Sobota, 16. november, 2019 | Meniny má Agnesa
IV. LIGA - SEVER

Diviaky nezvládli ani derby vo Vrútkach

Hrdinom derby medzi Vrútkami a Diviakmi sa stal Ján Rohoň, ktorý strelil obidva góly domácich a zabezpečil svojmu celku druhé víťazstvo v sezóne. Belá v súboji dvoch rozdielnych polčasov remizovala v Kysuckom Novom Meste.

Kysucké Nové Mesto – Belá-Dulice 1:1 (1:0)

K. N. MESTO. Terénu, ktorý bol na hranici regulárnosti, sa oveľa lepšie prispôsobili domáci a už v 6. min si vybojovali penaltu. Jedenástku premenil Beliančín a poslal svoj tím do vedenia. Hostia, ktorí sa v posledných kolách presadzovali predovšetkým kombinačnou hrou, sa v ťažkých podmienkach nevedeli dostať do správnej prevádzkovej teploty. V 18. min mohli inkasovať znovu, no od najhoršieho ich zachránila tyč. Následne sa pri priamom kope Kysučanov predviedol výborným zákrokom Plešo. V predposlednej minúte prvého dejstva opäť výrazne podržal svoj tím, keď vďaka jeho pohotovej reakcii súper nedotiahol do konca prečíslenie dvoch proti jednému.

Po zmene strán Beľania výrazne ožili a začali na ploche dominovať. V 55. min sa ešte neujal pokus Ľ. Brzáka, ale o desať minút neskôr sa ten istý hráč pekne uvoľnil na hranici šestnástky a presne mierenou strelou k tyči vyrovnal. Tlak hostí neustal ani v ďalšom priebehu, no v koncovke im chýbalo viac šťastia. Blízko k otočeniu výsledku mali najmä Boďa a Kucej, skoré sa im však už zmeniť nepodarilo. Nakoniec sa tak v Kysuckom Novom Meste body zaslúžene delili.

Góly: 6. Beliančín (pok. kop), resp. 65. Ľ. Brzák. BELÁ-DULICE: Plešo – Magoč (21. Saniga), Hanek, J. Kováčik, A. Kováčik (73. Kollárik) – M. Boďa, Kucej, Vojvoda, Debnár (86. M. Kováčik) – Ľ. Brzák, Vajagič.

LADISLAV FAZIKA, tréner Belej

Keď sa obzriem za doterajšími jesennými zápasmi, tak po Tvrdošíne bolo Kysucké Nové Mesto asi druhým najlepším súperom na akého sme narazili. V prvom polčase nás domáci prevýšili vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene viedli. Po dohovore v šatni a korektúrach v rozostavení sa naše mužstvo vrátilo k tomu, čo ho zdobilo v predchádzajúcich kolách. Zaslúžene sa nám podarilo vyrovnať a pri troške šťastie sa dal výsledok i otočiť. Vzhľadom na priebeh súboja je však remíza spravodlivá. Celý kolektív si dal pred stretnutím predsavzatie, že chce vyhrať a tri body venovať môjmu trénerskému kolegovi Igorovi Libovi. Síce sa to nepodarilo, ale dúfame, že Igora poteší aj ten jeden.

Vrútky – Diviaky 2:1 (1:0)

VRÚTKY. V derby sa hral od začiatku bojovný futbal, pričom priebeh hry bol absolútne vyrovnaný. Obidva tímy si v prvom polčase dokázali vypracovať po dve stopercentné šance. Na domácej strane z dobrej pozície napálil do bočnej siete Šulík a potom ten istý hráč prehral s Bágelom aj súboj zoči-voči. Hostia sa mohli tešiť po samostatných nájazdoch T. Ižipa a Mórica, v obidvoch prípadoch však podržal svoj tím Veselovský. Jeden gól pred prestávkou predsa padol, keď v 37. min dostal kvalitnú prihrávku na stred Rohoň, následne obišiel aj brankára súpera a otvoril skóre duelu.

