Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Päť dôvodov prečo Martin porazil Žilinu

Parádny obrat, ktorý sa len tak nevidí. Naši ešte necelú minútu pred koncom prehrávali, ale napokon stihli vyrovnať a v predĺžení rozhodnúť zápas vo svoj prospech.

1.Ideálne načasovaná power play

Žilinčania si už pomaly mastili ruky a tešili sa na tri body. Lenže v hokeji jednogólové vedenie veľa neznamená a dá sa oň veľmi rýchlo prísť. Martinčania v snahe o vyrovnanie včas odvolali brankára, tréner Dornič na nič zbytočne nečakal a 85 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď sa naši dostali do útočného pásma, odvolal z hry brankára Dzubinu a poslal na ľad Kokavca. O 25 sekúnd na to Martinčania vyrovnali. Varga od mantinelu poslal pred bránu puk a Murček, ktorý tesne predtým vystriedal Špirka, zblízka pohotovo prekonal Tomeka.

2.Túžba po víťazstve

Naši chlapci sa s vyrovnaním neuspokojili a aj v predĺžení hýrili aktivitou. Už Kokavec mohol rozhodnúť, blafák na Tomeka mu však nevyšiel. Šťastná chvíľa si ale počkala na obrancu Jáchyma. Žilinčania prepadli v útočnom pásme, dopredu vyrazil Varga, na kruhoch spätnou prihrávkou našiel Jáchyma, ktorý príklepom prestrelil Tomeka.

3.Gól do šatne našich nezlomil

Do konca druhej tretiny chýbalo pár sekúnd. Po vhadzovaní pred Dzubinom Martinčania spravili chybu, keď puk doslova darovali hosťom, a Bulík ju nekompromisne potrestal. Hľadisko i striedačka zmrzla, takýto úder nikto nečakal. Chalani však cez prestávku zmobilizovali sily, nešťastný moment hodili za hlavu a v tretej časti išli za vyrovnaním. Tlačili sa dopredu, mali šance a napokon sa dočkali. Aj keď sa to už možno ani nečakalo.

4.Presilovka Žiliny o dvoch hráčov

Bol síce len začiatok zápasu, ale Žilinčania sa po vylúčeniach Kabáča a Matejku dostali k dlhej presilovke piatich na troch. Vlci to počas 147 sekúnd skúšali zo všetkých možných pozícií, ale gól nedali. A tam niekde si Martinčania za bojovnosť, nepoddajnosť a obetavosť naklonili šťastie na svoju stranu.

5.Skvelý Dzunina

Na ľade bol jasným lídrom Špirko, pekné momenty mal T. Varga, prihrávkami zásoboval útok obranca Tabaček, ale hrdinom zápasu bol jednoznačne Mišo Dzubina. Žilinčanom zlikvidoval 35 striel, dosiahol 97,22 percentnú úspešnosť zákrokov. Z Miša vyžaroval pokoj, istota, vlci si na ňom doslova vylámali zuby. A nielen pri spomínanej presilovke. Napríklad V 56. min za stavu 1:0 pre hostí zlikvidoval tutovku Makovskému. A takých momentov bolo veľa.

MHC Martin – Žilina 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 59:05 Murček (T. Varga, Bačík), 63:58 Jáchym (T. Varga), resp. 39:59 Bulík (Ri. Huna, Leško). Vylúčení: 5:3 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Baluška – Orolin, Tvrdoň. Diváci: 1 800.

MARTIN: Dzubina - L. Matejka, Tabaček, M. Dvořák, Jáchym, Bačik, Rusina, Trávniček, M. Vyskoč - Surovka, R. Špirko, T. Varga - Jurášek, Murček, Pokrivčák - Jokeľ, Dírer, Kokavec – R. Varga, Kabáč, Rzavský.

ŽILINA: T. Tomek - Kurali, Grman, Hochel, Makovský, Niník, M. Leško, Schroner, Mendrej - D. Rehák, Richard Huna, Róbert Huna - R. Konečný, Bulík, Stupka - Drábek, Ježek, Drevenák – A. Lipovský, E. Švec, J. Kubiš.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?