Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SEVER

Diviaky nezvládli ani derby vo Vrútkach

Hrdinom derby medzi Vrútkami a Diviakmi sa stal Ján Rohoň, ktorý strelil obidva góly domácich a zabezpečil svojmu celku druhé víťazstvo v sezóne. Belá v súboji dvoch rozdielnych polčasov remizovala v Kysuckom Novom Meste.

Kysucké Nové Mesto – Belá-Dulice 1:1 (1:0)

K. N. MESTO. Terénu, ktorý bol na hranici regulárnosti, sa oveľa lepšie prispôsobili domáci a už v 6. min si vybojovali penaltu. Jedenástku premenil Beliančín a poslal svoj tím do vedenia. Hostia, ktorí sa v posledných kolách presadzovali predovšetkým kombinačnou hrou, sa v ťažkých podmienkach nevedeli dostať do správnej prevádzkovej teploty. V 18. min mohli inkasovať znovu, no od najhoršieho ich zachránila tyč. Následne sa pri priamom kope Kysučanov predviedol výborným zákrokom Plešo. V predposlednej minúte prvého dejstva opäť výrazne podržal svoj tím, keď vďaka jeho pohotovej reakcii súper nedotiahol do konca prečíslenie dvoch proti jednému.

Po zmene strán Beľania výrazne ožili a začali na ploche dominovať. V 55. min sa ešte neujal pokus Ľ. Brzáka, ale o desať minút neskôr sa ten istý hráč pekne uvoľnil na hranici šestnástky a presne mierenou strelou k tyči vyrovnal. Tlak hostí neustal ani v ďalšom priebehu, no v koncovke im chýbalo viac šťastia. Blízko k otočeniu výsledku mali najmä Boďa a Kucej, skoré sa im však už zmeniť nepodarilo. Nakoniec sa tak v Kysuckom Novom Meste body zaslúžene delili.

Góly: 6. Beliančín (pok. kop), resp. 65. Ľ. Brzák. BELÁ-DULICE: Plešo – Magoč (21. Saniga), Hanek, J. Kováčik, A. Kováčik (73. Kollárik) – M. Boďa, Kucej, Vojvoda, Debnár (86. M. Kováčik) – Ľ. Brzák, Vajagič.

LADISLAV FAZIKA, tréner Belej

Keď sa obzriem za doterajšími jesennými zápasmi, tak po Tvrdošíne bolo Kysucké Nové Mesto asi druhým najlepším súperom na akého sme narazili. V prvom polčase nás domáci prevýšili vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene viedli. Po dohovore v šatni a korektúrach v rozostavení sa naše mužstvo vrátilo k tomu, čo ho zdobilo v predchádzajúcich kolách. Zaslúžene sa nám podarilo vyrovnať a pri troške šťastie sa dal výsledok i otočiť. Vzhľadom na priebeh súboja je však remíza spravodlivá. Celý kolektív si dal pred stretnutím predsavzatie, že chce vyhrať a tri body venovať môjmu trénerskému kolegovi Igorovi Libovi. Síce sa to nepodarilo, ale dúfame, že Igora poteší aj ten jeden.

Vrútky – Diviaky 2:1 (1:0)

VRÚTKY. V derby sa hral od začiatku bojovný futbal, pričom priebeh hry bol absolútne vyrovnaný. Obidva tímy si v prvom polčase dokázali vypracovať po dve stopercentné šance. Na domácej strane z dobrej pozície napálil do bočnej siete Šulík a potom ten istý hráč prehral s Bágelom aj súboj zoči-voči. Hostia sa mohli tešiť po samostatných nájazdoch T. Ižipa a Mórica, v obidvoch prípadoch však podržal svoj tím Veselovský. Jeden gól pred prestávkou predsa padol, keď v 37. min dostal kvalitnú prihrávku na stred Rohoň, následne obišiel aj brankára súpera a otvoril skóre duelu.

V 58. min mohol náskok Vrútočanov poistiť Hanuliak, ale samostatný únik mu zlikvidoval Bágel. Vzápätí Rohoň ukázal, aký je pre svoje mužstvo dôležitý. Zobral na seba zodpovednosť pri zahrávaní priameho kopu a presnou strelou zvýšil na 2:0. Hosťom sa potom podarilo získať prevahu, no stačilo to už len na skorigovanie výsledku, keď sa päť minút pred koncom po priklepnutí od Jozefa Kolena presadil T. Ižip, ktorý v poslednom období drží ofenzívne štatistiky Diviak ako–tak nad vodou.

Góly: 37. a 66 Rohoň, resp. 85. T. Ižip. VRÚTKY: Veselovský – Prjevara, Brveník, M. Mráz, Sabovčík (71. Musonda) – Mandík – Šulík, Rohoň, Janák, Lacko (88. Doboš) – Hanuliak (86. Zjavka). DIVIAKY: Bágel – Cíger, Ursíny, Volna, Horváth – Jozef Koleno, Zboja (46. Tomáš Koleno), Letrik, Móric (55. P. Páleš) – P. Gorgosz (71. Dianovský), T. Ižip.

ZDENKO VESELOVSKÝ, tréner Vrútok

- Už počas štvrtka a piatka sme robili veci tak, ako sa majú a tam niekde sa začala cesta za ziskom troch bodov. V prvom polčase sme boli o niečo futbalovejší, kombinačne lepší a o ten gólik si mužstvo zaslúžilo viesť. Od stavu 2:0 sa už trochu prejavil strach o víťazstvo, ale nakoniec to chalani dokázali zvládnuť, favoritovi derby uchmatli víťazstvo a ja im musím za výkon poďakovať. „Hubkári“ dali do zápasu viac srdca ako súper a je len škoda, že sme na Diviaky narazili až na konci jesene a nie niekedy v jej polovici.

IVAN JANIGA, tréner Diviak

Nejdem sa na nič vyhovárať a ako tréner beriem zodpovednosť za výsledok na seba. Veľmi sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom Diviak a za výkon mužstva sa hanbím. Na margo nášho vystúpenia vo Vrútkach sa nič iné ani nedá povedať, pretože tam nie je čo hodnotiť.

Ostatné výsledky 12. kola: Tvrdošín – Stráňavy 1:2, Trstená – Rosina 3:4, Závažná Poruba – Bytčica 1:2, Oravské Veselé – Černová 4:1, Stráža – Staškov 2:1.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.