesol presný zásah Frkáňa.

Góly: Kolčák 2, Lihan, Matuška a Frkáň. VRÚTKY: Bolibruch – Šišmič, Javor, Holbus, Guraj, Vrlák – Lihan, Ruttkay, Hlaváč – Wagner, S. Čavajda, Kolčák – Frkáň, Okuliar, Matuška.

Tomáš Ruttkay, útočník Vrútok: - Víťazstvom sme odrazili útok Svidníka a vzdialili sa mu na tri body. Keďže prehrala aj Petržalka, zimovať budeme na piatom mieste, čo pred jarnou časťou nie je zlá východisková pozícia. O našej výhre rozhodlo najmä to, že mužstvo po nevydarenej a zaspatej prvej tretine zabralo naplno a útočnou hrou, ktorá bola založená na dobrom pohybe a efektívnej koncovke, otočilo nepriaznivý výsledok. Celý tím odviedol solídnu robotu a zaslúžil si naplno bodovať.

MŠK Kežmarok - Imperial Vitamins Martin 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)

KEŽMAROK. Martinčania mali v Kežmarku k dispozícii len štyroch obrancov a šiestich útočníkov. Tomu podriadili aj taktiku a poctivým defenzívnym výkon dve tretiny poriadne trápili súpera.

K napĺňaniu predzápasového zámeru im pomohol vydarený úvod, keď Jakubský využil nedôraz protivníka a poslal hosťujúci tím do vedenia. V 10. min potrestal zbytočnú stratu domácich Učník a poistil náskok turčianskeho celku.

V prostrednej tretine sa síce Kežmarčaia tlačili do útoku, ale dobre organizovanú obranu vitamínov na čele s výborne chytajúcim brankárom Náterom sa im zaskočiť nepodarilo. Stretnutie sa zlomilo v 31. min počas presilovky domácich. Početnú výhodu využil na zníženie Oravec a východniarov bolo zrazu plné ihrisko. Potom v priebehu dvoch minút strelili dva góly o otočili priebeh duelu. V závere súboja si už víťazstvo postrážili a zápas, ktorý mal prívlastok šesťbodový, už z rúk nepustili.

Góly: 31. a 35. Oravec a 36. Pisarčík, resp. 2. Jakubský a 10. Učník. MARTIN: Náter – Fodrek, Lang, Fedor, Jakubský – M. Ruttkay, Hazucha, Mojžiš – Tomečko, Silvester, Učník.

Peter Petrák, tréner Martina: - V oklieštenej zostave sme na horúcej pôde v Kežmarku predviedli vo veľmi solídnom svetle a chalani za poctivý prístup k povinnostiam zaslúžia pochvalu. Domáci sa dlhé minúty nevedeli vyrovnať s našou umnou hrou, podloženou výborným výkonom brankára Nátera. Pomohla im až využitá presilovka v úvode tretej tretiny. Potom sme spravili niekoľko zbytočných chýb v defenzíve, a ako sa ukázalo, tie nás v konečnom účtovaní pripravili o lepší výsledok. Podľa priebehu by tomuto stretnutiu asi najviac svedčala remíza.

Ostatné výsledky 15. kola: Petržalka – Pruské 1:4, Ružinov – Nitra 1:2, Skalica – Považská Bystrica 10:1, Nové Zámky - LG Bratislava – odložené.