Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Nováčik sa s nami nemaznal

Turčania ako tak vzdorovali favoritovi v prvom polčase. V druhom im došli sily a Šaľania si bez väčších ťažkostí vylepšili skóre.

Šaľa – MHáK Martin 40:25 (20:16)

ŠAĽA. Martinčania sa v nekompletnej zostave po dlhšom čase predstavili vonku, no u ambiciózneho nováčika, ktorého možno označiť za šťuku extraligy, to vôbec nemali ľahké.

V prvom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi, pričom o niečo presnejšiu mušku v koncovke mali domáci. Tí si do prestávky vytvorili štvorgólový náskok. Budovať si ho začali v 12. min, keď Krok zvýšil vedenie favorita na 10:6.

Turčania sa manko snažili stiahnuť a aj sa im to na chvíľu podarilo, veď po Buvalom hetriku v rozpätí 150 sekúnd znížili v 25. min na 17:15. Záver úvodného dejstva ale Turčanom tradične nevyšiel, trikrát v ňom inkasovali a za krátko sa Šaľania opäť tešili z pohodlného vedenia.

Po zmene strán dali domáci jasne najavo, že o nič iné ako o dva body nestoja. Na začiatku síce naši ešte ako tak vzdorovali, ale s pribúdajúcim časom bolo už aj im jasné, že na prípadný zvrat nemajú sily.

Zverenci trénera Štefana Kelemena v 35 min znásobili svoj polčasový náskok - vyhrávali 27:19. Ťažili najmä z chýb hostí, ktoré takmer stopercentne trestali. Kormidelník Martina Jozef Mujgoš sa síce snažil zastaviť rozbehnutý stroj Šaľanov oddychovým časom, no tí vo veľkom štýle pokračovali ďalej. Rozdiel skóre domáci neustále zvyšovali a nakoniec vyhrali jednoznačným rozdielom pätnástich gólov.

Zostava a góly Martina: Kamien, Môc – Bíro 7/3, Buvala 6, Saitz 6, Klementovič 3, Štrbák 2, Malovecký 1, Kubek, Mudrák, Ostapčuk. Pokutové hody: 3/2 – 4/3. Vylúčení: 5:4 na 2 min. Rozhodcovia: Sivák a Oťapka. Diváci: 450.

Jozef Mujgoš, tréner Martina: Súper napokon vyhral jasným rozdielom, ale svojím zverencom nemám, čo vyčítať. Škoda, že sa zranil Buvala, jeho schopnosti v ofenzíve nám chýbali. Navyše so sebazaprením dohral zápas aj Bíro. Pre našu oslabenú zostavu to bolo veľa. Kým nám sily stačili, dokázali chalani favoritovi vzdorovať. Avšak postupne sa prejavila jeho kvalita.

Ostatné výsledky 16. kola: Hlohovec – Topoľčany 27:28, Modra – Nové Zámky 26:31, ŠKP Bratislava – Košice 32:27.

1 Tatran Prešov 16 16 32 629:381 248
2 HK Topoľčany 16 14 2 28 509:415 94
3 HC SPORTA Hlohovec 16 11 5 22 518:401 117
4 MŠK Považská Bystrica 15 11 4 22 471:401 70
5 HKM Šaľa 16 9 7 18 426:444 -18
6 HC Štart Nové Zámky 17 7 2 8 16 484:509 -25
7 ŠKP Bratislava 16 4 2 10 10 416:484 -68
8 1.MHK Košice 16 4 1 11 9 452:508 -56