Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FUTBAL, I. QUICK TRIEDA

Bez prehry zostala už len Blatnica

Futbalisti Blatnice potvrdili vysoké ambície aj v šlágri kola a po výhre v Malom Čepčíne sa dostali do menšieho trháku. Futbalovo sa nasrdili Turany, ktoré z ihriska zmietli Sklabiňu. Debakel schytali aj Košťany v Dražkovciach.

Malý Čepčín – Blatnica 1:3 (1:2)

V 19. min kopali hostia pokutový kop za faul na Mazúra a Kempný ho bezpečne premenil. Domáci odpovedali v 36. min, keď J. Chovanec ideálne prihral synovi Christiánovi, ktorý krížnou strelou k pravej tyči vyrovnal. O tri minúty už Blatničania opäť viedli. Brankárovi Dávidíkovi po centri V. Letrika vypadla lopta z rúk a T. Botoš jeho zaváhanie pohotovo potrestal. Po zmene strán boli aktívnejší hostia, no v 70. min mal vyrovnanie na kopačke Hromada, avšak jeho strela napokon pred odkrytou bránou trafila spoluhráča Boďu.

V 72. min hosťujúci Užák najprv opečiatkoval brvno, avšak o štyri minúty po akcii Kempného priniesol presným zakončením definitívu mladý Letrik.

Góly: 36. Ch. Chovanec, resp. 19. Kempný z PK, 39. T. Botoš a 76. v. Letrik. MALÝ ČEPČÍN: Dávidík – Prokain, R. Boďa, Šmatlák, Ch. Chovanec, Líner, Rusnák (82. Rohoň), Koleník, M. Boďa, Hromada (70. Vladár), J. Chovanec. BLATNICA: Tomka – T. Botoš, M. Botoš, Kutman, Baranček, Kempný, J. Letrik (90. Zajasenský), Pavlovič, Škuta, Mazúr (62. Užák), V. Letrik (87. Feriančík).

Ďanová – Sučany 2:0 (1:0)

Aktívnejšie začali hostia, zatlačili domácich na ich polovicu, no ich prevaha bola jalová, nepriniesla žiadnu šancu. Ďanovčania postupne prevzali iniciatívu a v 35. min Doboš len tesne minul bránu Trnovského. V 42. min sa už ale skóre menilo. Po pravej strane unikol Bielický a jeho prudký center do pokutového územia si Mušák zrazil do vlastnej brány. V druhom polčase si domáci vypracovali niekoľko dobrých príležitostí na zvýšenie svojho náskoku, no až priamy kop Švadlenku v 65. min skončil v sieti, keď loptu poslal popri múre do siete. Tatran sa ešte snažil o zvrat, no vpredu napriek aktivite veľa nevymyslel.

Góly: 42. Mušák (vlastný) a 65. Švadlenka. ĎANOVÁ: P. Ďanovský – Doboš, M. Ďanovský, Bielický, Gallo, Stehlík, Štefunda (86. Šalát), Švábik, A. Ďanovský, Švadlenka (82. Boďa), Škuta (88. Halahija). SUČANY: Trnovský – Bella (71. Remeň), Mušák, L. Zelienka, J. Zelienka, Vaňo (53. Majerčík), Bránik, Schvartz, Staňo (78. Ďugel), Huličiar, Ladňák.

Trebostovo – Bystrička 4:2 (2:0)

Domáci už v 2. min po prudkej strele Moškvana vyhrávali a získali nad súperom psychickú výhodu. V 39. min sa najskôr po peknej akcii Trebostovčania nepresadili, no následný útok priniesol faul na Grusmanna v pokutovom území a nestarnúci Ľ. Lukášik nariadený pokutový kop s istotou premenil. Hneď na začiatku druhého polčasu mohla Bystrička znížiť, no svoje šance premrhala a zákonite prišiel trest Ruttkaya, ktorý zvýšil na 3:0. Po góle nováčik poľavil v koncentrácii, čo využil T. Krnáč a znížil. Drámu potom odvrátil svojim druhým presným zásahom pohotový Rutkay, pričom hostia v závere Dzimkom zjemňovali svoju prehru

Góly: 2. Moškvan, 39. Ľ. Lukášik (pok. kop), 56. a 82. Ruttkay, resp. 75. T. krnáč a 87. Dzimko. TREBOSTOVO: Záborský – Mertiňák, Kučírek, Ondrla, Finta (62. Čepčány), Porubčanský (46. Výbošťok), Ľ. Lukášik, Ruttkay, Grusmann, J. Lukášik, Moškvan (82. Šťastniak). BYSTRIČKA: Cupan – Košút, Kosinka, Kubinec, Štefánek (46. Štefunda), Jesenský, Barčin (82. Dzimko), Kijonka, Štefula, T. Krnáč, M. Krnáč.