V 58. min mohol náskok Vrútočanov poistiť Hanuliak, ale samostatný únik mu zlikvidoval Bágel. Vzápätí Rohoň ukázal, aký je pre svoje mužstvo dôležitý. Zobral na seba zodpovednosť pri zahrávaní priameho kopu a presnou strelou zvýšil na 2:0. Hosťom sa potom podarilo získať prevahu, no stačilo to už len na skorigovanie výsledku, keď sa päť minút pred koncom po priklepnutí od Jozefa Kolena presadil T. Ižip, ktorý v poslednom období drží ofenzívne štatistiky Diviak ako–tak nad vodou.

Góly: 37. a 66 Rohoň, resp. 85. T. Ižip. VRÚTKY: Veselovský – Prjevara, Brveník, M. Mráz, Sabovčík (71. Musonda) – Mandík – Šulík, Rohoň, Janák, Lacko (88. Doboš) – Hanuliak (86. Zjavka). DIVIAKY: Bágel – Cíger, Ursíny, Volna, Horváth – Jozef Koleno, Zboja (46. Tomáš Koleno), Letrik, Móric (55. P. Páleš) – P. Gorgosz (71. Dianovský), T. Ižip.

ZDENKO VESELOVSKÝ, tréner Vrútok

- Už počas štvrtka a piatka sme robili veci tak, ako sa majú a tam niekde sa začala cesta za ziskom troch bodov. V prvom polčase sme boli o niečo futbalovejší, kombinačne lepší a o ten gólik si mužstvo zaslúžilo viesť. Od stavu 2:0 sa už trochu prejavil strach o víťazstvo, ale nakoniec to chalani dokázali zvládnuť, favoritovi derby uchmatli víťazstvo a ja im musím za výkon poďakovať. „Hubkári“ dali do zápasu viac srdca ako súper a je len škoda, že sme na Diviaky narazili až na konci jesene a nie niekedy v jej polovici.

IVAN JANIGA, tréner Diviak

Nejdem sa na nič vyhovárať a ako tréner beriem zodpovednosť za výsledok na seba. Veľmi sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom Diviak a za výkon mužstva sa hanbím. Na margo nášho vystúpenia vo Vrútkach sa nič iné ani nedá povedať, pretože tam nie je čo hodnotiť.

Ostatné výsledky 12. kola: Tvrdošín – Stráňavy 1:2, Trstená – Rosina 3:4, Závažná Poruba – Bytčica 1:2, Oravské Veselé – Černová 4:1, Stráža – Staškov 2:1.

2. Iba tento víkend: Predplaťte si SME.sk za mimoriadnu cenu
  3. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  4. Raj prírodného snehu Aflenzer Bürgeralm v regióne HOCHsteiermark
  5. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  6. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček
  7. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku?

Ako si Martin pripomenie Nežnú revolúciu

Pozrite si program podujatí, ktoré sú aj spomienkou na 17. november 1989.

Bokroš: Ľudia vycítili, že mužstvo potrebuje ich pomoc + FOTO

Záhoráci sa na Podháji prezentovali oduševneným výkonom, ale s Martinom aj tretí vzájomný zápas sezóny prehrali. Naši zasadili nepríjemnému súperovi rozhodujúci úder vo vlastnom oslabení.

Martin zdolal Skalicu 2:1.

Merkúr prešiel popred slnko, fotili aj Turčania

Tento utorok mohli aj Turčania pozorovať zaujímavé vesmírne divadlo. PlanétaMerkúr sa krátko po jednej hodine popoludní dostala pred Slnko.

Tanečníci Martico New Age sa zo sveta vrátili s medailami

Tri vynikajúce tanečníčky a jeden tanečník z martinskej skupiny Martico New Age sa pred časom zúčastnili medzinárodnej súťaže Dance Shock 2019 – Svetový pohár v disco tancoch v českom Děčíne.