Diaková prvú prekážku s ľahkosťou prekročila

Prvé kolo baráže zvládli Turčania na jednotku. V druhom už budú hrať s Novými Zámkami o priamy postup do extraligy.

Diakovčania bojujú o extraligu, prvú prekážku zvládli.Diakovčania bojujú o extraligu, prvú prekážku zvládli. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

SPIŠKÁ BELÁ, MARTIN. Hokejbalisti Diakovej, ktorí nedávno premiérovo vyhrali turčiansku extraligu, bojujú v dvojkolovej baráži o postup do najvyššej slovenskej súťaže. Prvú prekážku Turčania úspešne zvládli, v dvojzápase so Spišskou Belou hravo splnili úlohu favorita.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zverenci trénera Murčeka odohrali prvý barážový duel na východe. Pripravili sa naň maximálne zodpovedne a prakticky už v prvej tretine rozhodli o výsledku.

O dôležitý prvý gól sa postaral v 5. min dorážkou Rechtorík, po teplického strele. Diakovčania potom excelovali v presilovkách a v priebehu 31 sekúnd najprv využili dve. Najprv v hre piatich na troch sa delevkou presne trafil Poliaček a potom bezprostredne po vyhranom vhadzovaní aj Zeman.

SkryťVypnúť reklamu

„V prvom dejstve sme súpera prestrieľali v pomere 15:2. Naša prevaha bola zrejmá, na ihrisku chalani jasne dominovali. Súperovi robili problémy naše napádanie i dobrý pohyb. Tradične sa nám darilo v presilovkách,“ povedal brankár Diakovej Milan Murček.

Keď na začiatku druhej tretiny využil Poliaček tretiu početnú výhodu, bolo o zápase rozhodnuté. Nič na tom nezmenil ani Višňovského gól.

„Druhá tretina, aj pod dojmom náskoku, už nebola z našej strany ideálna. Trošku sme na chvíľu stratili koncentráciu, ale zápas sme aj tak mali pod kontrolou,“ zdôraznil Milan Murček.

Diakovčania v poslednej časti opäť prepli na vyššie obrátky a dvomi gólmi Michala Murčeka a Rechtoríka ešte prikrášlili konečné skóre.

„Výsledok síce hovorí jasnou rečou, ale nebolo to až také jednoduché. Súper ani za nepriaznivého stavu zápas nevzdával a donútil nás ísť až do konca na maximum. Chcem sa poďakovať aj našim fanúšikom, v Spišskej Belej nás bol podporiť plný autobus priaznivcov,“ hodnotil prvé barážové stretnutie gólman Diakovej.

SkryťVypnúť reklamu

Aj v nedeľňajšej odvete mali Turčania výborný vstup do zápasu a znovu po prvej časti viedli trojgólovým rozdielom. Keď potom Říha v presilovke pridal štvrtý gól, bolo všetko jasné. Východniari síce ďalej bojovali, dokonca v 32. min znížili na 3:5, no žiadna veľká dráma sa nekonala. Domácim opäť vychádzali početné výhody, na konečných 6:3 pri štvrtej využitej presilovke stanovil výsledok Mi. Murček.

Diakovčania v sobotu v druhom kole baráže hrajú v Nových Zámkoch, v nedeľu ich potom o 13. h hostia v Martine pri sokolovni. Tentoraz sa už hrá na dva víťazné zápasy, v tom prvom by v prípade pomeru 1:1 rozhodovalo skóre.

Murčekovcov čaká náročná šichta, vlani cez Nové Zámky neprešli, ale teraz je situácia iná. Turčania sú podstatne skúsenejší, majú kvalitnejší káder, a tak aj väčšiu šancu uspieť.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 93 605
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 889
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 587
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 459
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 680
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 450
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 258
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 669
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?