Turany – Sklabiňa 9:2 (4:1)

Domáci sa po sérii nešťastných prehier poriadne nasrdili a odskákala si to favorizovaná Sklabiňa. Zverenci trénera Pronaja na ihrisku jasne dominovali, pričom na rozdiel od predchádzajúcich duelov im vyšlo takmer všetko, na čo siahli. Turany hrali aktívne, veľmi dobre kombinovali a darilo sa im aj strelecky. Ich nevídaná efektivita prakticky rozhodla duel už v v prvom polčase. Ani v druhom domáci nepoľavili a Sklabini nastrieľali ďalšie góly. Turany si doslova na hosťoch zgustli a zaslúžene si vylepšili skóre aj v tabuľke.

Góly: 21., 40., 63. a 77. Majerík, 34. 68. a 87. Golier (prvý z pok. kopu), 45. Pavelica a 62. Majerčík, resp. 44. Truchlík a 81. Bodorík. TURANY: Milec – Vyletel, M. Majerík, Mišuta, Garaj, Vrabec, Meliš, L. Majerík, Majerčík, Pavelica (68. Váňa), Golier. SKLABIŇA: M. Margetín (69. Škoda) – Lacek, Kvietok, M. Fleško, Štefánek (81. Klinčuch), Kralovanský, Bodorík, Wehle, Kováč, A. Fleško (24. Šupena).

Dražkovce – Košťany 9:0 (4:0)

Domáci sa ujali vedenia už v 3. min, keď Martinček prešiel medzi obrancami hostí a sám pred brankárom nezaváhal. Dražkovčania boli aj naďalej aktívni, so súperom si robili, čo chceli a ešte do polčasu rozhodli o svojom víťazstve. Najkrajší gól padol v 29. min z priameho kopu, keď Čiljak z 25 m presne trafil horný roh Rendkovej brány.

Pred druhým polčasom visela vo vzduchu už iba jedna otázka, akým rozdielom Družstevník napokon zvíťazí. Domáci odovzdaného súpera, ktorý napokon dohrával duel iba s desiatimi hráčmi, vôbec nešetrili a na cestu mu pribalili ešte päť gólov.

Góly: 3. Martinček, 25., 53.,57 a 75. Rapan, 26., 29. a 81. Čiljak a 65. Vagene. DRAŽKOVCE: Marčičiak – Štefanides, Nezdoba (67. R. Pleško), Murček, Lukášik, V. Pleško, Jesenský, Vagene, Čiljak, Martinček, Rapan. KOŠŤANY: Rendko – Kačica, Pavol Kubík, Peter Kubík, Lukáč, Raffaj, Zigo, Tavel, Badáň, Dérer, Matej.

Mošovce – Lipovec 0:0

V prvom polčase sa hralo až príliš opatrne, akcie obidvoch tímov končili pred šestnástkami a nebolo sa veľmi na čo pozerať. Divákov prakticky zaujala len 25. min, po faule brankára Kubisa zahrávali hostia jedenástku, no Rác poslal loptu z bieleho bodu mimo brány. Po zmene strán si domáci vytvorili prevahu, no gólovo sa aj napriek viacerým šanciam, nedokázali presadiť.

MOŠOVCE: Kubis – Miškóci (59. Kováč), M. Petrovič ml., Milan, Lúdik, Šavol (46. Straka), J. Petrovič, J. Ertel, Zubáň, Štancel, M. Ertel. LIPOVEC: Hübner – Csomos, Rác, Raček, Zeman, Rybárik, Ertl, Pítka, Bútora, Keller, Klein (76. Jezný).

Dubové – Príbovce 3:4 (2:2)

Skóre zaujímavého zápasu otvoril v 7. min Karas presne mierenou strelou po zemi. Hostia vyrovnali v 23. min, keď chybu obrany Družstevníka potrestal pohotovým volejom Koželuha. O tri minúty poslal Karas do šance Kováča a ten osamotený pred brankárom nezaváhal. V 36. min sa začínalo opäť odznovu, priamo z rohu poslal loptu do siete Marek Lach.

Gólová prestrelka pokračovala aj po prestávke. V 61. min Karasov priamy kop do päťky zamotal hosťom hlavy a P. Smiček zo skrumáže poslal svoj tím po tretí raz do vedenia. Nestačilo to, zverenci trénera Jeťka dokázali duel napokon otočiť vo svoj prospech. V 72. min napriahol spoza šestnástky Štefan Lach a jeho strela ideálne zapadla pod brvno. O dve minúty Príbovčanom tri body zabezpečil po rýchlej akcii nekompromisnou koncovkou povedľa brankára striedajúci Hideg.

Góly: 7. Karas, 26. Kováč a 61. P. Smiček, resp. 23. Koželuha, 34. M. Lach, 72. Š. Lach a 74. Hideg. DUBOVÉ: Jadroň – Kováč (65. Hús), Kuzmány, Zelenec, Jelenčík, Daubner, Ondrík (82. Ďurdík), P. Šmiček, Páleš, Karas, J. Hrivnák (75. Kubík). PRÍBOVCE: Pavlík – Bízik, Kmeť, Garlík, Š. Lach, Janík, Styk (69. Hideg), Svitač, Koželuha, Žilák, M. Lach.