Zo sveta prišli s medailami

Prvý polrok školského roka 2014/2015 bol pre tanečníkov Súkromnej základnej umeleckej školy a tanečného klubu Martico New Age, veľmi hektický, ale zároveň aj veľmi úspešný. Už druhý rok po sebe potvrdili, že sú hip-hopovou jednotkou na Slovensku a obstoja

Hip hop dospelí v kostýmoch pre choreografiu Do my v zákulisí MS Bochum.Hip hop dospelí v kostýmoch pre choreografiu Do my v zákulisí MS Bochum. (Zdroj: Archík TK)

aj v zahraničnej konkurencii.

MARTIN. Ešte v lete sa tanečníci z Martico New Age zúčastnili Majstrovstiev Európy v talianskom letovisku v Rimini, kde s detskými duo choreografiami Katky Krškovej a Barborky Luhovej získali 15. miesto a 32. miesto si vytancovali Valerka Dancziová s Timkou Fedorovou. Na tom istom podujatí s choreografiou Do my dance Moniky Buvalovej si majsterky Slovenska z rokov 2014 aj 2015 vytancovali v 39-člennej konkurencii krásne 7. miesto..

Ďalšou zastávkou bol pre tanečníkov tradičný majstrovský Bochum, v ktorom sa tento rok odohrali Majstrovstvá sveta v hip-hop tanečných disciplínach. Na súťaži sa zúčastnili tanečníci s hip-hop choreografiou Started from the bottom, ktorá získala 17. miesto z 32 súťažných choreografií, skupina v hlavnej vekovej kategórii Do my dance 10. miesto z 35 súťažných choreografií a juniorská hip-hop skupina Flash, ktorá bola 23. zo 43 súťažných choreografií. Pod tvorbu všetkých úspešných zoskupení sa podpísala vedúca hip-hop sekcie Martico New Age Monika Buvalová.

Dievčatá z klubu netancovali len hip-hop. Súťažili a cestovali aj s discovými choreografiami. Valerka Dancziová a Mirka Človiečiková sa zúčastnili Svetového pohára v disco dance tanečných disciplínach v Ústí nad Labem, kde Mirka Človiečiková získala zo 70 účastníčok 23. miesto a s duom obsadili Valerka s Mirkou 14. miesto spomedzi 31 účastníkov. Obe dievčatá cestovali v októbri do talianskeho Turína. Tu na majstrovstvách sveta tancovali s rovnakými choreografiami, pričom Mirka sa v sólach pretancovala spomedzi 99 dievčat z rôznych krajín na 40. miesto a s duom sa dievčatám podarilo vytancovať si 16. miesto medzi šesťdesiatkou súťažných dvojíc.

Tanečníci necestovali len po zahraničí. Tancovali aj na domácich slovenských súťažiach. Na H and T Cupe v Bratislave, ktorého sa už tradične zúčastnili šiesty rok, si vytancovali tri zlaté medaily všetky z disco disciplín, konkrétne disco sólo v podaní Valérie Fajnovej, disco duo choreografia Valérie Fajnovej a Daniely Repelovej a disco skupina Caramba choreografky Márie Vojtekovej. Bolo aj striebro - s disco dance skupinou Flow takisto od choreografky Marie Vojtekovej, hip-hop detskou skupinou Minnies Rocks, hip-hop juniorskou skupinou Flash a hip-hop dospeláckou skupinou Do my dance. Výprava vybojovala v Bratislave aj tri bronzové priečky s hip-hop detskou skupinou Minis a hip-hop detskou choreografiou The Start.

V ten istý deň tancovali tanečníci aj na inej súťaži na Slovensku. Move On! v Žiline, na ktorej boli tiež po šiesty raz. Tento rok si tanečníčky juniorskej disco skupiny pod vedením Márie Vojtekovej vytancovali 3. miesto a tancujúce mamičky s choreografiou Warrior Woman štvrté miesto. Týmto tanečná sezóna pre Martico New Age a Súkromnú základnú školu nekončila, 13. decembra organizovali už druhý ročník tanečnej súťaže pre umelecké školy a centrá voľného času Mini Martico New Age Cup.

1. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  2. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  3. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
  4. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!